Skocz do zawartości

Potrzebna kancelaria prawna - ubezpieczyciel płaci grosze za poważny wypadek


Rekomendowane odpowiedzi

Kolega miał wypadek samochodowy nie ze swojej winy. Konkretnie go uszkodziło - i jak czasem to bywa, ubezpieczyciel zaproponował za trwałe uszkodzenie zdrowia i leczenie kilkaset złotych.

 

Proszę o info o kancelarii prawnej z okolic Wrocławia, Poznania, która za procent podejmuje się takich spraw w sądzie.

 

Proszę zamieszczać tu info, kolega odczyta i do takiej kancelarii się odezwie.

 

Dziękuję z góry.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę, to w naszym kraju, tylko tzw. kancelarie odszkodowawcze, bo adwokaci i radcowie prawni mają zapisy w kodeksach etyki, w myśl których nie mogą za swoje usługi pobierać wyłącznie procenta od wygranej. 

 

Konkretnej kancelarii z tamtych okolic nie wskażę niestety, bo nie znam. Natomiast poddaję po rozważenie, czy jeśli sprawa, jest ewidentna, nie lepiej porównać ceny usługi radcy czy adwokata vs. procent od potencjalnego odszkodowania w kancelarii oszkodowawczej. Słyszałem, że często w ewidentnych sprawach tzw. success fee wychodzi po prostu  znacznie drożej dla klienta.   

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co poszedłbym do rzecznika praw konsumenta. Niech pomoże napisać pismo na zasadzie, weźcie przemyślcie i dajcie uczciwe pieniądze, albo pójdę do sądu. Często działa, jak widzą, że ktoś jest świadom swoich praw. 

 

ps. ZUS z zasady odmawia przedsiębiorcom wypłacania chorobowego

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwus :)  Dziękuję za post Mareczku i za Wasz odzew drodzy Bracia. Jak na razie jestem na etapie oczekiwania na odpowiedź w stosunku do odwołań, które wysłałem towarzystwom ubezpieczeniowym. Rozmawiałem już z kilkoma osobami siedzącymi w branży. Mogę uzyskać spore odszkodowanie i rentę alimentacyjną, ale czeka mnie sporo czekania i potyczka sądowa; bo jak to bywa z ubezpieczycielami bardzo chętnie biorą, ale niechętnie coś dają. Nawet, gdy jest to zarządzone postanowieniem sądu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.