Skocz do zawartości

Jakie gry RPG polecacie?


Druid

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Boromir napisał:

Subiektywnie nie dla mnie ponieważ nie gram w MMORPG (prócz Path of Exile, ale z niego zrobiłem sobie grę singlową :D ) i w nowości (zdarzają się oczywiście, ale wszystkie w starym stylu np. Pillars of Eternity lub obecnie kończę Desperados 3).

Obiektywnie jak ktoś lubi i gra w MMORPG może być to całkiem niezły tytuł.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Boromir napisał:

@Patton

 

Chciałbym bardzo, żeby stworzono następną część tej gry

Gdzieś czytałem że była w planach, tylko studio upadło. 

 

19 minut temu, Boromir napisał:

 

oraz ją zremasterowali :)

Nie wiem jak na monitorze z 4k, ale na takim z full HD, grafika ładnie się skaluje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieśmiertelny Fallout 1, Falout 2. Reszta części też jest w miarę ale to już nie to samo.

Ze stricte fantasy Planescape Torment. Fantastyczna gra. Jakiś czas temu wyszła też druga część Tides of Numenera - nie grałem jeszcze ale leży i czeka. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Boromir napisał:

Wystarczy, ze obczaisz sobie inne gry, które zostały zremasterowane, robi wrażenie :)

Wiem o tym, tylko że odpadają te które korzystają z raytracingu (moja karta go nie obsługuje). Ale powiem ci że już od kilkunastu lat, zagrywam się w mało znaną (wciągającą) grę tekstową o biznesie (jest pod dosa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie czekam gram na oryginałach :D 2 lata temu chyba przeszedłem pierwszy raz Polan 2 i było ok.

4lata temu cała seria gta na telefonie :D Nie jestem wymagający jeśli chodzi o grafikę. Dla mnie tylko gry walność się liczy.

Mam monitor 1440x900 19' proporcje 16:10 większego nie potrzebuje (szkoda oczu) i stare gry prezentują się ok. 

Najbardziej lubię jak w remasterze tylko zwiększą obsługiwaną rozdzielczość do 4k i tekstury trochę przypudrują i dodadzą wszystkie łątki, aby gra nie była zabugowana.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ostatnio pykam w Kingdom Come: Deliverance. Zdecydowanie świetna gra, której trzeba dać szansę. Rozkręca się powoli, ale w końcu daje naprawdę sporo satysfakcji. Ma w sobie sporo z oldschoolowości - nie jest nastawiona na pieszczenie się z graczem, a jednocześnie jest unowocześniona na tyle, że większość rzeczy łapie się szybko (może prócz walki). Ma w sobie mnóstwo sprawiających satysfakcję detali i spory pokład historycznych treści. Rozgrywa się w świecie realnym - nie ma smoków, trolli, goblinów i innych stworów fantasy. Jest za to czyste średniowiecze z Czech, więc jako Polacy klimat rozpoznamy szybko. Bardzo dobra jest też fabuła. Polecam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
W dniu 19.01.2022 o 13:47, I1ariusz napisał:

Zdecydowanie świetna gra,

Teraz wjeżdża poprawiony Gothic 1

 

 

W dniu 12.09.2020 o 23:02, Obliteraror napisał:

Nie będzie tylko fantasy

A spell force 1 lub 2 ? Też bardzo fajnie mi się w to grało, ni grałem w 3, fajnie jakby wyszedł remaster  1 i 2.

 

 

W dniu 28.06.2021 o 14:47, buka1977 napisał:

Ja mam gotową listę wszystkich ulubionych gier.

Kawał dobrej roboty, rzadko komu chcę robić się taką listę.

W dniu 12.09.2020 o 22:53, vodkas85 napisał:

Dragon Age

Świetnie prezentuję się

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

To dorzucę wam coś jeszcze:

 

Roadwarden. Takie współczesne podejście do gier tekstowych - w klimacie wiedźmina.

 

 

Persona 5 Royal - NAJLEPSZY JRPGeg w historii. 😍

 

I moja ulubiona seria Yakuza - chociaż to bardziej brawler z otwartym światem, questami i rozwijaniem postaci... czyli RPG ;) no i gdzie indziej można sobie pograć w mahjonga. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.