Skocz do zawartości

Ubliża mi i mojej rodzinie w szkole. Co robić?


Cyborg2000

Rekomendowane odpowiedzi

Słucham pana Marka już od 5 lat. Kiedyś była audycja z odpowiedzią na podobne pytanie ale na starym usuniętym kanale i  nic z niej nie pamiętam. Witam serdecznie. Chodzę do 4 klasy technikum i moja sytuacja wygląda tak, że mój lubiany i popularny  znajomy z klasy od roku pozwala sobie mnie obrażać słownie głównie przy innych. Czasem powiedziałem do niego coś typu: "spierdalaj" itp. Ignorowałem go bo myślałem, że mu się znudzi. Jednak ostatnio wali do mnie tekstami typu "rucham ci matkę". Ja temu śmieciowi nic nie zrobiłem a wręcz byłem przedtem miły więc nie wiem dlaczego tak robi. Odpowiadanie mu tak samo nic nie daje tak jak ignorowanie go. Co robić? Mam uderzyć go pięścią w twarz? Z liścia? Czy co mam mu powiedzieć? Proszę o jakieś rady.

Edytowane przez Cyborg2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 technikum to rozumiem, że jeszcze 2 lata do matury po reformie. Czyli nie klasa maturalna i jeszcze chwilę sobie na debila popatrzysz...

 

Masz moje rozwiązania:

  1. Idź do psychologa szkolnego i opowiedz o swoim problemie, a ten powinien przekazać to dyrekcji. U mnie w gimnazjum paru wybitnie perfidnych dzieciaków, których po prostu usunięto ze szkoły,
  2. Teraz będą wywiadówki gdzieś w połowie września jak masz z rodzicami dobre relacje to powiedz im o tym, a oni przekażą problem wychowawczyni.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy w jakiej szkole jesteś. Sam musisz ocenić co dyrekcja zrobi. Miałem takiego delikwenta w podstawówce i brakowało mi doświadczenia z patologią ale wtedy gdybym to zgłosił i przycisnął rodziców to by go wyrzucili w trybie natychmiastowym i była by afera na całą szkołę. Zależy jak często uczeń to robi i czy jest z tego znany. To była szkoła prywatna, więc rodzice mieli dużo do gadania.

W innej szkole publicznej, do której uczęszczałem najlepszym rozwiązaniem był szybki liść i wyzwanie na ustawkę ale musisz być pewny siebie i mieć background w sportach walki. Byłem świadkiem takiego przezywania i zaraz szło na pięści bez dyskusji, 100% skuteczności, koniec problemu po 5 minutach, ani razu już się nie powtórzyło.

 

3 godziny temu, Lukas3k napisał:

4 technikum to rozumiem, że jeszcze 2 lata do matury po reformie.

Z tego co kojarzę to leci jeszcze starym systemem i ma +/- 19 lat, ostatnia klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.