Skocz do zawartości

10 lat życia na jachcie


Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Siłacz napisał:

Podsumowując - wszystko jest możliwe, o ile zarabiasz 10 średnich krajowych miesięcznie i żyjesz oszczędnie

Jasne, programista to był tylko taki przykład ;) Jak zarabiasz krocie i potem masz co sprzedać (bo z samych zarobków takiego czegoś raczej nie kupisz, nawet w Stanach), to możesz potem żyć jak wolny człowiek do końca życia.

 

Niestety, w niektórych zawodach po prostu kroci nie zarobisz, choćbyś był wybitny. I często dowiadujesz się o tym dopiero około 30, po kilku latach pracy już. Ja np. gdybym wiedział, że moja branża ma takie ściany, to bym pewnie jednak z niej zrezygnował zamiast studiować taki kierunek... ale nie wiedziałem, bo niby kto miał mi to przekazać? Tata alkoholik? ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Januszek852 napisał:

Niestety, w niektórych zawodach po prostu kroci nie zarobisz, choćbyś był wybitny. I często dowiadujesz się o tym dopiero około 30, po kilku latach pracy już.

To prawda, aczkolwiek jak masz 30 lat i jakieś doświadczenie w konkretnej branży, to nikt nie broni Tobie jej zmienić na inną - bardziej dochodową, gdzie finansowo jak to się mówi "Sky is the limit". 

30 lat to nie koniec świata, ba! To dopiero początek życia. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Siłacz napisał:

30 lat to nie koniec świata, ba! To dopiero początek życia.

mam 33 ;) i niestety uważam, że już po herbacie - decyzje życiowe za mną. Wolę próbować ukręcić bat z tego gówna, które sobie wybrałem - może coś się uda.

Edytowane przez Januszek852
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.