Skocz do zawartości

Laptop do 3 tysięcy - 17 cali


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Bracia, kolega mnie prosił o poradę w kwestii kupna nowego laptopa.

 

Co trzeba?

 

Procesor porządny w miarę najsilniejszy w tej cenie

 

Ram myślę 8GB wystarczy? Czy do zwykłych działań trzeba już 16GB?

 

17 cali

 

Dysk SSD zdecydowanie

 

Grafa raczej mało istotna w tej cenie, ale jakby się dało, to żeby było coś takiego, co pozwoli chociaż w sapera pograć :)

 

Nowiutki z dobrą gwarancją.

 

Dziękuję z góry!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marek Kotoński napisał:

Bracia, kolega mnie prosił o poradę w kwestii kupna nowego laptopa.

 

Co trzeba?

 

Procesor porządny w miarę najsilniejszy w tej cenie

 

Ram myślę 8GB wystarczy? Czy do zwykłych działań trzeba już 16GB?

 

17 cali

 

Dysk SSD zdecydowanie

 

Grafa raczej mało istotna w tej cenie, ale jakby się dało, to żeby było coś takiego, co pozwoli chociaż w sapera pograć :)

 

Nowiutki z dobrą gwarancją.

 

Dziękuję z góry!

 

 

W tym momencie oferta jest raczej uboga, ale jeśli już koniecznie chce on kupować teraz, to najlepsze co można zrobić, to poszukać laptopów na stronach x-kom i komputronik. Niech pan poda tam zakres cen i obejrzy dostępne modele.  Moim zdaniem 8 gb ramu wystarczy do codziennego zwykłego użytkowania, natomiast ramu tym więcej, tym lepiej. Problemem wielu laptopów w zakresie do 3000 złotych jest to, że próbują tam upchnąć jakąś sensowną grafikę, co ostatecznie nie wychodzi na dobre, bo cierpią na tym inne przedzespoły, a grafa i tak nie powala, może warto rozejrzeć się za laptopami składakami, jest wiele stron oferujących takie możliwości, by ręcznie personalizować wnętrze laptopa, natomiast nie wiem jak z jakością takich laptopów.

 

https://www.hyperbook.pl/    Przykład tego typu strony.

 

https://www.lenovo.com/in/en/d/customise-to-order?sort=sortBy&currentResultsLayoutType=grid  Inny przykład.

 

 

Edytowane przez DuchAnalityk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega ostatnio bardzo mi pomógł i oczyścił mi laptopa ze zbędnych programów i plików żeby lepiej śmigał. Jestem zwykłym przeciętnym użytkownikiem internetu, nie obsługuję programów ani nie dokonuję skomplikowanych operacji na nim. Jak gram to jakieś gry przeglądarkowe online itp. Zdecydowanie doradził mi wymianę dysku na SSD bo męczę się z HDD. Z tego co wiem to procesor nie jest taki ważny tylko porządny dysk SSD. Uważam że taki procesor i3 lub i5 w zupełności by wystarczał do podstawowego użytkowania. Polecam Asus lub Dell.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, CzarnyR napisał:

Dobrą marką są laptopy marki „MSI” w tej cenie chyba mają najmocniejsze podzespoły w porównaniu do konkurencji. Miałem działał 6 lat a padł w nim tylko dysk. 

MSI jest drogie, dobre laptopy MSI zaczynają się od dużych kwot(a nawet te najtańsze są drogie), tutaj mamy laptop do 3 tysięcy. Inna sprawa w tym momencie oferta laptopów jest gówniana, bo mamy przeskok generacyjny, nowe generacja kart graficznych i procesorów, dlatego ten rozkrok sprawia, że nie ma wielu modeli dostępnych, bo każdy producent czeka na nowy sprzęt. Jak przejrzałem pobieżnie oferty z x-kom i komputronik to w porównaniu do tego, co oglądałem np. rok temu jest wielka pustka. Choć akurat w tym przypadku raczej ten laptop z nową generacją kart nie będzie miał nic wspólnego. 

Edytowane przez DuchAnalityk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek Kotoński zobacz ten model wprawdzie cena podchodzi pod 3500 zł, ale ja mam laptopa ASUSa i zero problemów do tej pory: https://allegro.pl/oferta/asus-tuf-gaming-17-3-120-ryzen-516-512-gtx1650-9711768363

Tutaj wersja z Windows: https://allegro.pl/oferta/asus-gaming-fx705-17-120hz-ryzen-5-16-512-1650-w10-9705169604

 

Ten model naprawdę przy współczynniku CENA/JAKOŚĆ wymiata.

 

Zalety:

  • Te laptopy mają nowe typy procesorów ze stycznia 2019 https://www.notebookcheck.net/AMD-Ryzen-5-3550H-Processor.391031.0.html
  • Karta graficzna też na chwilę obecną obsłuży każdą grę w Full HD na minimum średnich detalach.
  • No i mają one powłokę matową by dało się korzystać z laptopa na zewnątrz :)
  • RAMu = 16 GM na taktowaniu 2666 MHz
  • Dyska SSD 512 GB jest już na złączu M.2 szybszym od SATA.
  • Podświetlana klawiatura jak lubi po ciemku korzystać.
Edytowane przez Lukas3k
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 3.5k sprzedałem swojego macbooka air z 2018 roku. Deal był świetny dla kupującego, ale sprzedałem, bo leżał i się kurzył. 

Nie ma lepszej opcji wg mnie dla kogoś do pracy czy internetu. Nie zawiesza się nigdy, mimo słabych wnętrzności optymalizacja macosa nadrabia, Windows ssie kompletnie. Dodam, że kupiłem lapka HP za 5k i oddalem to ścierwo. Plastik wszędzie, skrzypi, dziadowska klawiatura, a w macu to jak bym klikał po pupie 16stolatki takie uczucie. Włączyłem i ksiek zużywał 30% procka, jakieś procesy, co się odpalały nie wiadomo po co. W Linux i mac zużycie jest 0.5% w stanie spoczynku... Nie wiem co ten Windows taki zapracowany. No i aktualizacje... Chcesz wyłączyć kompa, a tu bach 10 minut będzie sobie pobierał, a ty już musisz wyjdź z tej kawiarni. 

 

Nie kupujcie tylko acer, asus, hp. 

Może Lenovo albo dell. 

8gb do internetu? To nie wiem co trzeba robić, żeby to strawić... Chrome otwarte chyba 10 filmów 4k na YT jednocześnie. Chociaż na Windowsie wszystko możliwe. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Carl93m napisał:

W Linux i mac zużycie jest 0.5% w stanie spoczynku... Nie wiem co ten Windows taki zapracowany. No i aktualizacje... Chcesz wyłączyć kompa, a tu bach 10 minut będzie sobie pobierał, a ty już musisz wyjdź z tej kawiarni. 

Dokładnie. Dlatego coraz więcej producentów decyduje się na Linuksa. Widać to zwłaszcza wśród chińczyków, gdzie coraz więcej lapków wychodzi z preinstalowanym Deepinem. Inną ciekawą opcją jest Chromebook, na którym zainstalujesz programy, a nawet gry z Androida. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Carl93m napisał:

Nie kupujcie tylko acer, asus, hp. 

Może Lenovo albo dell. 

Co do Acera to się zgodzę - ja bym uważał na to.

Z Asusem ogólnie mam dobre skojarzenia.

 

@Marek Kotoński Z tymi 17 cali to musi być? Już znacznie zmniejsza wybór.

 

41 minut temu, horseman napisał:

Inną ciekawą opcją jest Chromebook, na którym zainstalujesz programy, a nawet gry z Androida. 

I zawiesi się zanim zdąży się zawiesić XD.

Jak kupić to coś co będzie miało moc.

 

1 godzinę temu, Carl93m napisał:

Za 3.5k sprzedałem swojego macbooka air z 2018 roku.

One są wadliwe. Dopiero w 2020 naprawili klawiatury lub 2019.

Po za tym Air są żenująco słabe.

To samo te małe pro. No i właśnie jedne i drugie są małe.

Pro 16 będzie ok ale po pierwsze 3x za drogi a nadal nie ma 17 cali...

 

@Marek Kotoński Zainteresuj się Vivobookami od Asusa. Czy jak one się nazywają xd

Nie mają wgranego systemu wiec wrzucasz windę albo ubuntu gitunio.

 

albo HP

https://m.alternate.de/HP/ProBook-445-G7-(1B7W0ES)-Notebook/html/product/1663940

Edytowane przez Analconda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.