Skocz do zawartości

Czym piszecie?


Chains

Rekomendowane odpowiedzi

Witam lub dobry wieczór, w zależności kto o jakiej porze dnia to czyta.

 

Chciałbym dowiedzieć się jakich artykułów piśmienniczych używacie. Pióra? Długopisy? Cienkopisy? A może już nawet długo nie trzymaliście nic takiego w dłoniach i wykorzystujecie jedynie komputer i drukarkę? 

 

Osobiście bardzo lubię pisać codziennie choć przez chwilę w zeszycie piórem. Zawsze sprawiało mi to dużą przyjemność, nawet wtedy, kiedy musiałem zapisywać po kilka, kilkanaście stron zeszytu na dzień w szkole, a przegub bolał. 

 

P.S. Moje ulubione pióra to Pilot Elite oraz Platinum #3776. Teraz poluje na coś z firmy Sailor. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu to głównie ołówkami z Ikei. Jak tam jestem, to zawsze biorę sobie kilka do kieszeni.

W pracy posługuję się zwykłymi tanimi długopisami, najczęściej koloru niebieskiego.

Mam też pióro - Pilot MR i różne kolory atramentu do niego, ale piórem zdarza mi się pisać raz, dwa rady do roku pisząc dedykacje na prezentach książkowych.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długopisem Parker IM, to raczej dolna półka ale jest masywny i dla mnie bardzo wygodny. Piórem kiedyś pisałem, ale nie sprawdza mi się w pracy, więc mam ale niemal nie używam. Natomiast wiersze piszę od zawsze wyłącznie miękkimi ołówkami (2B-4B), nie wiem sam czemu, ale tak przywykłem już ze 20 lat temu i zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 1 roku studiów wiecznym piórem.

Aktualnie Sheaffer.

 

200221075257_Sheaffer%20Imperial%20444%2

 

 

Ale cały czas poluję na Watermana Edsona

 

waterman-edson-fountain-pen-2.jpg

 

 

W sumie w pracy składam masę podpisów.

Pióro nadaje się do tego jak znalazł.

Edytowane przez Margrabia.von.Ansbach
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.