Skocz do zawartości

Niezłomny Ksiądz kontra... Bracia Salezjanie


Lukas3k

Rekomendowane odpowiedzi

W tym wątku chcę opisać działania Księdza Michała Woźnickiego (SDB), który jest Salezjaninem (skrót SDB) i musi stawiać czoła nie tylko wybitnie nieprzychylnym mu ludziom, ale także współbraciom zakonnym by móc odprawiać Mszę w Rycie Rzymskim (Msza Święta Trydencka, Msza Święta Tradycyjna).

Obecnie Msza Św. Odprawiana jest w Kaplicy-Celi przy salezjańskim kościele NMP Wspomożycielki Wiernych w Poznaniu przy ul. Wronieckiej 9

 

Przebieg sytuacji śledzę od kwietnia 2020 roku i zszokowało mnie, że współcześnie i to jeszcze w Polsce dzieją się takie rzeczy na terytorium Domu Salezjańskiego!

 

 

Sprawa powrotu Mszy Św. na bieżąco jest przekazywana po przez stronę internetową księdza i jego kanał youtube.

 

Oficjalna strona internetowa Ks. Michała: https://wobroniemszy.pl/

Oficjalny kanał youtube: https://www.youtube.com/channel/UCtj2DRUa1GwAwBUmNobq2Jg

 

Walka o Mszę Rozpoczęła się w 2015 roku.

 

Kalendarium:

Rok 2011

1.08.2011
Ks. Michał Woźnicki po powrocie z misji jest posłany do do Domu Salezjańskiego w Marszałkach (miejsce przetrzymywania w latach 1955-1956 J.E.Ks. Arc. Antoniego Baraniaka – salezjanina.)

Wiele Informacji zamieszczonych powyżej zostało spisane z ogólnodostępnych ogłoszeń, kazań, wypowiedzi Ks. Michała Woźnickiego. (głównie z ogłoszeń z 05.07.2019 do odsłuchania tutaj)

 

Rok 2011/2012

zima przełomu roku 2011/2012
Ks. Michał Woźnicki w piwnicach Domu Salezjańskiego w Marszałkach znajduje w opłakanym stanie dwa stare, zatęchłe Mszały Rzymskie. Wynosi je z piwnicy i ustawia na korytarzu – “na widoku”.
Przez kolejne 3-4 lata nikt z salezjanów tymi mszałami się nie zainteresował…

 

Rok 2015

1 sierpnia 2015
Ks. Michał Woźnicki zgodnie z dekretem przybywa do Domu Salezjańskiego w Poznaniu przy Wronieckiej 9

3 sierpnia 2015
Ks. Michał ustawia krzyż na stole ołtarzowym, gdzie ma odprawiac msze (wtedy jeszcze novus ordo). Krzyż zostaje zdjęty z ołtarza przez księdza proboszcza, który absolutnie zabrania ustawiania krzyża na ołtarzu.
Ks. Michał oświadcza w rozmowie z Ks. proboszczem, że będzie walczyć o krzyż. 

7-8 października 2015
Wizytacja na Wronieckiej księdza radcy.Ksiądz Michał zwraca uwagę księdzu radcy że kilka dni wcześniej wygłaszał heretyckie tezy. W wyniku przekazania tych uwag ksiądz radca zostawił oświadczenie, które zainicjowało proces skierowania ks. Michała na badania psychiatryczne.

 

Całę kalendarium od 2011 do dziś: https://wobroniemszy.pl/walka-o-msze-sw/

 

 

bcg.jpg

 

Wymienię w porządku chronologicznym kilka rzeczy od kwietnia 2020 do dziś, które są dla mnie skandaliczne i niedopuszczalne:

  1. Kradzież dzwonu kościelnego (obecnie odzyskany) (film: 20.04.2020 Księża Salezjanie ukradli dzwon !!!),
  2. Ataki fizyczne ministrantów i prowokacyjne zachowania jednego lewaka kamerującego wiernych w trakcie Mszy św. chodząc między nimi (film: 23.04.2020 Zakłócanie Mszy św. trydenckiej. Atak fizyczny na ministranta),
  3. Oczywiście policja musiała się wykazać interwencjami w sprawie maseczek (film: 24.04.2020 Kolejna interwencja policji przed rozpoczęciem Mszy św. trydenckiej),
  4. Kolejne rozmowy z policją (swoją drogą anielska cierpliwość Księdza) (film: 07.05.2020 z Panem Policjantem Dzielnicowym-o zmagania o Mszę Św. trydencką na Wronieckiej 9 w P-niu),
  5. Użycie gazu w trakcie ogłoszeń parafialnych (film: 27.08.2020 Ogłoszenia 1.Do niedosłyszących. PROFANACJA-GAZ! 2.Nie kłam w żartach 3"Wojtyłowe dzieci"),
  6. Salezjanie malują graffiti (kolejne) na terenie swojego domu (film: 06.09.2020 Salezjanie sprayem po ścianach przy wejściu do Kaplicy-Celi).

itd. ...

 

Całe kalendarium: https://wobroniemszy.pl/walka-o-msze-sw/ i na youtube: https://www.youtube.com/channel/UCtj2DRUa1GwAwBUmNobq2Jg/videos

 

 

msza-c59bw-padre-pio_remnantnewspaper-co

Ten rodzaj Mszy Św. odprawiał min. Ojciec Pio

 

Przedstawię główne różnice pomiędzy oba typami Mszy Świętej, abyście wiedzieli o co Ksiądz walczy:

Cytat

Nowa Msza kładzie nacisk na dziękczynienie, wspólnotę, aspekt uczty, czyli Komunii Świętej, w której widzi kulminacyjny punkt celebracji. Nowa Msza zawiera także rozbudowaną liturgię słowa. Dlatego złożona jest z dwóch zasadniczych części: liturgii słowa i liturgii eucharystycznej. Nowością jest ustawienie ambony jako ołtarza, czy też stołu, słowa Bożego.

Natomiast nadzwyczajna forma rytu rzymskiego (Msza trydencka) uwypukla aspekt Ofiary, co widać np. w ustawieniu krucyfiksu w centralnym miejscu ołtarza. Msza Święta jest w tym kontekście bezkrwawym uobecnieniem Ofiary krzyżowej Chrystusa, która dokonuje się sakramentalnie na słowa kapłana w Przeistoczeniu. Taka jest właśnie definicja Mszy Świętej. Dlatego św. Tomasz z Akwinu pisał: „Taką wartość ma sprawowanie Mszy Świętej, jaką ma śmierć Jezusa na krzyżu”. Kulminacyjnym punktem Mszy trydenckiej jest Przeistoczenie. W tej formie Mszy dostrzegamy podkreślenie roli kapłana jako ofiarnika. Nie ma też koncelebry (poza Mszą święceń kapłańskich). Natomiast w nowej Mszy kapłan jest głównie przewodniczącym wspólnoty, stąd miejsce przewodniczenia, które bywa ustawiane w centralnym miejscu prezbiterium.

Więcej o różnicach między mszą obecnie sprawowaną, a tradycyjną można przeczytać tutaj: http://www.mszatrydencka.pl/15-katecheza-2-czym-rozni-sie-msza-trydencka-od-znanej-mi-mszy.html

 

Wg. mnie Ksiądz Michał głosi dobre kazania, a sprawowany przez niego rodzaj mszy nie został zabroniony przez władzę kościelne. Aktualny dekret Benedykta XVI https://www.malygosc.pl/doc/952378.Msza-po-lacinie o ile wiem obecny papież Franciszek go nie odwołał.

Zatem zachowana Braci Salezjanów są niedopuszczalne tym bardziej, że miejsce w Domu Salezjańskim zostało mu oficjalnie przydzielone. Dziwi mnie, że przez tyle lat władzę kościelne nie interweniowały by zakończyć tą sprawę.

Ksiądz Michał głosi na prawdę dobre kazania pozbawione ostrych zwrotów jak u Ks. Natanka, którego skrytykował za pychę i kierowanie się prywatnymi objawieniami "Pani Agnieszki" (link do filmu).

Nie ma także ukrytych przekazów modernistycznych jak u księży celebrytów mocno promowanych przez media, którzy dyskretnie przekręcają naukę kościelną (pozwólcie, że podaruje sobie konkretne imiona i nazwiska).

No i nie ma w nim nic z księży (rabinów) ala Lemański czy Boniecki, którzy bronią lewackich bojówek 0_0

 

Jest krytyka współczesnych biskupów:

 

W każdym razie zmagania Księdza można w skrócie określić jako tradycjonalizm konta modernizm w kościele.

 

Nie chcę zbytnio wydłużać wątku zainteresowanych jeszcze raz odsyłam do mediów Księdza (linki na początku postu).

 

Wiernych Ksiądz Michał prosi o wsparcie duchowe:

"Wspomóż żarliwą modlitwą Kapłana i sprawę, o która się zmaga nie bacząc na przeciwności. Sprawę przywrócenia Mszy Św. w tradycyjnym rycie rzymskim do salezjańskiego kościoła przy Wronieckiej 9 w Poznaniu, a przez to przyczynienie się aby Msza Św. w tradycyjnym rycie rzymskim powróciła do wszystkich katolickich kościołów."

 

I na końcu proszę o kulturalne komentarze.

Pozdrawiam :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Lukas3k napisał:

Msza Święta Tryniecka

Trydencka.

 

Aleś znalazł sobie miejsce na poruszanie takich kwestii;)

 

Dla niewtajemniczonych; chodzi o przedsoborowy sposób celebracji- po łacinie i przez większość czasu tyłem do wiernych- przodem do tabernakulum. Plus wiele innych różnic.

Dziwnym się wydaje, że zakonnik, który składał śluby posłuszeństwa, prosi o wsparcie wiernych w sporze z przełożonymi. 

 

14 minut temu, Lukas3k napisał:

W każdym razie zmagania Księdza można w skrócie określić jako tradycjonalizm konta modernizm w kościele.

 

To trwa nieustannie, od wieków. Ludzie w różny sposób pojmują te same treści i czasem wychodzi z tego niezły bigos.

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Yolo napisał:

Trydencka.

No tak, mój błąd napisałem o poprawę do Moderacji.

 

A jeśli chodzi o zmagania tradycjonalizm kontra modernizm to są gwałtowne zmiany nasilenia w czasie, jak różne reformacje, schizmy itd.

Obecnie wrogiem jest tzw. kulturowy marksizm. Zabawne bo jak by tym marksistą udało się zrealizować cel i wytępić kościół to muzułmanie wytną ich na ulicach w ramach podzięki jak odciągną dużą liczebność.

7 minut temu, Yolo napisał:

Aleś znalazł sobie miejsce na poruszanie takich kwestii ;)

Ponieważ to forum to unikat ;) I wg. mnie ma ciekawych świata i mądrych Użytkowników, dlatego dodałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, PrzemAss napisał:

Czyli że co, katole spinają się o to czy ksiądz stoi przodem czy tyłem do ołtarza i czy krzyż może stać na stole ołtarzowym?

Przed Soborem Watykańskim II kapłan stał w czasie Mszy św. tyłem do ludzi. Tutaj jest spór o samą możliwość wykonywania Mszy z "staniem tyłem" czyli tradycyjnej.

Krzyż stoi na ołtarzu w obydwu wersjach mszy, ale wygląd prezbiterium jest zmieniony już po Soborze Watykańskim II, no i zniknął wymóg budowania prezbiterium zawsze skierowanego na wschód.

Muzułmanie do dziś w meczetach zawsze modlą się w stronę Mekki, której kierunek wyznacza Mihrab (specjalna brama).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w biblii idzie to tak.

Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią!
Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył
, ponieważ Ja Jahwe, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą.
Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.

Edytowane przez CzarnyR
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CzarnyR wszystko ładnie pięknie tylko oprócz biblii masz jeszcze coś takiego jak katechizm kościoła katolickiego gdzie masz ustanowione takie coś jak urząd nauczycielki kościoła, d którego jako wierny jesteś zobligowany przylgnąć ''duchowym posłuszeństwem wiary' jak to sobie ''następcy apostołów'' elegancko zapisali. Także w biblii może pisać że coś jest białe czarne kruki powiedzą, że jest czarne i katolik musi to uznać. 

 

Długo by gadać dobrze, że mnie te bzdety nie dotyczą ufff....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Lukas3k napisał:

Przed Soborem Watykańskim II kapłan stał w czasie Mszy św. tyłem do ludzi. Tutaj jest spór o samą możliwość wykonywania Mszy z "staniem tyłem" czyli tradycyjnej.

Krzyż stoi na ołtarzu w obydwu wersjach mszy, ale wygląd prezbiterium jest zmieniony już po Soborze Watykańskim II, no i zniknął wymóg budowania prezbiterium zawsze skierowanego na wschód.

Muzułmanie do dziś w meczetach zawsze modlą się w stronę Mekki, której kierunek wyznacza Mihrab (specjalna brama).

Tak, wierzmy w Boga wszechmogącego który jest czystą miłością a walczmy między sobą o ustawienie kawałka drewna na stole. Każda religia zawsze była i będzie najlepszym powodem do dzielenia między sobą ludzi, do mordu i kradzieży w imię czego tak naprawdę? 

Serio, nie czaję jak te wszystkie religie z taką ilością absurdów cały czas mają mocną pozycję na świecie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Perun82 napisał:

Na tzw. "faktach autentycznych".

http://sredniowieczny.pl/historycznosc-jezusa-dowody-pozachrzescijanskie/

 

Warto czasem poznać argumenty obu stron, jeśli chce się wypowiadać w kategorycznym tonie.

Piszę to, bo spotkałem wielu krytyków tej religii bez podstawowej wiedzy na jej temat.

Bazujących na swoim wyobrażeniu, nie na wiedzy. 

 

@Lukas3k

Już wiesz co miałem na myśli? ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ciekawy. Prośba do Panów heretyków, wasze wypowiedzi nie wnoszą nic do dyskusji. Nie uważacie, że te komentarze w stylu: "Jestem ateistą i co mi zrobisz?" są trochę dziecinne i prostackie? 

 

Wracając do tematu. KK nie jest spójny. Jest wiele środowisk wewnątrz, które się zwalczają. Czasem chodzi o rację, czasem o interesy. 

 

Ej, dopiero skojarzyłem, że ten ksiądz to ten co policjantom kazał maseczki ściągać. Interesująca postać. 

Edytowane przez horseman
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yolo no temat zeszedł do rozmów o prawdziwości wiary, a nie zmaganiach księdza. Obawiałem się tego dlatego napisałem w pierwszym poście: "I na końcu proszę o kulturalne komentarze."

 

Tak, więc ponawiam apel o kulturalne komentarze i powrót do treści dyskusji :)


Jak chcecie to mogę zrobić osoby temat o prawdziwości/fikcji katolicyzmu, ale to atomówka będzie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda religia jest wymysłem człowieka. O czym tu dyskutować ?

Jeśli jakiś stwórca istnieje, to nie ma go na pewno w żadnej religii.

15 minut temu, Yolo napisał:

Warto czasem poznać argumenty obu stron, jeśli chce się wypowiadać w kategorycznym tonie.

Piszę to, bo spotkałem wielu krytyków tej religii bez podstawowej wiedzy na jej temat.

Jezus jako człowiek mógł istnieć. Jednak moim zdaniem została dorobiona do niego ideologia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Leniwiec napisał:

Jezus jako człowiek mógł istnieć. Jednak moim zdaniem została dorobiona do niego ideologia.

Ideologia to zupełnie inna historia i wymieszało się w niej na przestrzeni wieków wiele dobrego, jak i złego.

 

A co do Jezusa, wystarczy poczytać Biblię z naciskiem na Jego wypowiedzi. 

On był na tamte czasy niezrozumiały dla współczesnych, stąd nie dziwi mnogość interpretacji. 

Głosił tezy rewolucyjne, biorąc pod uwagę w jakich żył czasach.

 

Czasem np. widzę w Jego słowach rzeczy, do ktorych psychologia dochodzi dopiero od niedawna. Jasne, że podane w sposób strawny dla prymitywnych plemion, ale jednak.

 

Edytowane przez Yolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, horseman napisał:

"Jestem ateistą i co mi zrobisz?" są trochę dziecinne i prostackie? 

Upodobniamy się do tubylców - obnoszący się z krzyżykami, swoją ideologią i narzucająca ją na siłę innym - nazywając ich heretykami, poganami, niewiernymi.

 

11 godzin temu, PrzemAss napisał:

Serio, nie czaję jak te wszystkie religie z taką ilością absurdów cały czas mają mocną pozycję na świecie. 

Bajka z dziewicą ma się dobrze od 2 tysiąca lat. Św. Rodzina podana jako wzór gdzie ojciec jest rogaczem, a matka oddała się chadowi. I to jest wzór dla "parafian".

Edytowane przez Perun82
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.