Skocz do zawartości

Czy odczuliście kryzys?


zordon

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, czy odczuliście na własnej skórze kryzys? W sensie: straciliście pracę? Szukają się zwolnienia w waszych firmach? Odkładacie jakieś decyzje inwestycyjne? Jestem ciekawy, bo tyle się mówi o kryzysie, a powiem szczerze, że nie widać tego w jakiś szczególny sposób na rynku pracy, parkingi przed galeriami pełne, ludzie budują się, tak jak się budowali, plaże i kurorty podczas wakacji były wypełnione, a gdyby można było wyjeżdżać z PL na do Hiszpanii czy Grecji bez obaw, to myślę, że większość by wyjechała na tygodniowy czy 2-tygodniowy urlop. Czyli finansowo nie ma jakiegoś dramatu. Jakie są wasze spostrzeżenia na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście kryzysu nie odczułem. Finansowo jest u mnie tak samo jak przed kryzysem. W mojej branży żadnych zwolnień nie ma i raczej nie będzie.

 

Patrząc po znajomych z innych sektorów - jeden świadczy usługi dla firm - w maju musiał zatrudnić 2 osoby, bo nie wyrabiał z robotą.

Drugi - od maja przestój i dopiero jakoś od połowy sierpnia rusza, ale jest gorzej niż było przed kryzysem - musi się rozbujać.

 

Wszystko zależy od branży - sektor turystyczny mocno oberwał, wynajmy krótkoterminowe również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odczułem specjalnie, ale jestem zdywersyfikowany na tyle, na ile mogę. Zacząłem robić też oddzielny projekt biznesowy przez to wszystko, żeby się uniezależnić w ogóle i zautomatyzować sprzedaż. Czyli pracuję nad kolejnym źródłem dywersyfikacji dochodów. Mam plan taki, żeby spierdolić z tego kraju, bo demografia i socjal nas zniszczy. To jest kryzys, którego się naprawdę obawiam. Jasny już dzisiaj, czai się za rogiem. Jeżeli nie będzie głębokich reform społecznych i gospodarczych to znikniemy, jako naród. To się właśnie dzieje. Jedni z ostatnich Polaków na tym świecie to my. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety odczułem, wynagrodzenie poleciało o ponad 1/4 w dół po zabraniu pracownikom wszystkich premii. Póki co brak perspektyw na poprawę, w związku z czym intensywnie szukam nowej pracy. Jedną z resztą mam już na oku, także trzymajcie kciuki ;) Oprócz tego bardzo intensywnie planuję dodatkową działalność, ostatnio poznałem bardzo ogarniętego gościa i jest duża perspektywa na wejście z nim w spółkę. Generalnie jest źle, ale staram się nie załamywać.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@johndwa

A można wiedzieć jaka branża?

 

Nurtuje mnie też pytanie, czy najgorsze mamy za sobą? Kryzys demograficzny: też się go trzeba obawiać. Potwierdzam, to co napisał tutaj kolega @mac

Problem z tym jest taki, że lud zadecydował, że wiek ma być niższy i ch... bez oglądania się na konsekwencje. A, że będą konsekwencje takiej polityki, to jest dla mnie oczywista oczywistość. Pokolenie wyżu lat 80 ciągnie jeszcze ten cyrk jako tako. Jest to pokolenie z dużymi aspiracjami, nastawione na konsumpcje, wiec przez najbliższych 10 lat jeszcze to jakoś pociągnie. Ale rzeczywiście plan B trzeba posiadać.

Moim zdaniem, nie mamy innej opcji niż importowanie imigrantów.

 

Ale wracając do pierwotnego pytania o kryzys. Chętnie poczytam wypowiedzi innych braci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.