Skocz do zawartości

Prawdziwy chuligan vs szczurki-chuligani.


דניאל

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie zaznaczę, że ten temat nie jest po to by poddawać ocenie zjawisko jakim jest chuligaństwo. Dlatego komentarze typu "kibole to patologia" sobie darujmy. Bardziej chcę się przyjrzeć temu co oznaczała charakterność kiedyś i co oznacza teraz. 

 

 

Bohaterem naszej analizy będzie Zbyszek Rybak. Był on przywódcą chuliganów Arki Gdynia, którzy w latach 90-tych siali postrach w całej Polsce. Po kilku latach chuligańskiej "kariery" Rybak namówił swoich kolegów do trenowania rugby. Założyli klub Arka Gdynia Rugby i dwa razy zdobyli wicemistrzostwo Polski. Poniżej jest fragment filmu "To my rugbiści" w którym Rybak przedstawia definicję prawdziwego chuligana:

 

 

 

"Takich dziesięciu chuliganów, nas by szło dwóch i myślę, że ciężko by się czuli." Minęło wiele lat i okazało się, że Rybak nie rzuca słów na wiatr. Wiem że dźwięk nakładanych ciosów trochę wzmacnia efekt, ale bądźmy wyrozumiali wszakże pan Rybak na tym filmie ma już 47 lat:

 

 

Tych dziewięciu co przyszło do hotelu kojarzy mi się z chuliganami szczurkami/ osiedlowymi sebixami, którzy atakują w przewadze, a gdy zrobi się trochę gorąco, to okazuję się, że brakuje im jaj.  W tym starciu Rybak pokazał szczurkom co to znaczy stara szkoła. 

 

 

 

Zobaczcie jeszcze to zdjęcie, z którego charyzma i męska agresja (siła), aż się wylewa. 

 

rybakdruk.jpg

 

 

Na koniec bonus humorystyczny :) Dzisiaj bad boye wyglądają trochę inaczej:

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek Rybak, to przykład faceta z charakterem. Znam sporo chłopaków, którzy najpierw szli złą ścieżką (nie jest ciężko na nią trafić jak np. wychowałeś się w patologicznej/biednej  rodzinie), a potem znaleźli swoją drogę w życiu. Fajne mocne chłopaki, z twardymi charakterami. Charakter jest wszystkim. 

26 minut temu, דניאל napisał:

Tych dziewięciu co przyszło do hotelu kojarzy mi się z chuliganami szczurkami/ osiedlowymi sebixami, którzy atakują w przewadze, a gdy zrobi się trochę gorąco, to okazuję się, że brakuje im jaj.  W tym starciu Rybak pokazał szczurkom co to znaczy stara szkoła. 

 

Fajnie to wygląda na filmie. W realu, sytuacja jedna na 1000, że jeden spuszcza wpierdol dziewięciu. Nie próbujcie robić tego w domu ;)

 

30 minut temu, דניאל napisał:

Na koniec bonus humorystyczny :) Dzisiaj bad boye wyglądają trochę inaczej:

 

Ciężko oceniac chłopaka czy ma charakter czy nie ma, bo z filmiku to nie wynika. Wynika tylko, że zachowuje się jak idiota, a to akurat nie grzech ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym filmiku miał o wiele mniej lat, bo to film stary. Ogólnie tez warto zaznaczyć, że sporo osób za rybakiem tez było wtedy. Gdyby się na niego rzucili to tamci by mu pomogli raczej, ale i tak wielki props. 

Chłop bardzo mocny. Słyszałem wiele historii na jego temat. 

Teraz to już tak nie jest. Bynajmniej ja nie pamiętam czasow, żeby było. Jest kilka bardzo mocnych ekip i x chłopaków. Teraz to sadze, że sprzęt częściej idzie w ruch. Wisła, Ruch,Elana oraz inne ekipy. Nie tak dawno była ustawka pomiędzy Elana a Lechia. Poszedł w ruch sprzęt i nogi pocięte oraz inne części ciała.

Kiedyś bardziej się tym jaralem — Charakterni, ale tez ile osób połamali za nic.

Może kiedyś na mecze jeszcze pochodzę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, דניאל napisał:

 

Haha taktyka z drzwiami i korytarzem niczym

jak Spartanie pod Termopilami xD

 

Godzinę temu, דניאל napisał:

Tych dziewięciu co przyszło do hotelu kojarzy mi się z chuliganami szczurkami/ osiedlowymi sebixami, którzy atakują w przewadze, a gdy zrobi się trochę gorąco, to okazuję się, że brakuje im jaj.  W tym starciu Rybak pokazał szczurkom co to znaczy stara szkoła. 

Nie stara szkoła tylko masa, taki chłop masywny jednym ciosem może zrobić ogromną krzywdę komuś mniej masywnemu.

Przekładając na świat zwierząt hiena nie ma żadnych szans z lwem bo jest znacznie słabsza, ale 9 hien spokojnie pokona lwa.

 

Gra się tym co się ma, aby osiągnąć zwycięstwo i tylko ktoś głupi będzie narażał swoje życie dla popisania się.

W imię honoru dostosowanie się do naturalnych przewag przeciwnika to tylko dostanie wpierdolu co z góry jest oczywiste.

 

Bodajże nawet Sun Tzu o tym pisał, w kontekście tego jak nie prowadzić wojen, a takie bojówki stosują uproszczone taktyki paramilitarne.

Huligaństwo, tak czy siak nie ma nic wspólnego z honorem a ta cała charakterność to po prostu zwykła racjonalizacja i łechtanie sobie ego.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ksanti mówisz o masie i mniej masywnych a ja wśród tych chłopaków widzę kilku "byczków" którzy dużo nie odstają od pana rybaka. 9 hien raczej bez problemu poradzi sobie ze starym lwem , jedna tak jak piszesz , nie ma szans ;) Myślę , uważam i to tylko moje zdanie , że gdyby zaczął uciekać skończył by dużo gorzej.

Wypowiedź bardzo spójna jednak wydaje mi się że brakuje Ci doświadczenia w sportach walki i nie potrafisz trafnie ocenić sytuacji i tego czego ten pan właśnie dokonał , a raczej jego psychika , pozdrowionka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich hobbystów powiedziałbym wyróżnia podobna postawa. Wierzą w to, co robią i nie robią na pokaz, tylko dla wewnętrznej satysfakcji. 

 

Tak samo na siłce. Widać tych, którzy zapierdalają, w mega skupieniu i tych, którzy gadają sobie, robią podśmiechujki, coś tam pomachają, ale nic z tego nie wynika, zero planu. W każdej dziedzinie mamy pro i nooba. Tylko najczęściej noob myśli, że jest pro, dlatego jest cały czas noobem xD

  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, דניאל napisał:

u "To my rugbiści" w którym Rybak przedstawia definicję prawdziwego chuligana

Rybak, szacun dla gościa, inny po takiej akcji zesrałby się w gacie. albo położył by się na ziemi i zaczął płakać, on sam a przeciwko niemu kilku, kilkunastu osiłków.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Charakter to siła. Niektórzy próbują tu usprawiedliwiać swoją słabość atakiem 9 hien I ich wygraną. 

Ci najsilniejsi kiedyś upolowali drapieżnika w obronie a co niektórzy spieprzali w popłochu tego większość społeczeństw to potomkowie słabych i tchórzy. Skamląc że im kolorowi panny odbijają. Zamiast działać i swoim ja sprawiać aby pannom było mokro przy nich. 

 

I właśnie ci najsilniejsi mieli najlepsze jadło i najlepsze cipki i to się nie zmieniło. A płacz będzie dalej że symetria, Chad, Genetyka, Duża pała. 

W sumie zaczynam rozumieć to skamlanie bo też odmiana cucków. Bo to też w jakiś sposób przyzwolenie na bzykanie im kobiet. 

 

 

Haka- Testosteron aż kipi. 

 

https://youtu.be/0g6heNJnTqE

Edytowane przez Optimus Prime
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.