Skocz do zawartości

Ile czasu przeciętnie i na co przeznaczacie?


Quo Vadis?

Rekomendowane odpowiedzi

SEN (wg pomiarów snu MiBand5): średnio 4-4,5 h (czuje się doskonale, nigdy nie potrzebowałem więcej snu). 
Dojazdy do pracy: 30 min (15min w 1 stronę).
Praca: 8 godzin
Dodatkowa praca: 2-4 h. (zależy czy będzie mi się chciało, bo z podstawowej nie narzekam na pensję, mam co odlozyc. Raczej jest to pasja gdyż dziedzina IT jest od 9 roku życia moją pasją). 
EDIT:
Przygotowanie posiłków(sniadanie,kolacja,obiad): 2 godziny. 
Higiena (prysznic, ogarniecie siebie po przebudzeniu, przed snem): 1 godzina.

Czas wolny:  5-7 h (jeśli popracuję dodatkowo), 8,5-9h (bez dodatkowej).

Zajęcia w czasie wolnym:
- Czytanie książek
- Obejrzenie ciekawych filmów
- Przejażdżka w ciekawe miejsca, do lasu pospacerować, w góry pochodzić. 
- Posprawdzać papiery/uporządkować nieaktualne faktury, paragony, umowy itd. 
- Pomajsterkować sobie w garażu.
- Oczyścić z chwastów pod balkonem by kwiatki i krzaczki dalej zdrowo rosły. 
- ćwiczenia/marszobieg by zadbać o sylwetkę i nie zapuścić się jak knur. 
- poczytać sobie kilka grup forumowych (w tym BraciaSamcy jak znajdę czas). 
- posprzątanie w domu (odkurzanie, mycie podłóg, mycie półek, szafek, umycie okien) - różnie to wypada, najczęściej odkurzanie , mycie podłóg co 2-3 dni w zależności od czystości. Jako kawaler nie muszę martwić się o bałagan bo sam dbam o porządek prima sort.
 

Edytowane przez CalvinCandie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstaje o 4:30, medytuje 15 min i lecę na siłownię, później praca do 17/18 i mam czas dla siebie. I ten wolny czas przeznaczam na czytanie, czytanie i jeszcze raz czytanie, nawet jak wcinam posiłek to sobie coś na kindlu czytam bo tak poręczniej. Czasami ogarniam coś związanego z moją pracą, szukam inspiracji, pomysłów. I tak wygląda 4/5 dni w tyg, w których mam siłownię. W pozostałe dni mam 3h przed robotą, które przeznaczam na naukę logiki, critical thinking, modeli mentalnych, jakieś kursy (ostatnio przerabiam statystykę, później biorę się za kurs z prawdopodobienstwa). Niedziela jest dniem luźniejszym, czytam coś z filozofii i robię kursy z solidworks; czasami lecę na basen lub jakiś spacer. 

Ogólnie od kilku lat żyje w monk mode, jest to bardziej podświadoma decyzja. Coraz mniej zależy mi na ludziach a skupiam się na sobie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2020 o 19:24, Quo Vadis? napisał:

Chciałbym was się zapytać ile czasu przeciętnie i na co przeznaczacie?

Mamy 24h, odliczcie od tego kilka godzin snu, odliczcie godziny w pracy. Zostaje wam reszta, co robicie z resztą czasu?


Zakładając, że przeciętny Kowalski pracuje po 8h od pon do pt, śpi powiedzmy po 7h, to sen + praca zajmuje mu 15h.

Zostaje zatem 9h do wykorzystania. Pijecie piwerko, oglądacie seriale, uczycie się czegoś, trenujecie?

 

Pracuję w domu wiele lat, dużo trenuję mając sprzęt w domu: siłownia, worek kick-boxerski, rower stacjonarny. Najwięcej czasu właśnie na trening przeznaczam. Już w ogóle nie piję alkoholu. Trening to około 2 h trzy-cztery razy w tygodniu i ok. 40 min dwa razy w tygodniu. Poza tym w necie serfuję, prawie codziennie idę piechotą do sklepu, najczęściej do jakiegoś dyskontu. Myję naczynia. Lubię się zdrzemnąć. Czasem wyskoczy coś nadprogramowego. 

Edytowane przez Peckerwood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.