Skocz do zawartości

Pierwsze kroki - Nasza klasa z podkładem


gnukij1

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

Od zawsze lubiłem sobie pośpiewać, jak była okazja. Zakupiłem ostatnio fajną zabawkę na imprezy, mikrofon karaoke z funkcją bluetooth, czego efektem jest ćwiczenie głosu. Nigdy nie miałem odwagi, aby pójść w tym kierunku, choć zdarzały się epizody aby występować na dużych scenach, choćby na otwarcie konferencji międzynarodowej.

 

Wrzucę poniżej jeden z moich ulubionych utworów w moim skromnym wykonaniu. Nie znalazłem czystego podkładu, utwór Jacka Kaczmarskiego pt. "Nasza Klasa". 

 

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj bez podkładu, albo postaraj się zaśpiewać, jak grasz na gitarze ,to zagraj i zaśpiewaj. Umiesz śpiewać po angielsku ? Ta piosenka jest niezła do zaśpiewania.

 

Musisz jeszcze popracować, uważam, że jak puszczasz piosenkę i ty śpiewasz,, wiedząc, że główny wykonawca śpiewa, może to tobie przeszkadzać. Śpiewaj bez podkładu, nie wiem jak to się zwie, gdzie masz piosenkę, be głosu wokalisty.

 

 

 

Korzystałeś kiedyś z korepetycji z nauki śpiewu ?

Edytowane przez Boromir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gnukij1 napisał:

Nie znalazłem czystego podkładu, utwór Jacka Kaczmarskiego pt. "Nasza Klasa". 

 

Sprawdziłem na isingu na szybko i jest ten podkład:

 

https://ising.pl/jacek-kaczmarski-nasza-klasa-piosenka

 

Zresztą jak lubisz karaoke, to może obadaj co i jak i załóż tam konto.

Jak się zalogujesz, to będziesz mieć do wyboru wersję utworów z linią melodyczną i bez, gdybyś coś tam nagrywał.

Ale szczegółów nie znam, nigdy mnie to jakoś mocno nie interesowało.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Boromir niestety nie umiem grać na gitarze. Kiedyś kupiłem nawet sobie, ale zabrakło zaparcia aby się nauczyć. Angielskie piosenki to już wyższa liga, narazie będę się uczył polskich prostych pieśni i oczywiście dużo do poprawy jest.

 

@Dworzanin.Herzoga na pierwszy rzut szukałem darmowych podkładów. Jeśli zajdzie potrzeba, to będę kupował.

Następnym razem z pewnością wrzucę coś z czystym podkładem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gnukij1 Nie pisałem o kupowaniu czegokolwiek,

 

Jeśli zarejestrujesz się na isingu, możesz nagrywać swój wokal do większości podkładów muzycznych które są dostępne za darmo, te nagrania pojawiają się na Twoim profilu na tej stronie i inni użytkownicy mogą je odsłuchać/ocenić.

Przykładowe nagranie z isinga tej piosenki z pierwszego postu:

 

https://ising.pl/nagranie/15f8k0iokcj,Jacek_Kaczmarski-Nasza_klasa

 

Ten Kaczmarskiego na pewno jest darmowy.

To tyle. ☺️

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz ładną, ciepłą barwę głosu i dość dobrą dykcję. To ważne przy takim repertuarze. Natomiast śpiewasz nieczysto, w wielu miejscach nie trafiasz w dźwięk. Ale słychać, że jesteś muzykalny więc na pewno jest to kwestia wyćwiczenia - oddech, postawa (śpiewanie na siedzącą na pewno ogranicza) i kwestia przełamania się. Jeśli chcesz iść w tym kierunku, to zamiast wydawać kasę na podkłady z netu ja bym jednak znalazł kogoś, kto udzieliłby kilku lekcji, pokazał jak ćwiczyć. 

Ja zawsze chciałem nauczyć się śpiewać, ale jakoś nigdy nie mogłem zmotywować się na tyle, żeby wziąć się za to na poważnie. Ale gram w zespole. Skład akustyczny i czasem podśpiewuję wokalistce. Próbowałem nagrywać swój śpiew solo z akompaniamentem gitary i jak odsłuchiwałem to bardzo nieczysto, zupełnie nie wyciągałem wyższych dźwięków, ogólnie dramat. Ale jak odsłuchuję nagrania gdzie ciągnę śpiew za wokalistką to brzmi to już zdecydowanie lepiej.    

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ImTheLiquor dziękuję za cenne wskazówki. Nawiązując do twojej wypowiedzi, kiedyś wyciągnął rękę do mnie dyrygent chóru, że koniecznie powinienem przyjść do niego, ale zrezygnowałem... To było 5 lat temu. Może warto jednak wrócić i zacząć śpiew w chórze? Hmmmm no niewiem czy to dobry pomysł, ale od czegoś trzeba zacząć ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chór to wg mnie dobry pomysł. Akurat temat jest mi bliski, bo spotykam się z babką, która w chórze śpiewa i z tego co opowiada, wyłaniają się następujące plusy:

- dostęp do ludzi, którzy za darmo mogą Ci przekazać cenne wskazówki - to zazwyczaj amatorzy-pasjonaci. Ludzie, którzy w młodości pokończyli szkoły muzyczne, albo mieli inną styczność z muzyką ale wybrali inną ścieżkę kariery zawodowej,

- oswajasz się ze sceną i publicznymi występami ale jednocześnie nie jesteś na afiszu bo w chórze nie występujesz jako solowy artysta tylko w większe grupie, w drugim albo trzecim rzędzie. Więc łatwiej się oswoić,

- masz miejsce i warunki, żeby ćwiczyć w miejscu, gdzie nikt Cię nie skrytykuje, a jak już to konstruktywnie,

- w takich chórach 90% składu to kobiety:) Często są tu zakładane tematy, gdzie poznać kobiety w realu, gdzie wyjść, żeby w ogóle kogokolwiek poznać. No to właśnie tu:)

- chóry działające przy miejskich domach kultury są dotowane z kasy miasta. Są traktowane jako wizytówka miasta i często wysyłane jako reprezentanci na wydarzenia kulturalne w Polsce i zagranicą. Można sobie za darmo pojeździć więc znowu możliwość przeżycia fajnej przygody.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

AKTUALIZACJA:

Idąc tropem @ImTheLiquor. Od około 2-3 miesięcy uczęszczam na chór. Na samym początku zacząłem od uczelnianego, aktualnie dostałem propozycje aby śpiewać w miejskim.
Jestem bardzo zachwycony i z niecierpliwością chodzę na próby. Dzięki temu, mogę wyrazić swoje emocje, których tak wiele się we mnie kłębi.
Zdarzyły mi się także indywidualne próby, które najbardziej wyciągają na powierzchnię różne fałsze i nieczystości.

Powiem wam, ze chór to zajebista sprawa. Nie dość, że można rozwinąć swój skill, to jeszcze poznawać różne dziewczyny :D Co ciekawe, chodzi tam szereg uzdolnionych i szanowanych ludzi, o szerokich horyzontach. Imponują mi swoim zachowaniem, elokwencją, erudycją a także otwartością. Z całą pewnością to była najlepsza decyzja ubiegającego roku 2020. Postanowiłem, że chce się rozwijać pobocznie w tym kierunku, a także przeżyć niesamowitą przygodę. 

A tak na deser wrzucę dla was cover piosenki Ich Troje - Razem a jednak osobno, który uwielbiam śpiewać... Zwłaszcza na karaoke. :D

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ImTheLiquor nie tylko pasję, ale również wartość terapeutyczną.

 

Niedawno pożyczyłem od koleżanki na próbę mikrofon studyjny do nagrywania. Powiem wam, że jakość jest nieporównywalna. Pierwsze nagranie, które  wrzuciłem nagrane telefonem, nie umywa się ani trochę. A wydawało mu się, że jakość dźwięku jest w miarę.

 

Czasem czuję w domu, że jak śpiewam głośno nie pokazuję siebie w stu procentach, jakby gdzieś czaił się wstyd podświadomie :D ale i tak, czuję że pozwalam sobie na więcej, co mnie cieszy.

 

Marzy mi się, trasa samochodowa... Jeżdżę z przenośnym zestawem nagłośnieniowym i mikrofonem ☺️ i śpiewam sobie, a wokół przechodnie, którzy relaksują się przy muzyce ? oj marzenie

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.