Skocz do zawartości

Lutowanie szkła? Żaden problem!


Rnext

Rekomendowane odpowiedzi

Projekt lutownicy którą podajesz był w książce "Nowoczesne zabawki" Wojciechowskiego, pierwsze wydanie gdzieś na przełomie 50/60 lat.

Układ nie działał z oryginalnego schematu, był na lampach zawierał błędy(każdy schemat z tej książki zawierał błędy, co było wyjaśnione między wierszami we wstępie - prawa autorskie).

Kiedyś to gówno budowałem, dzisiaj łatwo zdobyć przetwornik ultradźwiękowy odpowiedniej mocy i kurwa zasilacz nie musi ważyć 10kg i mieć napięcia 800V czy coś koło tego.

Pozdrawiam elektroników i rożnych innych wariatów tego typu ;) 

Ultradźwięki lub ultradźwięki+ciepło = super sprawa, ogólnie uwielbiam zabawę z różnymi falami, WN, Wcz itd.(sorry za prywatę ale nie mogłem się powstrzymać) ;) 

Pozdro

Edytowane przez Bohun
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bohun napisał:

sorry za prywatę ale nie mogłem się powstrzymać

Jasna sprawa.

4 godziny temu, Bohun napisał:

ciepło = super sprawa, ogólnie uwielbiam zabawę z różnymi falami

Yyyyy?

Termodynamika vs częstotliwości?

 

Jesteś bardziej pokręcony ode mnie???

 ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Tornado napisał:

Yyyyy?

Termodynamika vs częstotliwości?

W tym konkretnym przypadku mam na myśli prosty przypadek - ciepły grot i dodanie do tego drgań mechanicznych,  które wedle  teorii za pomocą kawitacji nawet w kropli stopu ołowiu z cyną oczyszczają powierzchnię i powodują przyleganie do

intuicyjnie "dziwnych" materiałów jak Amelinium i jego stopów, szkła ;), czy co tam jeszcze  itd.

 

17 godzin temu, Tornado napisał:

Jesteś bardziej pokręcony ode mnie???

"Cienszko" powiedzieć ;) 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie ładny, a jak zalutować kolesiowi, który odbił mi dziefczynę? Can you answer that? A może wziąć migomat albo przepalić mu kolano acetylenem?

 

No spoko, taki żarcik nieudany. A temu kolesiowi to się należy pomnik. Ze spiżu. Ja zapłacę. Za to że wybawił mnie z kłopotu. Baba z wozu, mi o wiele lżej. I nie będę musiał podlegać alimentacji. Praise the Lord.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.