Skocz do zawartości

"Prawdziwi polscy patrioci" z PiS wykończyli hodowlę zwierząt futerkowych


Lukas3k

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety udało się zniszczyć kolejną branżę drugą co do wielkości w Europie po Danii. Ma ona zniknąć w ciągu roku.

Zapewniała ona pracę 50000 ludzi (głównie z zarzynanych ekonomicznie terenów wiejskich) i zapewniała około 400 mln euro rocznie.

Ustawa zapewnia także zakaz eksportu mięsa z uboju rytualnego.

Oczywiście futro nadal będzie można w Polsce kupić! Tylko produkowane z zagranicy... Najdroższe ceny dochodzą do 150 000 euro!

Więcej szczegółów na temat wpływu gospodarczego hodowli: http://pzhipzf.pl/fermowe-zwierzeta-futerkowe.html

 

To drugi prezent dla Danii od PiSu. Pierwszym, o którym mało kto słyszał było oddanie terytorium morskiego Polski na Bałtyku w 2018 roku.

Mała wysepka Bornholm ma większy wpływ na wody terytorialne niż 3 polskie województwa.

0007UNDOBHI55DDS-C122-F4.png

Szczegóły rozbioru morskiego Polski: https://fakty.plportal.pl/artykuly/kronika-kryminalna-polska-swiat-felietony/kolejny-rozbior-polski-pis-sprzedaje-danii-0

 

 

Tutaj jest opisany szczegółowo rynek handlu futrami: https://www.pwc.pl/pl/publikacje/assets/wplyw_ekonomiczny_branzy_hodowcow_zwierzat_futerkowych_na_gospodarke_polski_2014.pdf

 

ikpflbg28ffp.png

*pod względem ilości produkcji drugie miejsce w Europie

 

Te skrajnie antypolskie działanie opisuje Pan Andrzej Pochylski z kanału Opcja Społeczna:

 

 

To przykre, ze tak duży kraj jak Polska daję się ogrywać takiej malutkiej Danii, która bądźmy szczerzy jakby została zaatakowana przez jakąkolwiek liczącą się siłę militarną na świecie (nawet prywatne armie najemne) o godzinie 6 rano to tego samego dnia o 12 już by podpisywała akt kapitulacji...

 

Rynek nie znosi próżni i bardzo szybko polskich hodowców zastąpią oczywiście duńscy jak i chińscy gdzie standardy hodowli są dużo niższe.

 

Przykładową Polską fermę i jej zasady działania są w tym filmie:

 

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nóż się w kieszeni otwiera, głosowałem na PiS w 2015 roku i czuje się oszukany, myślałem głosując w 2015, że ich opcja będzie jakąś przeciwwagą dla PO AWS-u, SLD, a tutaj okazuje się ,że niczym się nie różnią od tych skurwysynów, którzy doprowadzili do tego, ze jesteśmy montownią Europy.  Polecam:

 

https://bialykruk.pl/ksiegarnia/ksiazki/wygaszanie-polski-1989-2015

Więc dlatego głosuje na Konfederację, innej opcji na dzień dzisiejszy lepszej nie widzę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lukas3k napisał:

To drugi prezent dla Danii od PiSu. Pierwszym, o którym mało kto słyszał było oddanie terytorium morskiego Polski na Bałtyku w 2018 roku.

Bez przesady. To tylko wody strefy ekonomicznej. Jak ładnie widać na tym obrazku... gołym okiem wręcz, zapewne dzięki temu mamy mieć tą rurkę Baltic pipe, i szwabow prosić nie musimy o ich przestrzeń ekonomiczna... (Wątpię, że by dali - NS2) Coś za coś. Życie. Samice też za free Ci nie dają ;)

 

Jak rozumiem futra też były tym kosztem... Myślę, że hub gazowy da nam więcej niż futra, obym się nie mylił ?

 

To się nazywa koszt alternatywny w ekonomii Bracie.

 

Oby więcej takich Machiavellich w Polsce jak obecnie rządzący.  Konsekwentnie, spokojnie i do przodu. Ja jestem za.

 

Zwierzątka jak widać to zasłona dla ludu, któremu prawdę się powie to się obrazi i liberum veto krzyknie.

 

Ogólnie to mają cudowny marketing polityczny, jestem pełen podziwu.

 

Pół żartem, pół serio... choinki plastikowe mamy to i samice mogą plastik nosić ;) Będzie taniej bracie, no przecież same sobie nie kupują - same korzyści ;)

 

  • Zdziwiony 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie pojecie patriota to wychowanie takiego człowieczka który jak ten ostatni debil poleci z szabelka na czołgi. Chodzi o to by ci coś wpoić by potem taki karakan który ma kompleksy od małego i był tyrany zapalił ten kraj i twoje życie i twojej rodziny rzucił na tzw. kamień na szaniec.

Tak samo jest z wiarą. Wmawiają ci o jakimś tam diabełku który ci dupę podpali a potem dostajesz po dupie tylko od innych XD.

Edytowane przez Ramaja Awantura
  • Zdziwiony 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Boromir napisał:

Plastik na drzewie nie rośnie

Nobla dostaniesz za te odkrycie.

 

A t-shirt, który kupujesz za 39,99... Jedwabniki też nie srają plastikowymi nićmi. Sprawdź z czego się robi współczesne ubrania, kto je robi i czemu jest to kraj, który nie ma złóż tejże ropy... 

No chyba, że odkryjesz fabryki tekstyliów w emiratach arabskich - drugi nobel gwarantowany!

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minutes ago, Ramaja Awantura said:

Jak dla mnie pojecie patriota to wychowanie takiego człowieczka który jak ten ostatni debil poleci z szabelka na czołgi. Chodzi o to by ci coś wpoić by potem taki karakan który ma kompleksy od małego i był tyrany zapalił ten kraj i twoje życie i twojej rodziny rzucił na tzw. kamień na szaniec.

Tak samo jest z wiarą. Wmawiają ci o jakimś tam diabełku który ci dupę podpali a potem dostajesz po dupie tylko od innych XD.

W takim razie masz bardzo ograniczone pojęcie patriotyzmu. Jestem patriotą i właśnie z tego względu, z szabelką na czołgi nigdzie się nie wybiorę ani udziału w przygotowywanym konflikcie zbrojnym nie wezmę. 

 

Mniej więcej od czasów rozbiorów dajemy się rozgrywać innym, a w trakcie II WŚ wycięto w pień kwiat odradzającego się narodu polskiego. Jak dla mnie, szykują nam powtórkę w ciągu najbliższych dwóch dekad. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, XYZ napisał:

Bez przesady. To tylko wody strefy ekonomicznej. Jak ładnie widać na tym obrazku... gołym okiem wręcz, zapewne dzięki temu mamy mieć tą rurkę Baltic pipe, i szwabow prosić nie musimy o ich przestrzeń ekonomiczna... (Wątpię, że by dali - NS2) Coś za coś. Życie. Samice też za free Ci nie dają ;)

To wody strefy ekonomicznej.

 

Czyli w praktyce:

  • Utrudniony lub nawet całkowity zakaz połowu dla polskich rybaków,
  • Nic do gadania nie mamy jak by Rosja pociągnęła NS 2 szlakiem przez te wody, co się przełoży na kolejne braki zysków z opłat transferowych,
  • Zakaz eksploracji i badania dna morskiego dla Polaków,
  • no i co za tym idzie zakaz wznoszenia konstrukcji (platform wydobywczych itd.) sztucznych wysp, ale to raczej tam nie powstanie :)

 

Ogólnie takie zachowanie mi przypomina powolne gotowanie żaby...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, Ramaja Awantura said:

Jak dla mnie pojecie patriota to wychowanie takiego człowieczka który jak ten ostatni debil poleci z szabelka na czołgi.

Niezrozumienie interesu własnego w kontekście interesu narodowego jest (było?) wprasowywane nam w mózgi np. specyficznym doborem literatury obowiązkowej, zwłaszcza w szkole średniej. Całe to zjebane, romantyczne pierdolenie. Wszystko rzygało tym gównem z każdego zakamarka i okładki. I potem myślimy że patriotyzm to dać się rzezać i na pal nadziewać za frajer. Dla porywu serca. 

Odkąd pamiętam, jesteśmy pod zarządem sprzedajnej swołoczy w postaci okrągłostołowych zdrajców i pogrobowców Kiszczaka. Dlatego mamy jak mamy. Nie, patriotyzm to nie jest szabelka na czołgi. Jeśli już w podobnym kontekście go rozumieć, będzie nim taki postęp ekonomiczno-naukowo-techniczny, który zagwarantuje anihilację każdego napastnika bez wychodzenia z domu. Prymitywne rozumienie pełnego poświęceń, cierpienia i wyrzeczeń patriotyzmu jest chorym urojeniem i absurdem. W zasadzie jest antytezą patriotyzmu i świadectwem bycia ograniczonym, jak nie głupoty własnej. 

 

A o norkach, gospodarczych skutkach decyzji bandy sprzedajnych dziwek (choć właściwie to już rasowe kurwiszcza, kto by nie płacił, temu ustawę napiszą) i planach anihilacji branży, pisałem tu bodaj ze dwa-trzy lata temu. Ale co się dziwić, nasza "klasa polityczna" jest jak świnie truflowe, ma perspektywę 15 cm od własnego ryja. I tym samym próbuje zainteresować obywateli. 

Nawet nas i kraj sprzedali w szwindlu "na wirusa".

  • Like 7
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pochodzę ze wsi i to doprowadzi do upadku wielu gospodarstw przede wszystkim zakaz uboju. To będzie katastrofa. Zapowiadają się strajki. Jak to jest że każdy rząd rozwala Polskę od środka. Chyba te nasze rządy są sponsorowane przez usa i Niemcy. Jak można zniszczyć przemysł stocznie. Żeby kraj taki duży jak polska nie miała polskiego kombajnu samochodu czy ciagnika. To nawet Czesi posiadają zetor a i Skodę a rosjanie rosselmacha i mtz. Teraz rozwala rolnictwo. To jest koniec jesteśmy graciarnia zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejona powyżej mapka jest nieaktualna bo pochodzi z 2014 roku. Aktualnie sytuacja wygląda tak:
Holandia, przegłosowała  zakaz hodowli zwierząt  w 2019 r.,
Chorwacja produkcja futer jest jest zakazana od 2018 r.,
Republika Czeska, przegłosowany zakaz w 2017. Prawo obowiązuje od 2019 roku,
Słowenia zakaz od 2018, Ustawodawca przyznał jednak TRZY LATA  istniejącym fermom na stopniowe wycofanie się z produkcji,
Norwegia zakaz przyjęty w 2018  r.,
Luksemburg
, 2018 r. przyjęto ustawę całkowicie zakazującą hodowania zwierząt na futra począwszy od października 2018 r.,
Belgia, zakaz ustalony w 2018  - faktyczna hodowla futer zakończy się w 2023 r. ( 5 LAT VACATIO LEGIS)
Słowacja,  zakaz przegłosowano w 2018 , trzy lata vacatio legis
Serbia -zakaz hodowli przyjęty w 2019.
To co w Polsce jest zrobione byle jak i po łebkach jak zwykle zresztą  to fakt,  że nie ma długiego okresu przejściowego vide Holandia (drugi największy producent w EU) , UK, Słowenia, Słowacja a także Norwegia, Belgia. Wszystkie te kraje dają istniejącym fermom wiele lat na stopniowe wycofanie się z produkcji.
Radykalnie przyjęto tę ustawę tylko w Luksemburgu gdzie przegłosowano zakaz w 2018 i w tym samym roku te przepisy stały się obowiązujące w tym samym roku.

  • Like 1
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieracie sens istnienia tych ferm? Popieracie sens zabijania zwierząt tylko po to aby można było zrobić sobie z niego płaszcz czy inne odzienie? A gdyby to ludzie ,a nie zwierzęta ginęły na tych farmach, czy byłoby to OK? Coś o czym warto pomyśleć. 

  • Like 1
  • Dzięki 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Sylwia Spurek, przodowniczka ruchu "hop do przodu" już zaciera łapki.

Teraz zakaz hodowli na futra a za miedzą zakaz hodowli na mięso. A potem nawet na chomika w domu będzie glejt trzeba wykupić.

Bo właściwie czym się różni hodowla na torebkę od półproduktu defekacji w postaci sznycla?

Postęp musi być!

 

facebook_1600618107126_67134789291911888

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, EMKEJ napisał:

Popieracie sens istnienia tych ferm? Popieracie sens zabijania zwierząt tylko po to aby można było zrobić sobie z niego płaszcz czy inne odzienie? A gdyby to ludzie ,a nie zwierzęta ginęły na tych farmach, czy byłoby to OK? Coś o czym warto pomyśleć. 

Jem mięso, nosze skórzane buty oraz pasek do spodni. Nie tak dawno w Europie robiono z ludzi mydło. :). Tak jestem złym człowiekiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, EMKEJ napisał:

Popieracie sens istnienia tych ferm? Popieracie sens zabijania zwierząt tylko po to aby można było zrobić sobie z niego płaszcz czy inne odzienie?

Życie nie jest czarno - białe. 

 

Zwierzęta futerkowe:

+zjadają odpady,

+dają pracę ludziom i wpływy do budżetu,

+Skóra rozkłada się na wysypisku w rok, w pięć lat? Ile rozkłada się plastik, i gdzie tu ekonomia o ekologia?

 

 

-cierpienie zwierząt.

 

Można inaczej, ale zdaję sobie sprawę, że gdybym był robakiem to taki zwierz by mnie zżarł i jeszcze się cieszył.

 

Ja już ograniczam mięso. Chciałbym przejść na warzywa, ale ciężko mi z jednej strony a z drugiej otoczenie, nie pójdziesz w gości bo rosół, nie zjesz z przyjaciółmi pizzy bo dodatek?

 

Tak, widzę cierpienie zwierząt i to mi się nie podoba.

 

ALE inne kraje będą to robić, one wyeliminują konkurencję a my stracimy.

Niemcy palą węglem, a na nas narzucają limity, gdzie sens i logika?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Libertyn napisał:

Tak przypomnę ze prawdziwi polscy patrioci w obronie narodowych wartości doprowadzili do rozbiorów.

Jakich rozbiorów. Czyli mam rozumieć np, jak wybuchło Powstanie Warszawskie, za mordowanie cywili byli odpowiedzialni Powstańcy ? Abstrahując od tego, ze te powstanie zostało podjęte na najwyższych szczeblach dowódczych AK w Warszawie. Powstańcy Warszawscy są winni rzezi woli, czy Niemcy ? Oraz po upadku powstania, również wyburzania Warszawy ? Winny zawsze jest agresor, nie ofiara.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mieszane uczucia.

Bo mięso wpieprzam- z magicznej szafki się samo nie wzięło.

Z drugiej, hodowanie zwierząt tylko dla futra. I bądź tutaj mądry.


Kolejna ważna kwestia, co poruszył @Rnext. Dzisiaj zakaz ze względu na futra, jutro ze względu na mięso. Też wydaje mi się, że to kwestia czasu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Boromir napisał:

Jakich rozbiorów. Czyli mam rozumieć np, jak wybuchło Powstanie Warszawskie, za mordowanie cywili byli odpowiedzialni Powstańcy ? Abstrahując od tego, ze te powstanie zostało podjęte na najwyższych szczeblach dowódczych AK w Warszawie. Powstańcy Warszawscy są winni rzezi woli, czy Niemcy ? Oraz po upadku powstania, również wyburzania Warszawy ? Winny zawsze jest agresor, nie ofiara.

XD. Tych rozbiorów w których Potoccy wzywali Katarzyne by uchroniła złotą wolność przed tyranią reformatorskiego króla. By uchroniła to czym Polska niby stała. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna sprawa. Głosowałeś w sejmie nie po myśli wodza? Zostajesz zawieszony, a w przyszłych wyborach pewnie będziesz startował z ostatnich miejsc na liście(nie tylko w pisie, ale i po). Demokracja? Demokracja jest w Szwajcarii.

 

Ustawa przeszła co prawda w sejmie, teraz trafi do senatu, następnie pewnie wróci do sejmu i później do prezydenta. Więc cała ta maskarada może potrwać dobre miesiące. I nie jest powiedziane, że prezydent ją podpisze. Ja tu widzę jakąś grę Kaczyńskiego, który jest pod względem intryg politycznych mistrzem. Kilka miesięcy temu np. wykiwał opozycję w sprawie Gowina.

 

Co do samych ferm - ustawa uderzy w rodzimych przedsiębiorców. Zyskają kraje takie jak Rosja, czy Ukraina.

 

Pytanie jeszcze do tzw. humanitarystów odzwierzęcych: wiecie co się stanie z tymi zwierzakami objętymi ustawą? Tak, pójdą do piachu.

Edytowane przez cst9191
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.