Skocz do zawartości

Replika legitymacji policyjnej jako element odstraszania


deleteduser88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Samców.

Ostatnimi czasy rozmyślałem na temat skutecznej obrony koniecznej przed narwańcami. Generalnie przekaz z forum jest jasny: gaz pieprzowy, pałka teleskopowa ewentualnie szybkie nogi. Wg mnie warto pomyśleć o czymś z innej beczki. Na Allegro bądź olx często dostępne są realistyczne repliki legitymacji policyjnej~ 200 zł. Mam świadomość, ze podawanie się za funkcjonariusza jest przestępstwem ale skuteczność okazania legitymacji będzie wynosiła 100%. Jakikolwiek agresor nie wpadnie na pomysł wylegitymowania mnie ponieważ będzie dużo bardziej zestresowany niż ja. Coś takiego może uratować ząbki przed patologicznym towarzystwem. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, raczej kiepski pomysł, skutki mogą być różne w zależności od okoliczności i tego co faktycznie zrobisz. 

 

227 kk - Kto, podając się za funkcjonariusza publicznego albo wyzyskując błędne przeświadczenie o tym innej osoby, wykonuje czynność związaną z jego funkcją,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

 

270 kk  § 1 - Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 

§ 2a. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.


§ 3. Kto czyni przygotowania do przestępstwa określonego w § 1, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

 

Każda sprawa jest inna i czy uznano by, że to przypadek mniejszej wagi jest dyskusyjne.

 

Czy uznano by zakup z zamiarem użycia w celu odstraszenia napastnika za przygotowanie do przestępstwa, również zależy od okoliczności i humoru prokuratora. 

 

 

Pozostaje jeszcze wspomnieć, że aktualnie repliki dowodów osobistych (dość popularne), czy uprawnień do prowadzenia pojazdów podchodzą pod 270 kk, więc można dość łatwo podciągnąć pod to legitymację policyjną (replikę), zastosowanie prawa per analogia. 

 

Podsumowując, odradzam. 

  • Like 6
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy na jakiego/jakich atakujących trafisz. Jedni spierdolą a u innych "blacha" jeszcze wzmoże agresję. W szczególności jak zaatakuję Cię grupa. 

W niektorych kręgach wręcz nienawidzi się Policji. 

 

I o tym że to przestępstwo chyba nie muszę mówić. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem że zadziałało to w przypadku dwóch kobiet których śledziły jakieś typy a sprytne babeczki  zawróciły i do nich tekstem starsza aspirant Kowalska panowie proszę okazać dokument tożsamości i typki uciekły. Jest druga opcja że kolesie ci nie uwierzą albo jeszcze bardziej pobiją. Według mnie lepiej zainwestować w szybki sprint albo broń choć tutaj też prawo cię może pokarać za zabicie napastnika wszyscy dobrze wiemy jak wygląda "samoobrona" w Polsce ale przynajmniej nie zostaniesz skatowany na ulicy a w więzieniu będziesz miał szacun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Baca1980 napisał:

Według mnie czego byśmy nie zrobili. To zawsze możemy natknąć się na "typa". Który bez względu na sytuację powie "sprawdzam". 

Czysto teoretycznie masz rację. Aczkolwiek nie ma co robić z patoli bohaterów. Większość z nich to tchórze i cwaniaczki szukający najsłabszych ofiar. Zgodzisz się prawda? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiechnąłbym donośnie, gdybym nie był zmęczony. Zdarzają się tacy degeneraci, dla których pobicie policjanta to jeszcze większa frajda.

 

Do wszystkich forumowych twardzieli - tych, co to trzymają noże po kieszeniach, a w bójkach zawsze trafiają na prawdziwych gangsta i psycholi. Czyli: do tych wszystkich, których akcje w knajpach wyglądają jak z filmów o Bournie - zluzujcie dupska i nie szukajcie zwad, albo choć unikajcie miejsc, gdzie bawi się patola. To naprawdę nie takie trudne.

I żeby nie było, że ze mnie jakiś tfardziel: kilka lat temu, gdy pracowałem za barem, miałem spinę z jednym gościem: powiedziałem słowo za dużo, a że był ze mnie bezczelny szczeniak, wierzyłem, że nikt mi nie podskoczy. Ale w momencie, gdy facet ruszył w moją stronę (z dziką furią w oczach) i przeskoczył przez bar, byłem w tak ciężkim szoku, że nie mogłem się ruszyć. Do dziś zdumiewa mnie, że w ciągu tych kilku sekund byłem w stanie pomyśleć o tylu różnych rzeczach (jak np. o tym, kto wezwie do mnie karetkę).

 

Tak więc - bez spiny, luzować dupcie. Pójdźcie poskładać modele, zagrać w hirołsów - nie nakręcajcie się tak przed snem, bo wam ciśnienie podskoczy.

Godzinę temu, Koko564 napisał:

https://www.olx.pl/oferta/rewolwer-czarnoprochowy-uberti-remington-1858-44b-p-8-CID767-IDFzeVK.html#b85f2cc049

 

Polecam działa jako straszak a za użycie nie ma problemów bo to czarnoprochowiec.

Co za kretynizm. W obecnych realiach odradzam całkowicie kupowanie gnata z myślą o samoobronie. Chcesz się pobawić na strzelnicy? Proszę bardzo. Ale przestańcie, kurwa, zgrywać kowbojów i Walterów White'ów. Ilu z was, kuśki niemyte, byłoby w stanie użyć broni palnej w samoobronie?

 

Nie mówię, może nadejdą takie czasy, że będziemy wszyscy nosić gnaty, by dojść w spokoju do warzywniaka. Ale na takie okoliczności mamy o jakieś cztery miliony imigrantów za mało.

Edytowane przez zychu
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, zychu napisał:

Śmiechnąłbym donośnie, gdybym nie był zmęczony. Zdarzają się tacy degeneraci, dla których pobicie policjanta to jeszcze większa frajda.

 

Do wszystkich forumowych twardzieli - tych, co to trzymają noże po kieszeniach, a w bójkach zawsze trafiają na prawdziwych gangsta i psycholi. Czyli: do tych wszystkich, których akcje w knajpach wyglądają jak z filmów o Bournie - zluzujcie dupska i nie szukajcie zwad, albo choć unikajcie miejsc, gdzie bawi się patola. To naprawdę nie takie trudne.

I żeby nie było, że ze mnie jakiś tfardziel: kilka lat temu, gdy pracowałem za barem, miałem spinę z jednym gościem: powiedziałem słowo za dużo, a że był ze mnie bezczelny szczeniak, wierzyłem, że nikt mi nie podskoczy. Ale w momencie, gdy facet ruszył w moją stronę (z dziką furią w oczach) i przeskoczył przez bar, byłem w tak ciężkim szoku, że nie mogłem się ruszyć. Do dziś zdumiewa mnie, że w ciągu tych kilku sekund byłem w stanie pomyśleć o tylu różnych rzeczach (jak np. o tym, kto wezwie do mnie karetkę).

 

Tak więc - bez spiny, luzować dupcie. Pójdźcie poskładać modele, zagrać w hirołsów - nie nakręcajcie się tak przed snem, bo wam ciśnienie podskoczy.

Co za kretynizm. W obecnych realiach odradzam całkowicie kupowanie gnata z myślą o samoobronie. Chcesz się pobawić na strzelnicy? Proszę bardzo. Ale przestańcie, kurwa, zgrywać kowbojów i Walterów White'ów. Ilu z was, kuśki niemyte, byłoby w stanie użyć broni palnej w samoobronie?

 

Nie mówię, może nadejdą takie czasy, że będziemy wszyscy nosić gnaty, by dojść w spokoju do warzywniaka. Ale na takie okoliczności mamy o jakieś cztery miliony imigrantów za mało.

 

USA ?  

 

Jakoś broń wychodzi im na dobre ma swoje wady ale i też zalety.

 

Można powstrzymać napastnika przed wyrządzeniem komuś krzywdy albo przerwać atak zamachowca. Skoro samochody zabijają wiecej ludzi niż broń to czemu samochody są legalne ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, zychu napisał:

 

Co za kretynizm. W obecnych realiach odradzam całkowicie kupowanie gnata z myślą o samoobronie.

Właśnie teraz jest odpowiedni czas na kupno "gnata" dopóki nie obłożą pozwoleniami @Koko564 lepiej taki krótko lufowy rewolwer a nie taka krowa gdzie to nosić przy sobie albo derringer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gołodupiec napisał:

Za okazanie legitymacji policyjnej możesz dostać jeszcze większy wpierdol niż bez niej.

Też mi się wydaje, że to nie najlepszy poziom. Z takimi co by się przestraszyli takiej legitymacji to dałbyś sobie radę zakładam, a konkretny zawodnik nie odpuści moim zdaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/22/2020 at 6:46 PM, Bartek2 said:

Na Allegro bądź olx często dostępne są realistyczne repliki legitymacji policyjnej

Pamiętaj, że sprzedawca będzie znał Twój adres, także nie musisz nigdzie "blachy" pokazać, by załapać się na podane przez Mosze Red paragrafy.

Ponadto, na OLX szczególnie, nie każdy musi być tym, za kogo się podaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z przymrużeniem oka:

Ty weź sobie lepiej paszport Polsatu zamów.

Wyjdzie taniej, nie będziesz miał za to zarzutów prawnych  i w razie potrzeby okazując go rozbroisz napastników śmiechem.

Oni się tam będą tarzali ze śmiechu, a ty niepostrzeżenie oddalisz się w bezpiecznym kierunku.

 

 

I jeszcze kwestia noszenia broni CP.

Moim zdaniem jest to zły pomysł. Z kilku powodów:

- duże, niewygodne (te małe i niewielkie to nie do samoobrony);

- większe ryzyko niewypału niż w broni współczesnej (większa zawodność);

- w przypadku użycia duże szanse na postawienie zarzutów (na pewno będą o strzelcu mówili w TV);

- absolutnie nie jest to broń dla świeżaków; trzeba się najpierw wiele rzeczy nauczyć na strzelnicy.

 

Edytowane przez Janek Horsie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.