Skocz do zawartości

Czy partnerka powinna się dołożyć do koperty na ślub mojego brata


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Braci! Mój Brat niedługo bierze ślub, na którym będę świadkiem. Z racji tego, że jest to mój Brat i tego, że jestem jego świadkiem, planuję wrzucić adekwatną kwotę do koperty tj. 1200 zł. Mam taką zagwozdkę, czy moja Dziewczyna (wieloletnia partnerka) powinna dołożyć się "w połowie" do tej kwoty (bo to Mój Brat i jestem świadkiem), czy też powinna się dołożyć w kwocie mniejszej np. 300 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wesela mojej rodziny place ja, a ona kupuje dodatki typu wino, prezent, kwiaty. Na weselach jej rodziny placi ona, a ja place za pierdoły. Jak sa to wspolni znajomi, to sie zrzucamy po polowie. 

 

Nie wymagalbym od niej dorzucenia sie, a tym bardziej polowy z 1200 zl. 

Edytowane przez TomZy
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja dziewczyna będzie na tym ślubie świadkową, czy idzie z Tobą jako osoba towarzysząca, a świadkową jest ktoś inny?

 

Właściwie to bez znaczenia, bo moim zdaniem Twoja dziewczyna nie powinna dokładać do koperty. To wyłącznie Twoja sprawa ile włożysz do koperty bratu. Dziewczyna może kupić jakieś kwiaty, dobre wino, jakąś dobrą bombonierkę. Tyle.

 

Analogicznie - gdybyś był osobą towarzyszącą, a wychodziłaby za mąż siostra Twojej dziewczyny, to też nie masz żadnego obowiązku dokładać się do koperty finansowo. Miłym gestem byłby zakup jakiegoś upominku od siebie i wręczenie go razem.

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, poszukiwacz_prawdy said:

planuję wrzucić adekwatną kwotę do koperty tj. 1200 zł. Mam taką zagwozdkę, czy moja Dziewczyna (wieloletnia partnerka) powinna dołożyć się "w połowie" do tej kwoty (bo to Mój Brat i jestem świadkiem), czy też powinna się dołożyć w kwocie mniejszej np. 300 zł?

Ja żyję chyba w kompletnie innej rzeczywistości, bo jeżeli mnie ktoś zaprasza, albo ja kogoś zapraszam, to jako zapraszający jestem gospodarzem. Gość z racji dobrego gustu może przynieść jakąś drobnostkę typu kwiaty, kawa, wino, albo nawet dobrą nowinę, ale nie musi.

 

1200zł za udział w wątpliwej jakości imprezie? Może jesteście zamożni, ale nie chcę nikogo oceniać, tylko że dla mnie to jest nie do pojęcia, że organizujący wesele planują zwrot jego kosztów. 

 

Ale dochodząc do sedna. Jeżeli partnerka zaprosiłaby mnie na wesele jako osobę towarzyszącą i oczekiwała 600, albo nawet 300zł, to ja bym podziękował za jej wątpliwej jakości imprezę i jadł steki Wagyu w najbardziej luksusowej restauracji.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ze swoją narzeczoną dwa wesela miesiąc po miesiącu.Jedno mojej siostry i drugie jej siostry.Zaproponowałem abyśmy dali po 750zl do każdej z kopert bo wyłożyć 1500 za jednym zamachem nie jest łatwo.

Moja propozycja została zaakceptowana.

 

Istotne tutaj może być to że ja i ona zarabiamy podobnie.

Edytowane przez Zajac
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, TomZy napisał:

Na wesela mojej rodziny place ja, a ona kupuje dodatki typu wino, prezent, kwiaty. Na weselach jej rodziny placi ona, a ja place za pierdoły. Jak sa to wspolni znajomi, to sie zrzucamy po polowie. 

 

Nie wymagalbym od niej dorzucenia sie, a tym bardziej polowy z 1200 zl. 

U mnie podobnie :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, poszukiwacz_prawdy napisał:

Witam Braci! Mój Brat niedługo bierze ślub, na którym będę świadkiem. Z racji tego, że jest to mój Brat i tego, że jestem jego świadkiem, planuję wrzucić adekwatną kwotę do koperty tj. 1200 zł. Mam taką zagwozdkę, czy moja Dziewczyna (wieloletnia partnerka) powinna dołożyć się "w połowie" do tej kwoty (bo to Mój Brat i jestem świadkiem), czy też powinna się dołożyć w kwocie mniejszej np. 300 zł?

 

Podejdź do swojej i się spytaj : 

 

- To ile dajemy do koperty ? I czekaj na reakcje :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile kto wkłada do koperty to indywidualna sprawa. Kwota 1200 zł na wesele to dla mnie abstrakcja, ale to Twoja sprawa. Jako osoba towarzysząca Twoja partnerka nie musi dokładać się w połowie może zajść się dodatkami: kwiaty, dekoracje, wino. 

 

Swoją drogą zauważyłem jedną prawidłowość większość osób idąc na wesele zamiast cieszyć się z zabawy to stresuje się co kupić ile włożyć, aby nie było gadek że sknera czy co. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.