Skocz do zawartości

Do normalności wrócimy najwcześniej w 2022


Druid

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli do 2022 partia rządząca ogołoci nas z resztek dobytku i wolności. Do tego czasu sprzedadzą nasz kraj bankom, a oni sami odprowadzą grube miliony na prywatne konta.

 

Chciałbym kiedyś zobaczyć tego ***, jak dynda na sznurze razem ze swoimi kumplami. Nie, żeby ich poprzednicy byli lepsi - to jedna banda.

Za PRL politycy bardziej dbali i polską rację stanu.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi ci że o ZSRR to oczywiście to prawda. 

 

Mocarstwa zawsze próbowały nas rozgrywać, jednak chyba byliśmy bardziej niezależni w niektórych decyzjach. Spójrz nawet na armię. Samoloty albo wozy bojowe dostawaliśmy takie same w rok góra dwa po Armii Czerwonej i były bardzo często produkowane w Polsce. Podobnie ze specjalizacjami. Dziś mamy tylko montownie. Kiedyś np. projektowaliśmy samoloty rolnicze dla całego bloku. Hermaszewski jakoś poleciał w kosmos i mógł zrobić badania na zlecenie PAN, oczywiście Radzieccy je skopiowali, musieli zatwierdzić i patrzyli mu przez ramię, ale zrobił co nasi chcieli. Dziś nasi przyjaciele nie są tak szczodrzy. 

 

Żeby być dobrze zrozumianym, bardzo się cieszę że nie jesteśmy już w Rosyjskiej strefie wpływów i wolę wolność gospodarczą od gospodarki planowanej, ale nie popadajmy w demagogię w drugą stronę. Byliśmy najweselszym cyrkiem spośród cyrków tworzących ten kolorowy blok.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Perun82 napisał:

Czyją?

Wiedziałem, że to wzbudzi wątpliwości. Nie byliśmy państwem suwerennym, a satelitą ZSRR, ale - innej Polski nie było, a stan szkolnictwa (każdego szczebla), armii i przemysłu był lepszy niż obecnie. Wtedy należało działać w ciasnych ramach narzuconych przez ZSRR, w tej chwili pole manewru jest znacznie większe, a mimo to partia dąży do zupełnego zrujnowania tego kraju.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Boromir napisał:

Tylko musi być to poprzedzone odpowiednią tresurą i propagandą z mediów mainstrimowych.

Zgadzam się w 100%. Jednak patrząc na nowoczesne środki przekazu, w tym praktycznie cały mainstreamowy internet to odbywa się to cały czas produkując ludzi uzależnionych od tej "normalności". Nie będę tutaj psioczył na młodsze pokolenia czy pisał jakie to one nieprzystosowane nie są. Martwi mnie tylko to iż "nowoczesny" człowiek którego obraz promują owe media zmienia się z konsumenta w niewolnika. Promowana jest nieodpowiedzialność, nie zaradność, bycie ofiarą, wszystkie te cechy które mają zamienić człowieka z podmiotu w przedmiot. Wszystkie te cechy które mają przenieść odpowiedzialność za Twoje życie w ręce sił nad którymi nie będziesz już miał żadnej kontroli.  Wizja Orwella powolutku, małymi kroczkami, spełnia się na naszych oczach. No ale cóż taki jest wybór większości która woli bezpieczną niewolę nad ryzykowną wolność. Pocieszeniem jest fakt iż jeszcze za naszego życia będzie istniała "szara strefa" w której będzie można żyć mniej więcej po swojemu. Później, wraz z postępującymi zmianami społecznymi  i rozwojem technologii, będzie o wiele gorzej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 hours ago, zychu said:

Za PRL politycy bardziej dbali i polską rację stanu.

Zastanawia mnie to. Byli między Polską a Rosją, nie mieli aż takiej władzy jak teraz. Jak wiadomo władza korumpuje a władza absolutna... .

Nie wiem czy dbali o rację stanu czy o stołki i głowy tylko mniejsze możliwości mięli bo zawsze Moskwa była.

Jeśli dbali o rozwój stoczni to by budowały statki dla Rosji czy by Polska się rozwijała?

 

9 hours ago, Boromir said:

Pełna kontrola jednostki.

Nie da się jeszcze bo nie ma kontroli myśli.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kontrolujesz zachowanie w 100% to nie wiem czy jest ci potrzebna kontrola myśli? Poza tym jest tu sprzężenie zwrotne.

 

Nawet jak sobie myślisz, że lałbym PiSoca po pysku, a jak spotykasz to kulisz się i kłaniasz, to uczysz swój układ limbiczny,  że to jest właściwe zachowanie. Zanim się spostrzeżesz bierzesz to za normę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Piter_1982 said:

Jeśli kontrolujesz zachowanie w 100% to nie wiem czy jest ci potrzebna kontrola myśli? Poza tym jest tu sprzężenie zwrotne.

Warto obejrzeć film Equlibrium. Kontrolowanie zachowania całej populacji jest mocno nieefektywne. Potężne siły policyjne mogą w końcu same sięgnąć po władze. Najlepsze więzienie to takie gdzie więźniowie się sami pilnują.

Po to ta cała "nowa normalność". Ludzie mają wierzyć że tak ma być. Donosić na siebie władzy gdy ktoś łamie nakazy bez względu jak irracjonalne one są. Takie rzeczy robi się stopniowo, pokoleniowo. Gdyby nie Bismark, wychowanie przez państwowe szkoły Niemców w posłuszeństwie i karności nie byłoby dyktatury jakiegoś Austriackiego kaprala.   

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Orybazy napisał:

Zastanawia mnie to. Byli między Polską a Rosją (...)

Nie wiem, czy dbali o rację stanu, czy o stołki (...)

Jeśli dbali o rozwój stoczni, to aby budowały statki dla Rosji, czy aby Polska się rozwijała?

Słuszne uwagi. Nie potrafię na nie odpowiedzieć. :)

Ale wtedy byliśmy "silni w sojuszu*" (że zacytuję hasło polskiego MON z ostatnich lat). Obecnie nie jesteśmy silni nawet w sojuszu, bo jesteśmy jego mało znaczącym ogniwem.

Ponadto, obecność wojsk amerykańskich w Polsce została wynegocjowana na warunkach uwłaczających suwerennemu (rzekomo) państwu. A podatnicy poniosą znaczne koszty związane z utrzymaniem obecności amerykańskich żołdaków w Polsce.

 

 

* bo byliśmy potrzebni ZSRR jako ważny składnik natarcia na Zachód.

Edytowane przez zychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, zychu said:

Słuszne uwagi. Nie potrafię na nie odpowiedzieć. :)

Ale wtedy byliśmy "silni w sojuszu*" (że zacytuję hasło polskiego MON z ostatnich lat). Obecnie nie jesteśmy silni nawet w sojuszu, bo jesteśmy jego mało znaczącym ogniwem.

Ponadto, obecność wojsk amerykańskich w Polsce została wynegocjowana na warunkach uwłaczających suwerennemu (rzekomo) państwu. A podatnicy poniosą znaczne koszty związane z utrzymaniem obecności amerykańskich żołdaków w Polsce.

Nikt tego pewnie nie wie. Mam podobne wrażenie, pod butem Rosji byliśmy dużym i najweselszym barakiem. Teraz w NATO jesteśmy nikim z 150k żołnierzy, w EU źródłem taniej siły roboczej. 

3 hours ago, Piter_1982 said:

spotykasz to kulisz się i kłaniasz, to uczysz swój układ limbiczny,  że to jest właściwe zachowanie. Zanim się spostrzeżesz bierzesz to za normę.

Część ludzi może i tak działa ale popatrz na powstania. Ci którzy musieli się kłaniać takim ruskim czy pruskim urzędnikom potem chętnie ich traktowali bagnetami gdy była okazja. Możesz stłumić otwartą nienawiść za pomocą siły ale nie zdusisz jej w głowie. Chyba że jak w "Equilibrium" zastosujesz farmakologię i propagandę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mało mnie to obchodzi, ja żyje w normalności cały czas. :) 

Jak to powiedział kiedyś ktoś mądry, nie przejmuj się rzeczami na które nie masz wpływu. Jak będzie chujowo to wyjadę na jakieś egzotyczne wyspy i założę rodzinę z murzynką, będę jednym z najbardziej nowoczesnych i poprawnych politycznie ludzi wśród moich znajomych. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Orybazy napisał:

ajlepsze więzienie to takie gdzie więźniowie się sami pilnują.

I myślą, ze są wolni:)

1 godzinę temu, Orybazy napisał:

Donosić na siebie władzy gdy ktoś łamie nakazy bez względu jak irracjonalne one są. T

 

https://bezprawnik.pl/amerykanskie-ormo/

 

Cytat

Pomijając kwestie legalności i ogólnej sensowności przymusowego dawania obywatelom władzy karania do ręki, nie da się nie zauważyć, że w praktyce taki system egzekwowania przepisów może być niezwykle skuteczny. Łatwo sobie wyobrazić, że w Polsce – przy ogólnej wzajemnej miłości do siebie nawzajem – zachęcenie ludzi, by robić zdjęcia ludziom bez maski (co skutkowałoby wymiernymi, pieniężnymi benefitami) nie byłoby niczym przesadnie trudnym.

 

 

1 godzinę temu, ZamaskowanyKarmazyn napisał:

Jak będzie chujowo to wyjadę na jakieś egzotyczne wyspy i założę rodzinę z murzynką, będę jednym z najbardziej nowoczesnych i poprawnych politycznie ludzi wśród moich znajomych. :D

A ona będzie miała na imię Mokebe:) Jak iść z duchem czasu to iść:)

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Która strona jest bardziej zaciekła to jeszcze można by dużo dyskutować.

Co do powrotu do normalności - to wróżenie z fusów.

To po prostu będzie inna normalność a taka jest już.

Od czasu do czasu Prawo Chaosu upomina się o swoje.

Czasami jest to wojna, czasami tsunami, czasami zaraza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.