Skocz do zawartości

Zestresowany chłopak


Levis

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem Bracia, od młodego jestem bardzo zestresowanym chłopakiem, począwszy od szkolnych zawodach gdzie trzęsły mi się nogi, po różne konfrontacje, czy też młode relacje z dziewczynami. Na chwilę obecną w moim życiu dużo się zmienia, ale bardzo źle na mnie to wpływa ponieważ czuję nadmiar kortyzolu, aż w takim stopniu że potencję to miałem z tydzień temu. Bardzo bolesny to jest problem dla mnie, ale cieszę się że go znalazłem, dziwiło mnie, dużo rzeczy, ale zdałem sobie sprawę że niekiedy produkuje się u mnie nadmiar kortyzolu, nie wiedząc czemu, czy z jakiś nieświadomych traum z dzieciństwa, czy co chodź obecna sytuacja już mnie przeraża, w młodym wieku a nie chce mi się bić kapucyna, z jednej strony się cieszę bo jestem na zmuszonym nofapie, ale bez pozytywnych skutków. 

Przez ostatni tydzień odczułem że mam

- zero chęci na interakcje międzyludzkie

- brak radości z życia

- brak motywacji 

- ciągłe poczucie smutku

- rozkojarzenie, strach w towarzystwie.

- brak logicznego myślenia, brainlag

- chęć trucia swoje organizmu, poprzez alkohol i papierosy i nadmierne obzeranie się. 

Nie trzeba mówić, że przy nadmiarze kortyzolu testosteron się nie wytwarza, dlatego czy strzał testosteronu nie pomógłby mi? 

Panowie jak radzić sobie ze stresem raz a skutecznie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak rozumiesz słowo stres oraz co ono dla Ciebie oznacza. Krótko i na temat, emocje, które odczuwamy są wynikiem tego w jaki sposób postrzegamy dane zjawisko, wystarczy zmienić sposób postrzegania danej rzeczy, a zmienią się emocje. Zidentyfikuj bodziec, który Ciebie stresuje, następnie znajdź myśli które go dotyczą, zobacz czy są dla Ciebie korzystne, a na samym końcu stwórz nowe i ćwicz, do momentu, aż staną się naturalne. 

 

Podczas ćwiczenia nowych myśli, będziesz odczuwał dysonans poznawczy, będziesz czuł, że coś nie gra, ale pomimo to, kieruj swoje myśli na odpowiednie tory. Myśli, emocje i zachowania to są nawyki, które można zmieniać, Sposobów jest pierdyliard.

 

W skrócie, identyfikujesz bodziec, który wywołał reakcję stresową, zapisujesz myśli, które się pojawiły w odpowiedzi na ten bodziec, analizujesz w oparciu o to czy są dla Ciebie korzystne, tworzysz nowe i powtarzasz, aż zastąpią stare.  Klasyka terapii poznawczo-behawioralnej.

 

Skuteczne, proste, poparte badaniami.

 

Edit. Poszukaj filmów z Dr. Mariuszem Wirgą, on jest z tego samego drzewa co Simonton, Maultsby, Ellis, Epiktet, Marek Aureliusz itd.

Edit2. Jeżeli chcesz szybko się pozbyć stresu, poszukaj sobie techniki oddechowej. Wydłużając wydech obniżasz poziom kortyzolu w organizmie.

Edytowane przez Lucjusz
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Levis napisał:

czuję nadmiar kortyzolu

Robiłeś jakieś badania?

 

Kiedyś dawno dawno temu miałem podobne objawy przez kawał życia gdy kontuzje wykluczyły mnie z treningów...

 

Pomógł mi określony schemat:

- ostatni posiłek najpóźniej o godz. 18:00

- wstajesz rano, wypijasz szklankę wody i ruszasz biegać/rozciągać się...

- zimny prysznic

- wartościowe śniadanie ze składników zawierających tryptofan: jaja, tuńczyk, indyk, banany, gorąca herbata z miodem.

 

10 godzin temu, Levis napisał:

- chęć trucia swoje organizmu, poprzez alkohol i papierosy i nadmierne obzeranie się. 

O to to!

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Tacritan napisał:

 

Pomógł mi określony schemat:

- ostatni posiłek najpóźniej o godz. 18:00

- wstajesz rano, wypijasz szklankę wody i ruszasz biegać/rozciągać się...

- zimny prysznic

- wartościowe śniadanie ze składników zawierających tryptofan: jaja, tuńczyk, indyk, banany, gorąca herbata z miodem.

+ Spróbuj dodać rano ashwaghandę najlepiej w proszku, obniża wyraźnie kortyzol. Ewentualnie kurkumę (kurkuminę) + czarny pieprz, też ma działanie rozluźniające, no i magnez najlepiej cytrynian w proszku.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, BrightStar napisał:

+ Spróbuj dodać rano ashwaghandę najlepiej w proszku, obniża wyraźnie kortyzol. Ewentualnie kurkumę (kurkuminę) + czarny pieprz, też ma działanie rozluźniające, no i magnez najlepiej cytrynian w proszku.

Jeśli chodzi o kurkuminę z czarnym pieprzem, to dodac do jakieś potrawy czy po prostu na lyzeczce i przepić wodą? 

 

10 godzin temu, Tacritan napisał:

Robiłeś jakieś badania?

 

 

 

Jeśli chodzi o badania to tylko podstawowe ekg/krew/mocz w ostatnich dwóch latach i zawsze wszystko było w normie. 

10 godzin temu, Tacritan napisał:

Robiłeś jakieś badania?

 

Kiedyś dawno dawno temu miałem podobne objawy przez kawał życia gdy kontuzje wykluczyły mnie z treningów...

 

Pomógł mi określony schemat:

- ostatni posiłek najpóźniej o godz. 18:00

- wstajesz rano, wypijasz szklankę wody i ruszasz biegać/rozciągać się...

- zimny prysznic

- wartościowe śniadanie ze składników zawierających tryptofan: jaja, tuńczyk, indyk, banany, gorąca herbata z miodem.

 

 

Obecnie gdzie mieszkam jest tylko lekko zimna woda, także lodowate prysznice odpadają ://

-Sniadania od jakiegoś czasu unikam, nie jestem głodny rano, gdy zjem czuję się bardzo zamulony. 

 

19 godzin temu, Lucjusz napisał:

Jeżeli chcesz szybko się pozbyć stresu, poszukaj sobie techniki oddechowej. Wydłużając wydech obniżasz poziom kortyzolu w organizmie

Wczoraj przed snem zastosowałem się do Twojej porady, wstałem odrazu lepiej się czułem, troszkę też poeksperymentowałem z innymi technikami oddychania /zatrzymywałem oddech, przyduszlalem się, by zwiększyć dwutlenek węgla/. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Levis napisał:

Jeśli chodzi o kurkuminę z czarnym pieprzem, to dodac do jakieś potrawy czy po prostu na lyzeczce i przepić wodą? 

Ja wrzucam do letniej wody, łyżeczkę kurkumy + pół łyżeczki pieprzu, mieszam wypijam. Można wrzucać do potrawy ale trzeba większą ilość spożywać żeby miało efekt, najlepiej łyżeczkę.

Trochę wykrzywia gębe i nie jest to najsmaczniejsze ale cóż... Możesz sobie z jakimś sokiem wymieszać, żeby zabić smak. Dobrze dorzucić jeszcze łyżeczkę cynamonu i imbiru do tego miksu ale to dopiero jak kurkuma będzie na Ciebie dobrze działać, po tygodniu stosowania np.

Edytowane przez BrightStar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.