Skocz do zawartości

Eksperyment w serialu - narzeczeństwo bez zobaczenia drugiej osoby, czy faktycznie miłość jest ślepa


Rekomendowane odpowiedzi

Odpowiadając na debilny, serialowy temat, który panie niesłychanie kręci. W "narzeczeństwo" to można wchodzić po kilku latach wspólnego radzenia sobie z życiem. Im więcej bardziej wymagających i trudnych sytuacji, tym lepiej. Jak to @absolutarianin i @Stefan Batory pisali nie raz, jest to "testowanie w boju" partnera i najtrwalsze związki z tego wychodzą.

 

A jak jedna z drugą dziunia oczekuje "narzeczeństwa" natychmiast, po 3 miesiącach, czy po pół roku, to się owszem należy, ale solidny kop w dupę na dalszą drogę

 

Przykład typowej spierdoliny rozpowszechnianej przez serialiki. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Lalkaa napisał:

To nie czyny a pytanie ?.

Z braku lepszego określenia, w internecie pisanie na forum jest odpowiednikiem "czynu". Rozważamy sytuacje podane tu zakładając szczerość intencji osoby, która pisze daną wypowiedź lub jest bohaterem wpisu (odpowiednio ty i opisywani aktorzy).  Odpisałem z założeniem, że podałaś błędne dane wejściowe. 

 

17 godzin temu, Lalkaa napisał:

Najbardziej zaciekawiło mnie to, że pewien Pan oświadczył się pewnej Pani nie widząc jej

No właśnie "nie oświadczył" się pani, a realizował scenariusz.  

17 godzin temu, Lalkaa napisał:

Co o tym myślicie? To niby pokazuje, że można nie w kimś zauroczyć tylko z nim rozmawiając. 

To nie pokazuje nic poza przebiegłością autorów programu. To tak jakbyś nakręciła program z wykorzystaniem zwierząt w zoo ukrywając ten fakt i posługując się nim w dyskusji na temat zwierząt wolno żyjących. 

9 minut temu, Lalkaa napisał:

1. Poznać czystą wypowiedź rozmówcy nie narzucając mu niczego. Rozmówca miał czystą kartę bez żadnej sugetii.

Też często stosuję metodę sokratejską. Po prostu pole zainteresowań jest inne. 

 

15 minut temu, Lalkaa napisał:

ale... chcemy poznać co powiedzą na czysto inni ludzie. Czasami tez szukamy potwierdzenia czy to co myślimy jest ogólna „prawdą” ??

Jasne, że tak. Proponuję inne przykłady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, maroon napisał:

W "narzeczeństwo" to można wchodzić po kilku latach wspólnego radzenia sobie z życiem.

Narzeczeństwo nie ma przecież żadnej mocy prawnej, a tylko obyczajowo-społeczną.

19 minut temu, maroon napisał:

Im więcej bardziej wymagających i trudnych sytuacji, tym lepiej.

Skąd takie przeświadczenie? Pozytywne, w miarę lekkie i bezproblemowe życie może być, a raczej na pewno jest bardziej budujące. Szczęście generuje więcej szczęścia, a problemy generują więcej problemów. Przecież sami kreujemy swoją rzeczywistość. Zazwyczaj wystarczy przede wszystkim zacząć wymagać od siebie samego i nie żyć ponad stan (czyt. żyć życiem innych).

Edytowane przez Tacritan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 hours ago, Lalkaa said:

Co o tym myślicie? To niby pokazuje, że można nie w kimś zauroczyć tylko z nim rozmawiając.

Ten program powstał długo po kolejnych wariacjach "nagiej randki", jako przeciwwaga dająca nadzieję. Nadzieję że "miłość jest ślepa" i "charakter jest ważniejszy od wyglądu".

A jak wyglądały scenariusze tych wcześniejszych programów?

Pan/Pani wchodziła na scenę, gdzie stało X zasłon. Bla bla, podnosimy wszystkie zasłony na wysokość łydek, odrzuć jednego z kandydatów. Następowała seria pytań, następne podniesienie zasłon. Kolejny kandydat odrzucony. Przy trzecim podniesieniu i pytaniach, widać już było narządy płciowe. Kolejne odrzucenie.

Na finał, podnosimy zasłony na ostatnim kandydacie/kandydatce ponad szyję, odsłaniając twarz, po czym wybierający może się zdecydować - albo z tą ostatnią osobą pójdzie na randkę, albo ją odrzuci. Tylko na podstawie twarzy.

18 hours ago, Lalkaa said:

Kobiety z tego co zauważyłam częściej powtarzają, że wnętrze i charakter ma równie ważne znaczenie.

Co właśnie "nagie randki" obaliły w proch.

Jeśli wybierającym był mężczyzna, to kobiety z niedostatkami sylwetki miały spore szanse dotrwać do końca i być wybrane; a czasem nawet panie ze znaczną nadwagą nie były "odrzucane" jako pierwsze - bo odpowiedziały "właściwie" na pierwsze pytanie (a wtedy znacznie "zgrabniejsza" kandydatka odpadała). Prawie zawsze odsłonięcie twarzy pani nie zmieniało ostatecznej decyzji.

Jeśli natomiast wybierała kobieta, niemal zawsze od razu odrzucała "najbrzydsze łydki" niezależnie od odpowiedzi. Znacznie częściej też panie odrzucały ostatniego kandydata wyłącznie ze względu na twarz - czyli ciało ciacho, ale morda szpetna, więc lepiej odrzucić i nic nie wygrać, niż wybrać pana z nieładną buźką - niezależnie co wcześniej odpowiedział!

 

Także @Lalkaa dobrze piszesz, że kobiety "częściej powtarzają" że wygląd i charakter mają równe znaczenie... ale dla "płci pięknej" to tylko słowa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Lalkaa napisał:

Trafiłam na bardzo ciekawy serial a właściwie eksperyment, gdzie pary poznają się w boxach, rozmawiają i tak się zaręczają - "Miłość jest ślepa". Potem opuszczają to miejsce jako narzeczeństwo Kobiety z tego co zauważyłam częściej powtarzają, że wnętrze i charakter ma równie ważne znaczenie.

Słowo klucz: związek.

8 minut temu, Kespert napisał:

Ten program powstał długo po kolejnych wariacjach "nagiej randki", jako przeciwwaga dająca nadzieję. Nadzieję że "miłość jest ślepa" i "charakter jest ważniejszy od wyglądu".

A jak wyglądały scenariusze tych wcześniejszych programów?

Pan/Pani wchodziła na scenę, gdzie stało X zasłon. Bla bla, podnosimy wszystkie zasłony na wysokość łydek, odrzuć jednego z kandydatów. Następowała seria pytań, następne podniesienie zasłon. Kolejny kandydat odrzucony. Przy trzecim podniesieniu i pytaniach, widać już było narządy płciowe. Kolejne odrzucenie.

Na finał, podnosimy zasłony na ostatnim kandydacie/kandydatce ponad szyję, odsłaniając twarz, po czym wybierający może się zdecydować - albo z tą ostatnią osobą pójdzie na randkę, albo ją odrzuci. Tylko na podstawie twarzy.

Co właśnie "nagie randki" obaliły w proch.

Jeśli wybierającym był mężczyzna, to kobiety z niedostatkami sylwetki miały spore szanse dotrwać do końca i być wybrane; a czasem nawet panie ze znaczną nadwagą nie były "odrzucane" jako pierwsze - bo odpowiedziały "właściwie" na pierwsze pytanie (a wtedy znacznie "zgrabniejsza" kandydatka odpadała). Prawie zawsze odsłonięcie twarzy pani nie zmieniało ostatecznej decyzji.

Jeśli natomiast wybierała kobieta, niemal zawsze od razu odrzucała "najbrzydsze łydki" niezależnie od odpowiedzi. Znacznie częściej też panie odrzucały ostatniego kandydata wyłącznie ze względu na twarz - czyli ciało ciacho, ale morda szpetna, więc lepiej odrzucić i nic nie wygrać, niż wybrać pana z nieładną buźką - niezależnie co wcześniej odpowiedział!

 

Także @Lalkaa dobrze piszesz, że kobiety "częściej powtarzają" że wygląd i charakter mają równe znaczenie... ale dla "płci pięknej" to tylko słowa.

Słowo klucz: randka.

Czyli nie związek, a luźna znajomość z sexem w tle.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Lalkaa napisał:

Dużo tu mówimy, że wygląd jest ważny. Szczególnie przewija się to u mężczyzn np. ocena w skali atrakcyjności partnerki pod względem wyglądu. Kobiety z tego co zauważyłam częściej powtarzają, że wnętrze i charakter ma równie ważne znaczenie. W każdym razie tu pojawia się tylko charakter, jak się na to zapatrujecie? Co o tym myślicie? To niby pokazuje, że można nie w kimś zauroczyć tylko z nim rozmawiając. 

Wygląd jest bardzo ważny na początku jest głównym kryterium przy selekcji. Fajna gadka czy spoko charakter nic nie da jak druga strona nie pociąga. 

 

Można się zauroczyć owszem, ale to jest Twoje wyobrażenie danej osoby. Potem po wysłaniu zdjęcia może się okazać, że czar pryska. Dlatego kiedyś jak jeszcze nie było FB, i innych portali korespondując na czacie z kobietami od razu pytałem o fotkę by nie tracić czasu jak po drugiej stronie siedzi morświn z pięknym charakterem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kimas87 napisał:

Wygląd jest bardzo ważny na początku jest głównym kryterium przy selekcji. Fajna gadka czy spoko charakter nic nie da jak druga strona nie pociąga. 

 

Można się zauroczyć owszem, ale to jest Twoje wyobrażenie danej osoby. Potem po wysłaniu zdjęcia może się okazać, że czar pryska. Dlatego kiedyś jak jeszcze nie było FB, i innych portali korespondując na czacie z kobietami od razu pytałem o fotkę by nie tracić czasu jak po drugiej stronie siedzi morświn z pięknym charakterem. 

Dlatego najpierw wygląd, potem cała reszta. Charakter i osobowość mają znaczenie, ale dopiero po spełnieniu kryteriów dotyczących wyglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie zauroczenie się samą rozmową bez wiedzy na temat wyglądu jest nieco dziecinne. U dorosłego, świadomego człowieka powinny funkcjonować pewne mechanizmy. Ok może pisze się fajnie, jest chemia ale żeby doszło do zauroczenia to przesada. Zauroczenie musi iść w parze z popędem fizycznym. Tu zgadzam się z użytkownikiem wyżej. Aby doszło do zauroczenia muszą być spełnione pewne podpunkty które bez wyglądu spełnione być nie mogą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MalVina

 

Jak sama nazwa zjawiska wskazuje "zauroczenie"  jest to "rzucenie" uroku, czyli próba zaczarowania drugiej strony, a więc jednak swoista manipulacja (nie twierdzę, że zawsze świadoma - choć zazwyczaj pewnie tak, bo często staramy się wypaść jak najlepiej). Jeżeli druga strona ma małe doświadczenie w relacjach będzie rzucającej/mu zwyczajnie łatwiej zaprojektować określoną wizję w umyśle odbiorcy .

 

Ciekawe stanowisko:

https://www.polskieradio.pl/7/179/Artykul/1020433,Seksuolog-zauroczenie-to-stan-niepoczytalnosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Kimas87 said:

Według mnie zauroczenie się samą rozmową bez wiedzy na temat wyglądu jest nieco dziecinne

To nie ma nic wspolnego z dziecinnością albo dojrzałością. Uczucia rozbudzane są nie przez świadome decyzje i nie prawdziwe osoby, tylko jej obrazy w naszej głowie. Conajwyżej te świadome decyzje mogą te uczucia blokować, jeśli dana osoba okazuje się nieodpowiednia i możemy daną relację uciąć by nie pogłębiać uczuć bardziej. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Tacritan napisał:

Zauroczenie jest przejawem niedojrzałości emocjonalnej.

Zauroczenie zawsze jest i od tego zaczyna się miłość. Potem zauroczenie przeradza się w większe uczucie. W psycho są opisane te etapy. 

44 minuty temu, Libertyn napisał:

Dlatego najlepiej się oświadczać na onkologii przed wycięciem guza albo po chemii

@Libertyn Zbyt przykre, zbyt smutne j zbyt ciezkie te sytuacje. Bardzo proszę byśmy ze względu na szacunek do tych osób oraz ich bliskich nie poruszali tego. 

49 minut temu, Brat Jan napisał:

Słowo klucz: randka.

Czyli nie związek, a luźna znajomość z sexem w tle.

Ale chodzi ci o to, że gdy szukamy kogoś do związku patrzymy na charakter? Czy wręcz odwrotnie, jak nie szukamy nikogo do związku to nam jest obojętny wygląd i charakter przejmuje jego rolę? 

18 minut temu, Kimas87 napisał:

Według mnie zauroczenie się samą rozmową bez wiedzy na temat wyglądu jest nieco dziecinne.

Zauroczenie pojawia się zawsze przed. Ktoś nas mocno pociąga chcemy go poznać. Zauroczenie przybiera taką formę, gdzie pcha nas do tej drugiej osoby. Motywuje by być blisko poznawać bardziej m. Jesteśmy nią oczarowani i chcemy więcej. Na dalszym etapie jeśli ona sprosta naszym wyobrażeniom pojawia się zakochanie. 

Edytowane przez Lalkaa
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Devilsgirl napisał:

To nie ma nic wspolnego z dziecinnością albo dojrzałością. Uczucia rozbudzane są nie przez świadome decyzje i nie prawdziwe osoby, tylko jej obrazy w naszej głowie.

To właśnie od dojrzałości zależy, jaki obraz drugiej osoby będzie wykreowany w Twojej głowie.

2 minuty temu, Lalkaa napisał:

Zauroczenie zawsze jest i od tego zaczyna się miłość. Potem zauroczenie przeradza się w większe uczucie.

Jest to nieprawda. Wiele par, które się kochały przez dekady trwania związku na początku nie zaznało zauroczenia. Ja z moją żoną też tego nie zaznałem. Ona ze mną za to tak - była zauroczona. Miłość po obydwu stronach przyszła znacznie później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Tacritan said:

To właśnie od dojrzałości zależy, jaki obraz drugiej osoby będzie wykreowany w Twojej głowie.

No nie, bo na budowania znaczenia w głowie danej osoby nie mamy świadomego wpływu, poza tym że możemy je zastopować. Dojrzały facet też może zauroczyć się jakąś średnio udaną życiowo podfruwajką (przykład), za to dojrzale może stwierdzić że to nie jest partnerka dla niego. Co nie zmienia faktu, że do zauroczenia doszło i emocje będą pchały nas w kierunku danej osoby. 

 

Gdyby było jak mówisz, to te wszystkie czynniki oddziaływujące na zmysły nie miałyby żadnego znaczenia w procesie zakochiwania się, to spokojnie potrafilibyśmy się przymuszać do odczuwania uczuć wobec osób które nam się nie podobają, ale są potencjalnie dobrymi partnerami. 

 

Co jak wiadomo na ogól nie ma miejsca. Ty próbujesz to tłumaczyć zasadą w rodzaju, skoro wiem że czipsy nie są zdrowe, dojrzałej osobie nie będą smakować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Devilsgirl napisał:

Gdyby było jak mówisz, to te wszystkie czynniki oddziaływujące na zmysły nie miałyby żadnego znaczenia w procesie zakochiwania się, to spokojnie potrafilibyśmy się przymuszać do odczuwania uczuć wobec osób które nam się nie podobają, ale są potencjalnie dobrymi partnerami. 

Bingo! I tak właśnie jest! Choć niezupełnie... Zamiast przymuszać użyłbym terminu przystosować... Przystosować się do odczuwania uczuć (ale nie w procesie zakochiwania a pokochania - stopniowego) wobec osób które nam się nie podobają, ale są potencjalnie dobrymi partnerami.  I to właśnie jest przysłowiowe "zyskiwanie w oczach drugiej osoby przy bliższym, dłuższym poznawaniu".

Edytowane przez Tacritan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Lalkaa napisał:

Ale chodzi ci o to, że gdy szukamy kogoś do związku patrzymy na charakter? Czy wręcz odwrotnie, jak nie szukamy nikogo do związku to nam jest obojętny wygląd i charakter przejmuje jego rolę? 

Domyśl się.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Tacritan said:

Bingo! I tak właśnie jest! Choć niezupełnie... Zamiast przymuszać użyłbym terminu przystosować... Przystosować się do odczuwania uczuć (ale nie w procesie zakochiwania a pokochania - stopniowego) wobec osób które nam się nie podobają, ale są potencjalnie dobrymi partnerami.  I to właśnie jest przysłowiowe "zyskiwanie w oczach drugiej osoby przy bliższym, dłuższym poznawaniu".

Mieszasz kilka pojęć. Miłość pełna zdarzająca się w relacjach romantycznych = namiętność + intymność + zaangażowanie. Namiętność jest czynnikiem, który jest właściwie poza naszym świadomym wpływem (więc nie mamy na to wpływu) i wpisuje się w nią zauroczenie. Temat jest zupełnie niezwiązany z dojrzałością. Intymność i zaangażowanie to to co sami budujemy, więc mamy na to wpływ. I tu już wybiera się kogoś na partnera wg swojej dojrzałości i celów.

 

Próbujesz wyrazić tu moim zdaniem światopogląd, że istotniejsze w dłuższym czasie dla trwania relacji i budowania uczucia, jest intymność i zaangażowanie i to pewnie nawet prawda. Ale zupełnie nie ma to związku z tym, że zauroczenie nie ma nic wspólnego z dojrzałością, albo że zauraczają się ludzie niedojrzali. 

 

Dojrzałe to jest ewentualnie dobieranie partnera o podobnych celach i z mozliwoscią wzajemnego zaspokojenia swoich potrzeb. Ale to nie definiuje formy relacji. Ludzie dojrzali niekoniecznie poszukują stałych związków, a w romansie długotrwałe zyskiwanie w swoich oczach nie ma właściwie żadnej wartości, bo ta forma relacji nie ma przeznaczenia długoterminowego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś, kiedy byłem młodym i głupim 17, albo 18- latkiem, umierającym z nudów dnia dzisiejszego, pewnego wieczoru odpaliłem  " omegle ", na którym przez chyba 4 godziny pisałem z pewną równo ( 17,18) latką.

 

Świetnie nam się pisało, w końcu zaproponowałem spotkanie, gdzieś u mnie na mieście ( wtedy  Bydgoszcz )

 

Przyjechała chyba z Gdyni, więc kawałek, pociągiem.

 

No i co mogę dalej napisać ?

 

Obserwując miejsce spotkania z pewnej odległości, zauważyłem, że na miejscu pojawiła się kobieta masy słusznej, do tego brzydka z twarzy.

 

Ja pierdole !

 

Powiedziałem !

 

Żyłem chyba ułudą, że na miejscu pojawi się modelka z najnowszej kolekcji Victoria Secret !

 

Głupio mi wtedy było, ale nastąpiła samoistna ewakuacja, nie wiem dlaczego, ale nawet  zacząłem biec  !

 

Cała jej bogata osobowość, przestała mieć jakiekolwiek znaczenie i  żeby to sobie zrekompensować, umówiłem się ze szczupłą jak bela, o  twarzy ładnej, chodź nieskalanej intelektem - Patrycją.

 

Gadaliśmy, coś piliśmy i zgadnijcie co się stało !

 

 

Stanął mi , a  wzwody 17 latka, to jest prawdziwy menhir w spodniach, miałem wrażenie, że zrobi dziurę w jeansach, mimo, że Patrycja, nie grzeszyła intelektem.

 

Niestety, nawet nie doszło do pocałunku, bo zjebałem sprawę.

 

Jej ujemne IQ,  KOMPLETNIE mi nie przeszkadzało, bo była ładna i szczupła i miała fajne piersi no i ( prawdopodobnie ) ciasną cipkę.

 

Tak, dzień dobry !

 

Jestem płytkim, mężczyzną !

 

 

 

P.S

 

( Wszyscy tacy jesteśmy )

 

:) 

 

 

Edytowane przez RENGERS
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.