Skocz do zawartości

Płaci alimenty od 6 lat, mimo że jest bezpłodny


cst9191

Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, Mroczek napisał:

Czy myślisz o tym samym, co ja?

Nie twierdzę, że ta Pani tak zrobi, bo jej  nie znam, o nic nie oskarżam, życzę jak najlepiej tej parze, aczkolwiek istnieje taki hipotetyczny scenariusz:

 

1 Uwicie gniazdka w USA, zakup domu, wyposażenia, ciuchów, biżuterii, auta, zielona karta, jakieś podrasowanie wybranki operacjami plastycznymi itp.  + dodatkowy bonus czyli całkowite odseparowanie go od rodziny, która byłaby głosem rozsądku.

 

2 Miękkie przejęcie całości finansów poprzez uzyskanie dostępu do rachunków, inwestycji itp (czyli metoda na cukier, czyli dużo seksu + nie czuję się bezpiecznie, przecież wiesz że zawsze będziemy razem. bla bla bla....).  Jeśli to nie wypali, to później twarde przejęcie, objaśnię w kolejnych punktach.

 

3 Po jakimś czasie zgłoszenie przemocy domowej, albo faktycznej wywołanej poprzez systematyczne "wiercenie dziury w brzuchu", albo poprzez samookaleczenie i szopkę odegraną przed wezwanym patrolem. Nie oszukujmy się człowiek, który tyle lat był w więzieniu nie reaguje jak normalny człowiek na niektóre rzeczy, myślę że sprowokowanie go będzie proste. Później w sądzie sam pobyt wieloletni w więzieniu też nie będzie na plus, adwokat podniesie wpływ odsiadki na psychikę, powoła biegłego, wysmażą go w amerykańskim sądzie jak na grillu, biedak nie będzie wiedział co się dzieje.   

 

4 Jeśli uzyska wcześniej dostęp do finansów, to go odetnie, nie będzie miał kasy na adwokatów, ona będzie miała. W sądzie popłynie, możliwe że pójdzie siedzieć za przemoc domową, straci zieloną kartę, a później go deportują po odbyciu kary, zostanie z niczym.

 

Jeśli nie da jej kontroli nad finansami w trakcie trwania małżeństwa, to wtedy scenariusz będzie podobny, tyle ze nie straci wszystkiego ale większość. Najprawdopodobniej ona zachowa dom, wszystko co w nim jest, wszystko co jej kupił, część oszczędności + odszkodowanie za obrażenia jakich doznała. Dalej scenariusz tak samo, pewnie odsiadka w USA i deport, może mu zostanie z 20%  majątku jaki miał przed ślubem, a może mniej, zresztą to i tak zostanie wyssane w formie alimentów. 

 

5 Później opcje zarobkowania się pojawią, jakieś wywiady (jak z ex żonami Żyły czy Marcinkiewicza), jakieś pisanie książek, była żona wejdzie w świat celebrytów.

 

6 Możliwe, że on tego nie zniesie i skończy się wszystko tragicznie.  

 

Jeszcze raz podkreślam, nie twierdzę, że tak będzie, to tylko teoretyzowanie. 

 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Aż szkoda komentować ? Nic tylko wyciągac wnioski i uczyć się na cudzych błędach, choć te błędy nie były świadome, a z prawem w tym kraju nie da się wygrać, a haj i urabianie misia to powszechność i większość facetów żyje w nieświadomości w co się mogą wpierdolić. To jest chore.. @Mosze Red I w tej historii widać pełen profesjonalizm sądu. To, że koperta leżała na blacie, widać było info o dzieciaku to żaden argument, że ona to wysłała. Jedynie pozostał monitoring, żeby udowodnić, że to nie była ta sama koperta lub że w tej kopercie nie było drugiego listu. A zdj ze smartfonu nic nie udowadnia. Rozumiem jakby nagrała to smartfonem - z tamtą datą nadania, z listami w kopercie i jak go wrzuca do skrzynki na poczcie czy coś w podobie. To już jest coś, ale nie zdj. I to ma być sprawiedliwość w tym kraju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Mroczek napisał:

Również tylko teoretyzuję.

Mhm, ale mam wrażenie, że nasze teorie są zbieżne.

 

W sumie podobną przyszłość wróżę pewnej gwiazdce filmowej, która została księżniczką i jej księciu. Stawiam na taki scenariusz, tabloidy donoszą, że z Kanady przeprowadzają się do USA, ponoć kupili apartament za 14 mln USD. Zaraz księżniczka wróci do pracy w zawodzie aktorskim, pojawi się przystojny partner na planie filmowym, a książę zostanie puszczony z torbami i rogami, wróci z podkulonym ogonem do UK. 

 

8 minut temu, avceutyhh14 napisał:

I w tej historii widać pełen profesjonalizm sądu.

Widzisz, sąd ocenia materiał dowodowy często według własnego uznania. 

 

Ponadto w sądach rodzinnych, sędzia jest drugi po Bogu, tak ten system działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mosze Red moim zdaniem powinieneś dostawać wynagrodzenie za posty :) Ratujesz życie.

 

Uważam od lat, że system, w którym kobieta może, ale nie musi czegoś zrobić to kręcenie mężczyznom pętli na szyję. Sama możliwość zrobienia czegoś w systemie prawnym tak nienawistnego powinna wykluczyć jakiekolwiek rozmowy o małżeństwie, a już nie mówię o dzieciach. Straszne, jak niewiele się myśli o naturze kobiet, którą przecież tak szczodrze pokazują na każdym kroku.

 

U mnie w rodzinie przypadek kuzyna, związał się z samotną matką. Chodziła za nim non stop, słodkie pierdy nieustannie, ludzki kameleon. Jeszcze tak uczynnej kobiety w życiu nie spotkałem. Przejął na siebie zobowiązania za dziecko cudzego chłopa i na dzień dzisiejszy znajduje się pod gigantycznym pantoflem. Nie widziałem go od 4 lat już, a kiedyś wielkie ziomki, braterstwo (wiadomo). Kobieta zniszczyła nawet więzi rodzinne, on na nic czasu nie ma. Zarabia również znacznie lepiej od niej. Ten schemat urabiania, aż męczy powszechnością, a jednocześnie zastanawiam się, skąd wynika ta słabość mężczyzn. Czy to jakaś tęsknota za prawdziwą rodziną, ulgą, o co tutaj chodzi?

 

Przedstawiona przez Ciebie historia mrozi krew w żyłach, dosłownie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, cst9191 napisał:

Lekarze stwierdzili, że prawdopodobnie jest bezpłodny od urodzenia. Pod koniec roku (2014) mężczyzna złożył wniosek do prokuratury o zaprzeczenie ojcostwa, jednak końca nie widać. Sąd zakłada, że skoro dziecko przyszło na świat w trakcie trwania małżeństwa, ojcem jest małżonek, ale mimo to Wojciech Jędruszczak został poproszony o poddanie się badaniu na ojcostwo.

Co to w ogóle za poroniony pomysł, jak dla mnie to jest bezczelność na niewyobrażalnym poziomie żeby powiedzieć facetowi  "to nie ma znaczenia czy twoje czy nie twoje, jak byłeś w małżeństwie to płać pieniążki"
Mnie automatycznie denerwuje jak czytam o takich rzeczach dziejących się w świetle prawa. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mac Możliwe, ale też jest pewnie tak, że przyczyn jest wiele, kultura, wychowanie, środowisko, biologia tworzą kulę śnieżną, która później uderza w takiego delikwenta. Nie oceniam, większość i tak nie zależy od nas, dziękuje tylko, że trafiłem na to forum w tak młodym wieku, bo ominie mnie wiele nieprzyjemnych rzeczy, które mogłyby spotkać gdybym dalej myślał tak jak myślałem przed.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.