Skocz do zawartości

Arch - kim jest, czego chce i dlaczego nie odpuszcza? Analiza psychologiczna postaci


Rekomendowane odpowiedzi

3 hours ago, Obliteraror said:

Hank akurat miał jaja że stali, wielką odwagę i silny kręgosłup moralny. Chyba najbardziej pozytywna postać tego znakomitego serialu. 

Zdecydowanie :D Chyba mój ulubiony bohater Breaking Bad zaraz obok Gale'a . ;) 

Skyler natomiast... ehhh nie cierpię tej #@$@#%%#@%$%^!

2 hours ago, Pacman said:

Czy arch to fitdaria?

:lol:

Odpowiedzi szukaj... czasu jest taaaaak wieeeeeleeee. :D 

 

 

Dobra, koniec udawania...

Ja jestem Arch. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasz przeraża rzekomy narcyzm Archa, a mnie przeraża że ktoś kto podaje się w necie za psychologa robi sobie "analizę" człowieka, którego nigdy nawet nie widział na oczy, a Wy zamiast go zjechać to chwalicie jego prace. 

 

Lol. 

 

Analiza została sporządzona na podstawie wpisów na forum co do których nie wiadomo nawet czy pochodzą od jednego człowieka, a także na podstawie prywatnych wiadomości jakie otrzymał psycholog. 

 

Ja się nie dziwię, że niektórzy przestają uważać psychologię za naukę. 

 

Szczerze to serio trzeba być skrajnie naiwnym człowiekiem, żeby dalej mieć chociaż elementarne zaufanie do autora tematu. 

 

Nie dziwię się, że niektórych z Was kobiety w chuja robiły. 

Edytowane przez Mroczek
  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Messer_A oj jak uroczo, że tak spodobały Ci się moje hieroglify, iż masz je na profilu :)) W końcu doceniona przez Arch'ucha! 

 

@Messer ładnie opisane, acz wydaje mi się, iż ten obiekt badawczy nie podchodzi pod żadne kategorie psychologiczne:D 

 

Edytowane przez Hatmehit
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobowość zahamowana - no to właśnie mam taką, wiele zdań z pierwszego postu można wyciąć i wkleić w moją charakterystykę. Samo przeczytanie trafnej analizy jest przyjemne, jednak wizyta u psychologa nic nie da, nie można zmienić nawyku działania i usunąć np. odcięcia emocjonalnego (które mnie uwiera i warunkuje wiele rzeczy w życiu), to mechanizm obronny który się wykształcił w okresie dojrzewania, mleko się już rozlało. No chyba, że hipnoza, ale jeśli byłaby skuteczna to ludzie by po prostu poddawali się serii hipnoz i usuwali swoje nawyki. Jeszcze nie jesteśmy na takim etapie, może Neuralink Muska skutecznie będzie grzebał w ludzkich mózgach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Bruxa napisał:

wizyta u psychologa nic nie da, nie można zmienić nawyku działania i usunąć np. odcięcia emocjonalnego

Niby dlaczego się nie da? Olbrzymi pesymizm też jest nawykiem narośnietym w pewnym momencie życia, a pozbycie się go jest wykonalne i z dzisiejszej perspektywy patrząc- łatwe. Uważam, że w naszej psychice można naprawdę ostro pomieszać, kluczem jest dobry cel tego procesu oraz odnalezienie zdrowej drogi. Można tego dokonać bez profesjonalnej pomocy, ale dobry terapeuta, z którym mamy 'flow' jest fenomentlnym dodatkiem. Ale jak się nie chce i uważa, że się nie da, to racja- nie da się. 

Edytowane przez Hatmehit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mroczek ja mam wrażenie, że jestem po prostu u Ciebie "na celowniku" i lubisz przypatrywać się mojej osobie. No cóż, to teraz parę faktów.

#1 Arch może kreować wizerunek jaki chce. Być może po całej nocy imprezy, teraz wstaje, wygrzebując się z ciała mulatki ubrudzonej koksem. A może nie. 

#2 To, że nie mam w czymś wykształcenia prawie 9-letniego, nie czyni mnie osobą, która nie może na pewien temat mówić zupełnie nic. Przeczytałem mnóstwo książek, a ja czytam książki nie dla faktu ich przeczytania, ale ich zapamiętania i nauczenia się z nich jak najwięcej. Bazowałem na kilkunastu pracach, pisząc ten tekst. Chcesz podważyć to, co napisałem, musisz podważyć specjalistów z wieloletnim doświadczeniem, niestety.

#3 Arch nie ma względem nikogo tutaj żadnej litości, więc zastanawiam się skąd ten "syndrom Mesjasza" się u Ciebie wziął. Arch nie ma żadnych zahamowań żeby celowo męczyć i przezywać ludzi dla przyjemności (tak działa osobowość oparta na wstydzie, wiesz? jest okrutna i mściwa. Osoby z ogromnym wstydem w rzeczywistości są bardzo specyficzne). Jak chcesz się dalej bawić w Mesjasza internetowych trolli, przypomnij sobie co największy Mesjasz na świecie robił pod świątynią, gdy pewne rzeczy zobaczył na własne oczy. Forum jest swego rodzaju Marka "domem" gdzie panują JEGO zasady, a arch jest z niego wyrzucany ponad 100 razy. Nadal wraca. Co zrobiłbyś, gdyby ktoś nie chciał opuścić Twojego domu a jeszcze, za przeproszeniem, srał na dywan? No własnie. :) Powiem więcej, to miejsce jest Marka biznesem, który rozwala jakiś troll, co przekłada się na realne pieniądze. Userzy odchodzą widząc, że znowu pisze arch po raz n'ty o kawalerkach, wykorzystywaniu 20-latek i brzydocie starych kobiet po 25 r.ż (i zapachu).

#4 Każdy rozsądnie myślący człowiek domyśli się, że to może być prawda, ale NIE MUSI, bo nie mam rzetelnych informacji, natomiast to jest pewien rodzaj trafu opracowany na bazie wpisów podobnych do siebie multi i na 99% należących do jednego człowieka. Tak jak mnóstwo rzeczy na forum jest swego rodzaju trafem i domysłem. Jeżeli chcesz czystej nauki, to od tego są biblioteki Uniwersytetów.

#5 Napisałem pod koniec, że jak jest to za mocne czy coś nie pasuje - temat do usunięcia. Wybór moderacji, ja tylko napisałem jak to MOŻE wyglądać w rzeczywistości. È chiaro?

#6 A kogo nie robiły kobiety w chuja w dzisiejszym świecie? ? No i widzisz, z nas dwóch w agresora bawisz się niestety Ty z archem za pomocą teraz jakiegoś shamingu w moją stronę.

Odpuść, chłopie. Chcesz mieć trafność, ale nie wiesz, że są na świecie najęci psychologowie, którzy właśnie robią takie analizy nie widząc człowieka na oczy. Te emocje aż się wylewają, jednak nie pryskaj mnie nimi. Wiem, że masz dobre intencje, ale bronisz świra moim kosztem.

 

@Bruxa jeżeli masz ochotę, to daj mi znać - podeślę parę ciekawych tytułów na pw jak sobie ze sobą poradzić w bardzo szybkim tempie, bo właśnie jesteśmy na takim etapie. Przeciętny terapeuta nie mógłby uwierzyć jak wiele rzeczy ze swojej głowy wyrzuciłem, tak samo jak lekarz nie mógłby uwierzyć, że ktoś wyzdrowiał z ogromu chorób sam, przestając jeść codziennie 20 tabletek (znam taki przypadek, o zgrozo). 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Messer napisał:

 

@Bruxa jeżeli masz ochotę, to daj mi znać - podeślę parę ciekawych tytułów na pw jak sobie ze sobą poradzić w bardzo szybkim tempie, bo właśnie jesteśmy na takim etapie. Przeciętny terapeuta nie mógłby uwierzyć jak wiele rzeczy ze swojej głowy wyrzuciłem

Jeśli możesz to poproszę, nie zaszkodzi. Dla Ciebie to plus jeśli ludzie dobrze zweryfikują te metody. ;)


Mroczek atakuje, bo sam kiedyś był odrzucany (zrobił o tym temat), ale wziął się za siebie. No i teraz ma ten mechanizm, musi atakować bo albo chce utrzymać pozycję/wizerunek albo po prostu mocniej wybić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Bruxa said:

Mroczek atakuje, bo sam kiedyś był odrzucany (zrobił o tym temat), ale wziął się za siebie. No i teraz ma ten mechanizm, musi atakować bo albo chce utrzymać pozycję/wizerunek albo po prostu mocniej wybić.

Mroczek to zadeklarowany niby ENTP co po jego wypowiedziach trochę mi się to rzuca w oczy (ale wiadomo, piszę to tylko na podstawie tego co tu wyczytałam i porównując do moich doświadczeń z tym typem, wiec proszę to wziąć jedynie jako wskazówkę, drogowskaz a nie wyrocznię) , Zauważyłam, że u nich to typowe jest odbijanie piłeczki w taki sposób. Jako ekstrawertyk, skupia się też na ogóle, nie szczególe. 

Dyskutanci mają to do siebie, że z łatwością ich można odebrać jako cyników. Są dość uparci w głoszeniu swoich racji. Jako, że gubią się lekko w etycznych i moralnych kwestiach i są dość (sorry za wyrażenie) "tępi" emocjonalnie, interakcje z ludźmi oparte na emocjach są u nich dość ciężkie. Nie rozumieją zwykle tego, że ich ekspresywne, kontrowersyjne i bezpośrednie zachowanie może wywołać negatywny wydźwięk z drugiej strony. W dyskusjach potrafią być uparci do końca, przy tym często nie stronią od zdeptania rozmówcy. Empatię mają na niższym poziomie niż wszystkie inne typy z literką F w środku obviously. Warto mieć to na uwadze. 

Z jednej strony mają otwarty umysł ale przy tym są też dość selektywni. Jeśli dane zagadnienie, dana teoria im się przypodoba to będą uparcie trzymać tego stronę.

Podobnie jak ENFP - ENTP ma problem z przyjmowaniem krytyki. 

Dużo ENTP ma syndrom Boga, jeśli nie są świadomi swoich mechanizmów. Jednak nie ma co... to są bardzo elokwentni i kreatywni ludzie, żyjący w swoim świecie teorii i różnorakich pomysłów. No i mają niesamowite poczucie humoru. :) 

 

Sorry za tę analizę. ;) Nie miałam złych intencji pisząc to. Tak mnie akurat naszło. :P 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pasowałoby sprawdzić IP archa.

Raz był tu jeden użytkownik, którego inni okrzyknęli archem, ale szczerze - ten użytkownik zupełnie normalnie się do mnie odnosił. Natomiast ten legendarny multikontowy arch, który często tu powraca wręcz wyprasza mnie z rozmowy, interpretuje wiadomości jak chce, dodaje nieistniejące informacje.

 

Na pewno pojawili się tu użytkownicy, którzy niesłusznie zostali okrzyknięci archem. Dobrze byłoby wypracować jakiś system pomagający w ocenie czy dany użytkownik nim jest, bądź po prostu sprawdzać IP. Nie znam się na informatyce, więc nie wiem czy jest to możliwe, tylko podsuwam pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bruxa napisał:

nie można zmienić nawyku działania

Wielka bzdura i można napisać od ręki 500 stron, że nie masz racji. 

3 godziny temu, Messer napisał:

@Mroczek ja mam wrażenie, że jestem po prostu u Ciebie "na celowniku" i lubisz przypatrywać się mojej osobie. No cóż, to teraz parę faktów.

Przecież ten @Mroczek to arch na 80-90% xD Mam na niego ignora założonego. 

Edytowane przez mac
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mac napisał:

Wielka bzdura i można napisać od ręki 500 stron, że nie masz racji.

Można czy trzeba? Im więcej słów tym coś jest większą bzdurą.

 

Godzinę temu, Hippie napisał:

Mroczek to zadeklarowany niby ENTP

Ooo.. zaraz sprawdzę tą grupę i dodam cenne info. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Bruxa napisał:

Można czy trzeba? Im więcej słów tym coś jest większą bzdurą.

Zacznę od tego, że nie pomagam ludziom, którzy nie chcą pomocy, ale nie blokuj takiej możliwości tym, którzy potrzebują i pewne sprawy rozumieją. 

 

Im więcej słów, tym coś jest większą bzdurą. Wow, po prostu wow. Naprawdę od dawien dawna takiej głupoty nie przeczytałem. Dzięki. 

 

Co do wcześniejszej wypowiedzi. Prosta sprawa. Jeżeli uczysz się nowej umiejętności to automatycznie dochodzi do oduczenia się poprzednich, negatywnych nawyków. Nauka i zdobywanie wiedzy zaprzeczają temu, co piszesz o nawykach ? 

 

Hydraulik, który ma nawyk złego wkręcania kolanek zostanie przez mistrza skorygowany i zyska nową umiejętność, która zastąpi starą. No, ale, jak NIEEEEEE to NIEEEEE ? Jak dobrze, że na co dzień nie muszę użerać się z kobietami, cud. Aha, zapomniałem. Przecież twoje motto na forum brzmi "zasady są dla baranów", więc ty nie zmienisz nawyku złego wkręcania kolanek. Przecież to frajerstwo trzymać się zasad, które działają i przynoszą pozytywne wyniki ? 

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mac napisał:

Hydraulik, który ma nawyk złego wkręcania kolanek zostanie przez mistrza skorygowany i zyska nową umiejętność, która zastąpi starą. No, ale, jak NIEEEEEE to NIEEEEE

A teraz powiedz, czy każdy hydraulik może być dobrym hydraulikiem i dlaczego nie jest.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, mac napisał:

?Jak dobrze, że na co dzień nie muszę użerać się z kobietami, cud.

Znam jeszcze większy - użerasz się z własnej woli przychodząc do rezerwatu. XD

Co jest właśnie przykładem jak ciężko zmienić nawyk. :P

 

Poza tym z przedmiotami nikt nie ma problemu. Za to ilu userów/ki mają kłopoty z ludźmi mimo wiedzy z forum.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bruxa napisał:

Znam jeszcze większy - użerasz się z własnej woli przychodząc do rezerwatu. XD

Poza tym z przedmiotami nikt nie ma problemu. Za to ilu userów/ki mają kłopoty z ludźmi mimo wiedzy z forum.

Na moje 4265 odpowiedzi może 50-60 znajduje się w rezerwacie, maksymalnie 100, prawdziwy nawyk. Odpowiadam tylko, jak widzę kompletną ignorancję, najczęściej ekstremalną głupotę, jakiś zabawny absurd. Poza tym z przedmiotami nikt nie ma problemu? :D No naprawdę, ten poziom dyskusji coraz bardziej mnie zaskakuje, przysięgam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.