Skocz do zawartości

Nowe przepisy o izolacji sprawców


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy zwróciliście uwagę, że Dottore Szarpanki zapowiadał w nowym odcinku coś o p0lce która celowo rzucała się mężowi na maskę samochodu, żeby się na nim zemścić.
Możliwe, że od 30 listopada będzie miała łatwiej. Tego dnia wchodzą w życie przepisy o natychmiastowej izolacji sprawców przestępstwa.
Myślicie, że także w kontekście dzisiejszego filmiku który wrzucił Rnex z hulajnogarzem w roli głównej , policja będzie w stanie natychmiastowo dokonać oceny i izolować sprawców?
Tutaj więcej https://www.prawo.pl/prawnicy-sady/natychmiastowa-izolacja-sprawcow-przemocy-sa-projekty,502646.html?fbclid=IwAR19AbiTPiG8HymaJkZyXtfdvCmexbkjAOfCwQB8u2KzfFCFsFXHpM1wlSc


 

 

Edytowane przez Personal Best
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Personal Best napisał:

Myślicie, że także w kontekście dzisiejszego filmiku który wrzucił Rnex z hulajnogarzem w roli głównej , policja będzie w stanie natychmiastowo dokonać oceny i izolować sprawców?

W artykule jest napisane:

"I tak zatrzymanie, a bezpośrednio po nim zastosowanie nakazu opuszczenia lokalu i zakazu zbliżania się do niego, ma "być rozważane" przy jednej z trzech możliwości - gdy doszło do aktu przemocy z użyciem niebezpiecznych narzędzi, gróźb zabójstwa lub próby uduszenia."

 

Czy policja będzie w stanie natychmiastowo dokonać oceny i izolować sprawców?

 

- w przypadku przemocy z użyciem niebezpiecznych narzędzi - Nie, bo niby jak to sprawdzą jeśli nie będzie śladów. To samo w przypadku gróźb zabójstwa. 

 

-w przypadku próby uduszenia - brak śladów na szyji może się przyczynić do ułatwionej oceny sytuacji przez policjanta. 

 

Pole do nadużycia jest i tak ogromne, co z resztą jest wykazane w artykule który zalinkowałeś. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz pańcie będą miały ELDORADO.

 

Wystarczy, że nawet pod nieobecność mężczyzny walnie głową w ścianę i nabije sobie guza i skaleczy się do tego i wezwie policję i powie że mąż ją pobił i wyszedł 15 minut temu i facet ma zakaż zbliżania i pańcia już wymieni zamki w domu i facet ugotowany na surowo.

 

Myślicie, że one tak nie robią? Ex chodziła rok przed rozwodem (o czym się dowiedziałem na pierwszej sprawie rozwodowej) do psychologów i na punkty interwencji kryzysowej, że jest bita i boi się być w domu ze mną. znalazłem nawet kiedyś protokół obdukcji w którym pokazywała jakieś siniaki ale w różnym stadium rozwoju twierdząc, że powstały z jednego zdarzenia i wskazując mnie jako sprawcę. Doszło nawet do tego gdy w mojej obecności wyciągnęła telefon i zadzwoniła na policję, że jestem pijany i agresywny i się boi być w domu, kiedyś również przy mnie zadzwoniła do matki i powiedziała, że ją pobiłem.

 

Na szczęście - już od jakiegoś czasu przebywałem w domu z dyktafonem włączonym 24/7 i wszystko miałem nagrane i to mi uratowało 4 litery.

 

Takich czasów dożyliśmy, że mieszkanie w jednym lokalu z kobietą może być niebezpieczne.

 

I tak naprawdę jedynym wyjściem aby mieszkać z kobietą w jednym mieszkaniu jest wynajmowanie i mieszkanie w wynajmowanym - wtedy pańcia po takim numerze musi płacić sama za wynajem i nic nie przejmie na własność.

 

Po prostu jeśli to Wy jesteście wynajmujacym to po takiej akcji wypowiadacie umowę najmu i do widzenia.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, rarek2 napisał:

I tak naprawdę jedynym wyjściem aby mieszkać z kobietą w jednym mieszkaniu jest wynajmowanie i mieszkanie w wynajmowanym - wtedy pańcia po takim numerze musi płacić sama za wynajem i nic nie przejmie na własność.

 

Po prostu jeśli to Wy jesteście wynajmujacym to po takiej akcji wypowiadacie umowę najmu i do widzenia.

Albo mając firmę, mieszkanie kupić nie osobiście, lecz na firmę i niech firma wynajmuje nam mieszkanie. Ciekawe co na to: @Mosze Red - czy są jakieś kruczki prawne w tym zakresie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tutaj pisał, że kobieta wynajmowała razem z chłopakiem mieszkanie, a przy rozstaniu okazało się, że to on był właścicielem ? Najlepszy układ związkowy na świecie.

 

Kobietom odwali na 100%. Ustawa to jedno, a luźna interpretacja sytuacyjna to drugie, a tych luźnych interpretacji to będzie dużo, bardzo dużo.

 

Przecież była historia już, że matka oskarżyła dziadków, dziadka, nie bezpośrednio ex, który siedział za granicą o pedofilię. Oczywiście fałszywe oskarżenie. Dziadek się sądził, ona dostała, ile tam 5 koła, czy 10 do zapłaty za tak naprawdę rozjebane życie wśród sąsiadów, w najbliższym otoczeniu, w mediach. Biorą stronę kobiet zawsze pojeby, a kobiety są naprawdę groźne, kierowane pogardą do słabych, potrafią wymyślić tortury nietypowe, psychiczne.

 

Teraz zacznie się polowanie na kolesi z drogimi mieszkaniami, ogólnie mieszkaniami. Po chuj pracować i inwestować, jak można systemowo kolesia rozjebać bez mydła.

 

Druga Hiszpania się robi. Całe szczęście, że się nauczyłem żyć bez kobiet, szkoda nerwów. Ciekawe, jak takimi ustawami chcą wzmacniać demografię ?

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.