Skocz do zawartości

Technika uwalniania dr Hawkinsa


Rekomendowane odpowiedzi

11 hours ago, Maninblack said:

W książce W.Sinielnikow "tajemnice podświadomości" autor podczas terapii używa hipnozy.

Wprowadza człowieka w trans i kontaktuje się z jego podświadomością, aby odkryć pierwsze w życiu kontakty tej osoby z daną emocją.

W ten sposób znajduje źródło problemu, które w wczesnych latach dzieciństwa zostało zasiane, wyrosło i mimo upływu np 30lat reakcja jest zawsze taka sama.

Można wtedy jak mówi Hawkins zaakceptować to uczucie po czym je odpuścić.

Mamy wtedy kompleksowe działanie bo się wyleczyliśmy całkowicie, zamiast podawać lek który działa na zasadzie "zamiatania brudów pod dywan"

 

Tu rodzi się pytanie, jak dochodzicie do takich wczesnych wspomień z dzieciństwa?

Jak wygląda wasza praca terapeutyczna, w której odnajdujecie te emocje które chcecie odpuścić?

Ja podszedłem do tego od strony "wewnętrznego dziecka", bo w toku medytacji które prowadziłem dla uspokojenia emocji , ale też pod wpływem paru książek, dotarłem do tego, że uczucia które towarzyszą mi większość dorosłego życia, przed małżeństwem, w trakcie i po nim w tym ostatnim związku z borderką, a są to przede wszystkim poczucie winy i wstydu, to są uczucia które towarzyszą mi od wczesnego dzieciństwa. Wszedłem więc w medytacji dłuższe i nie nastawione już tylko na uspokojenie. W tych dłuższych medytacjach wszedłem w kontakt w tym chłopcem, którym byłem, i później towarzysząc mu jako dorosły opiekun odtwarzałem na nowo te kluczowe sceny z dzieciństwa, najbardziej upokarzające jeśli chodzi o rówieśników, i te najbardziej bolesne jeśli chodzi o odejście ojca. Ja dorosły w tych scenach, a to już była jakby autohipnoza? Pół sen? Brałem w obronę tego chłopca i wyrażałem jego uczucia, których on wówczas wyrazić nie umiał. W ten sposób wywaliłem z siebie żal, gniew i tym podobne uczucia. Nie do końca wiem co dalej z tym robić, bo przyniosło to ulgę, poryczałem się zresztą kilka razy z emocji. Niestety obawiam się, że dalej mogę nie poradzić sobie bez psychologa, ale kierunek jest niewątpliwie słuszny. Zapomniałem wspomnieć o matce, wobec której też mam dużo żalu, ale też w tych rozmowach wywaliłem wiele.

 

W rzeczywistych rozmowach później z rodzicami, byłem znacznie spokojniejszy i bardziej świadomy swoich emocji, na szczęście oni również są ludźmi inteligentnymi, więc udało mi się przekazać ten żal wobec nich bez bezpośredniego obwiniania i ogarnęli to. Gorzej z rówieśnikami, bo lata poniżania, napiętnowania brakiem aktywności fizycznej, niskim wzrostem itp. , pod kopały mi samoocenę na resztę życia.

 

Te niby hipnozy pomogły mi mam wrażenie jakbym dotykał żywego mięsa, otwartej rany, jak chirurg. To chyba jest dobra droga. Ale brakuje mi do niej mapy, przewodnika, czyli chyba po prostu terapii. Zresztą w tym roku po 10 miesiącach oczekiwania niedawno dowiedziałem się, że nie zmieściłem się w limicie NFZ. Trudno. Staram się być w kontakcie z moim wewnętrznym dzieckiem, odnosić się do niego tak jak powinien kochający ojciec ( czyli w praktyce podobnie jak do realnej mojej córki), stawiam sobie wymagania, Ale traktuję się z akceptacją i wyrozumiałością. Nie wiem sam, być może to pierdololo o wewnętrznym dziecku to takie tam babskie smuty, ale na obecną chwilę na więcej mnie nie stać. Na budowę mitycznej " pewności siebie w relacjach z kobietami " być może przyjdzie czas kiedyś, a może nigdy. Na razie jestem ruiną w bardzo powolnej odbudowie.

 

A i jeszcze jedno: Hawkins jeszcze przede mną, opieram się głównie na książce " Kiedy życie nas przerasta ", którą ktoś tutaj polecał (medytacje), na programie Nathaniela Brandena (jeśli chodzi o samopoznanie i pewność siebie), na programie "30 Challenges to Enlightment" (samodyscyplina i samoświadomość) i na pracy nad nawykami wg M. Michalskiego.

Edytowane przez Feniks77
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.