Skocz do zawartości

Książki o poświęceniu.


Jonash

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie: szukam książek które opowiadałyby o wielkich czynach, poświęceniu, męskich ideałach, wszystkim co honorowe. Chce czytać o wielkich postaciach, mężczyznach którzy nigdy się nie sprzedali i zawsze byli wierni wyznawanym wartościom. Rzucajcie wszystkimi pomysłami, które przyjdą wam do głowy. 

 

Nie wiem czemu ale z poziomu telefonu nie mogę usunąć przypadkowo dodanych emotikon. 

 

??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Stary człowiek i morze" Hemingwaya. Złoto nad złota, uwielbiam ten tytuł, 11/10.

"Lalka" Prusa, jeżeli chcesz poznać poświęcenie mężczyzny dla kobiety. ;) 

O mentalności samuraja - HAGAKURE – ukryte w listowiu

O nigdy nie zbaczaniu z raz obranej drogi - Księga Pięciu Kręgów Musashiego - świetna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrona Sokratesa oczywiście. Wszystko tam jest. 

 

Poza tym eseje de Monteigna z dzieła "Próby", 3 tomy do ogarnięcia. Szczególnie eseje o sztuce prowadzenia wojny, ale inne też się znajdą, w których autor wskazuje na postacie historyczne poświęcające się w chwili ostatniej próby. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Jonash napisał:

Jak w temacie: szukam książek które opowiadałyby o wielkich czynach, poświęceniu, męskich ideałach, wszystkim co honorowe.

Dam Ci szczerą radę. Nie ucz się poświęcać dla innych bo nawet jak sobie wyprujesz flaki, wyniszczyć własne życie osobiste by komuś pomagać to jak już odwalisz swoją czarną robotę to ta osoba nawet nie podziękuje w większości przypadków... Finałowo będziesz miał tylko poczucie zażenowania i zmarnowanego czasu.

 

Tutaj Marek tłumaczy część tematu bardzo wyczerpująco: 

 

 

 

A jak chcesz poczytać o czynach rodu, który na pewno się nie poświęcał dla innych tylko zdobywał ile się da to "Wojna o Pieniądz" (tom 1) Song Hongbing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezar Życie giganta - Adrian Goldsworthy 

Marek Aureliusz - Pierre Grimal nowa edycja

Leonardo da Vinci - Walter Isaacson

Moje życie i dzieło - Henry Ford

Roman Dmowski - Krzysztof Kawalec

Pan raczy żartować, panie Feynman!” Przypadki ciekawego człowieka

Żółkiewski pogromca Moskwy - Wojciech Polak

 

To z tych co ostatnio czytałem 

 
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, maroon napisał:

Trylogia "Monte Cassino" Wańkowicza. Chyba najlepszy reportaż w temacie. Dowiesz się co to znaczy poświęcenie i czym się kończy. 

Jako lekturę uzupełniającą w tym temacie dorzuciłbym wspomnienia dr Adama Majewskiego pt. "Wojna Ludzie i Medycyna". Dr. Majewski walczył pod Monte Cassino. Działał w miejscu, które pózniej na jego cześć żołnierze nazwali "Domkiem Doktora".

 

Od siebie dorzuciłbym wspomnienia Marcina Greja wydane w cyklu "Biografie niezwykłe" pt. "Wszystkim, których kochałem". To najlepsza książka, jaką przeczytałem w życiu. Link do recenzji:

https://www.granice.pl/recenzja/wszystkim-ktorych-kochalem/561

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.