Skocz do zawartości

Powitania Savoir vivre wtopa


Spectra

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc , pisze tutaj moze pomozecie mi z moim problemem .  Bylem ostatnio z dziewczyna na weselu u jej rodziny . Wszystko fajnie pieknie , tylko strasznie krepuja mnie pozegnania i powitania z jej rodzina . Do tego jej rodzinka jest troche ę ą przez co sie jeszcze bardziej stresuje . Byla wiec sytuacja ze ciotka z wujkiem zbierali sie wczesniej do domu wiec kazdy sie tam z nimi zegnal , wiec i ja zamierzalem  to zrobic a ze wujek stal zaraz kolo mnie to wyciagam do niego reke a ten uciekl nia jakbym mial go zaraz czyms zarazic po czym wskazal na ciotke stojaca metr dalej .  Dziwna sytuacja ogolnie wczesniej nie analizowalem takich rzeczy ale teraz to juz nie wiem czy brak mi manier czy o co tu chodzi . Czytalem poradniki typu Savoir vivre i nie zgadzaja mi sie 2 rzezcy . 

 

Jak to ze to kobieta wyciaga pierwsza dlon do faceta ten jedynie powinien powitac/pozegnac slownie z tym ze facet powienien jako pierwszy pozegnac sie z kobieta a nastepnie z mezczyzna . 

Czyli wg tych  zasad powinienem podejsc do ciotki uklonic sie bez podawania dloni a nastepnie pozegnac sie z wujkiem ? 

Doradzcie...

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyj według swoich zasad. Zasady wymyślone w 19 wieku nie powinny determinować na Twoja rzeczywistość w 2020r. Zawsze warto wybadać sytuacje kto jest luzacki a kto utrzymuje dystans. Jeśli nie ma fajnej relacji pozwól sobie a pożegnanie słowne. Co do tego gościa który nie podał Tobie ręki- nigdy więcej nie wyciągaj do niego jej już pierwszy i pamiętaj o czymś takim jak honor. Gość ewidentnie próbował gwiazdorzyć bądź zmieszać Cię w towarzystwie. Olej temat 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.