Skocz do zawartości

Komitet Obrony Demokracji


Rekomendowane odpowiedzi

http://niezalezna.pl/73985-dziwny-ten-swiat-na-marszu-niemen-patrze-na-znane-twarze-kod-u-i-widze

 

Polecam lekturę szczególnie kicowianty. Zdumiało mnie, że artystka pisze  takim zdecydowanym językiem.

 

Potomkowie biologiczni/duchowi komuchów-a teraz przyznać się, że to brzmi tak, jakbym sam to pisał.

Edytowane przez AdrianoPeruggio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrazek chamski, ale mniejsza z tym.

Ale czy wolałbyś z Rosją zamiast z Unią? :-)

 

Tak pięknie wyprofilowali cię z tym bełkotem na inny wątek. Wracasz tylko mącić i zaciemniać temat KOD?

Nic to nie da.

Ta sytuacja z KOD-em to nic innego jak przygotowany i finansowany odgórnie przewrót i im więcej osób będzie sobie z tego zdawało sprawę tym lepiej.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padło bardzo proste pytanie i już obraza. ;-)

Jak lemingi :-), ktoś coś rzuci, drugi leci i sam nie myśli, tylko się obraża o inne zdanie. :-)

 

Patrz, co się dzieje z Ukrainą, nie za długo nacieszyli się samodzielnością.

Z Rosją nawet Niemcy nie dadzą sobie rady, takie są fakty.

Polska dawała sobie radę, ale gdy była w Unii, ale to wtedy był mocny kraj, nie to co teraz. Zresztą, chyba Polacy wtedy byli mądrzejsi.

 

Swoją drogą, PIS też jest partią socjalistyczną, tylko narodową, ale to jest zwykły socjalizm, partią lewicową, jak ktoś napisał, "lewacy'.

Jedynie Korwin jest prawicą, ale z nim się nie da nic budować, co najwyżej burzyć.

 

Z KOD nie jest żaden przewrót, sam znam nawet jakieś osoby stamtąd. Zdziwiłem się, gdy zobaczyłem, że się tak zaangażowały, ale ja nie śledzę wszystkiego, co się w Polsce dzieje, bo tutaj nie mieszkam. Za tamte osoby ręczę, za uczciwość.

A czy ktoś kombinuje żeby unieważnić wybory? Może i tak, chociaż nie mam żadnych danych na ten temat.

 

"Finansowany odgórnie" - to kompletna bzdura i tyle powiem.

Żeby zrobić przewrót, trzeba mieć naprawdę jaja, a teraz nie ma takich sił, które by to miały.

 

Był Piłsudski, ale zrobił zamach dopiero, gdy się polała krew na ulicach, gdy policja strzelała do cywilów i po fakcie miał do końca życia wątpliwości, żałował, zginęło 350 osób, a nie przewidział tego.

Więc spokojnie, bez paniki ;-) W demokracji tak to już jest, że nie wszyscy muszą mieć to samo zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

885086_1524661867826539_6293988270448143

 

 

 

Dostaliśmy na priv z Nowego Sącza taka historyjkę :

" Byłam dziś w banku ING (Nowy Sącz ul. Kosciuszki ) - mega kolejka jak to przed świętami. Chciałam zlikwidować stare walutowe konto, i patrze przyjechał taksówką dziadek. Każdy mu chciał ustąpić miejsca żeby sobie usiadł. Podziękował, mówiąc że postoi, wiec pan z obsługi zlitował się nad nim i poprosił go specjalnie do siebie. W tym momencie było najlepsze - dziadek mówi, że z nim nie będzie gadał - prosi dyrektora banku i oświadcza wszem i wobec ze zdrajcom ojczyzny nie da nawet złotówki zarobić a tym samym panu Konradowi i likwiduje natychmiast konto i lokatę. Musiał dziadek mieć trochę kasy, bo się zesrać chcieli tak nad nim latali - Pan opierdzielił wszystkich, pół sali się śmiało do momentu, gdy zaczął gadkę, ze on rodzinę w obozach potracił i anty-polakom nigdy się nie sprzeda i jak mu całej kasy nie oddadzą natychmiast to do sądu złodziei poda.
Podeszłam do okienka i mowie, że likwiduje konto, a pracownik do mnie, że maja dziś od samego ran przej**bane od oburzonych klientów.
Ale dziadek miał werwę szkoda ze nie nagrałam tylko gębę otwierałam co będzie dalej ..."
Serce roście narodzie kochany ... "

Historia od Młodzi Patrioci

 

źródło https://www.facebook.com/historiajakiejniepoznasz/photos/a.1378142455811815.1073741828.1376769665949094/1524661867826539/?type=3

 

 

nie wiem czy prawdziwe bo ze srejsbuka, niemniej z przymrużeniem oka można przeczytać

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrazek chamski, ale mniejsza z tym.

Ale czy wolałbyś z Rosją zamiast z Unią? :-)

 

Kwiatek,

tak jak byś spytał na tym forum samców czy wolą z babą czy z chłopem? Odpowiedź jest jedna - gówno to kogo obchodzi gdzie wkładam kija, bylebym to ja go wkładał!

 

I tak samo w polityce: marzy mi się silna Polska w Unii robiąca interesy z Rosją. Ale do tego trzeba:

X. wstać z kolan

Y. wyjść na ulice - wziąć aktywny udział w wydarzeniach (bez rzucania kamieniami)

Z. zapisać się do jakiejś partii (sprawdź ilu członków ma CDU a ilu PO lub PIS...), bo to buduje siłę polityczną, możesz być bierny w organizacji bylebyś wsparł kogoś tam składką...

 

Stać się czynnym obywatelem!

 

Następnie:

1. prosta i niezmienna ordynacja podatkowa

2. wolne media

3. szybkie sądy - sprawiedliwe być nie muszą ;)

4. proste, jednoznaczne prawo równo traktujące wszystkich, nie zaszkodzi surowe

 

I póki co tylko PISiory o tym mówią, więc wyboru innego nie ma.

Edytowane przez XYZ
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest wlaśnie jest problem. Polacy nie są ruchani przez rząd oni wręcz sami się ruchają przez samą głupote i ignorancje. Choć co prawda niektorzy bardzo się starają aby utrzymać ten stan, ale ile można zanim się skapną?

Edytowane przez Brzygot
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnie:

1. prosta i niezmienna ordynacja podatkowa

2. wolne media

3. szybkie sądy - sprawiedliwe być nie muszą ;)

4. proste, jednoznaczne prawo równo traktujące wszystkich, nie zaszkodzi surowe

 

I póki co tylko PISiory o tym mówią, więc wyboru innego nie ma.

 

Odpowiem. Ty dyskutujesz, więc nie musisz być idealny. ;-)

Widzisz, PIS to jest zwykła lewica, chociaż chłopaki się starają tak siebie przemalować, żeby ludzie się nabrali.

Próbują nam przeforsować PRL BIS.

Zablokowali Trybunał Konstytucyjny. To jest tragedia dla wszystkich, bo to myślenie krótkowzroczne o swoich interesach. Trybunał będzie musiał rozpatrywać sprawy zgodnie z porządkiem kolejki (FIFO), więc przedsiębiorcy będą czekali w nieskończoność na swoją sprawę. Utrudni to działalność nie tylko przedsiębiorców, ale i samorządów czy zwykłych ludzi..

Zniesiono konkursy na kierowników, więc teraz będzie typowa PRL, kierownik będzie z nadania partyjnego, PO robiła podobnie, ale chociaż starała się zachować pozory i często te konkursy naprawdę wybierały. PIS nie ma kadr, żeby wszystkie zagarnięte etaty obsadzić, więc będzie dziadostwo zwyczajne, a nie profesjonalna obsługa.

 

Tak więc:

1. prosta i niezmienna ordynacja podatkowa

może i będzie, jeśli się tak zachachmęci, żeby "nasi wygrali" :-) Osobiście jestem zwolennikiem głosowania prze internet, żeby było trudno zrobić przekręt i żeby mogli głosować Polacy zza granicy.

2. wolne media - zapomnij

3. szybkie sądy - sprawiedliwe być nie muszą ;) - też nie, choćby sprawa z Trybunałem

4. proste, jednoznaczne prawo równo traktujące wszystkich, nie zaszkodzi surowe - już Ziobro pokazał, jak oskarżać bez podstaw i skazywać bez podstaw, a Ziobro wrócił, na nieszczęście nasze

 

Żeby nie było wszystko na nie, to powiem, że podoba mnie się nowy zestaw do Rady Polityki Pieniężnej, też z PIS'u, chociaż się im trochę dziwię. Byle robili dobrą robotę, mogę się dziwić. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwiatek,

tak jak byś spytał na tym forum samców czy wolą z babą czy z chłopem? Odpowiedź jest jedna - gówno to kogo obchodzi gdzie wkładam kija, bylebym to ja go wkładał!

...

I póki co tylko PISiory o tym mówią, więc wyboru innego nie ma.

 

Zamiast dedukować z tego że laska ubrała gumiaki, że zalewało jej wodę w piwnicy zrobiłbyś analizę jakie manipulacje stosuje i dlaczego to jest agitator i płatny troll. Przypadek jest wręcz szkolny i banalny.

Zacznę od tego że pierwszą jest wciąganie w bezsensowną dyskusję która nie ma na celu wymiany poglądów i wyciągnięcie wniosków a tylko zaciemnienie tematu i przemycenie swoich informacji. Prowadząc tę dyskusję dajesz się manipulować i obojętnie jakich argumentów byś nie użył przegrywasz. Nawet mając 100% rację.

Zapraszam do przedstawienia swoich wniosków.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem. Ty dyskutujesz, więc nie musisz być idealny. ;-)

Widzisz, PIS to jest zwykła lewica, chociaż chłopaki się starają tak siebie przemalować, żeby ludzie się nabrali.

Nie wiem kto ma uwierzyć w lewicowość PISu - chyba tylko baby, które i tak nie wiedzą co to lewica. Błądzisz i to bardzo. 100lat temu doktryna polityczna i gospodarcza szły w parze (patrz komunizm). Teraz mamy smik / smak / smok - Chiny: politycznie komuna, gospodarczo wolny rynek.

PIS to co najwyżej współczesna sanacja bez oręża ewentualnie socjaliści z ukierunkowaniem narodowym - jak zwał tak zwał. Można dyskutować ale do lewicy im daleko i to bardzo.

A że mają w szeregach byłych PZPRowców to nic nowego. Chodzi tylko o to czy są to ludzie z sumieniem czy bez, wolni czy uwikłani, oczyszczeni czy skrywający tajemnice. I mowa jest o przyznaniu się jednego z drugim co robił a nie skrywaniu do końca świata jak Boni swoich grzechów... po prostu nikt nie może mieć haka (służby nasze i obce) na jakiegokolwiek polityka...

Próbują nam przeforsować PRL BIS.

Zablokowali Trybunał Konstytucyjny. To jest tragedia dla wszystkich, bo to myślenie krótkowzroczne o swoich interesach. Trybunał będzie musiał rozpatrywać sprawy zgodnie z porządkiem kolejki (FIFO), więc przedsiębiorcy będą czekali w nieskończoność na swoją sprawę. Utrudni to działalność nie tylko przedsiębiorców, ale i samorządów czy zwykłych ludzi..

Trybunał i przedsiębiorstwa? Coś chyba przeoczyłem myśląc, że sąd ten zajmuje się tylko konstytucją.

No i sprawdź zapisy nowej ustawy autostwa PIS i porównaj z odpowiednikiem niemieckim i się przekonasz, że to niemal "kopia". Więc gdzie te zagrożenie demokracji?

​Dygresja:

Ja pierdole, sędziowie mają emeryturę po 9 latach pracy - fakt, że to same stare dziady ale chyba powinien to być prestiż a nie synekury..

LINK

Zniesiono konkursy na kierowników, więc teraz będzie typowa PRL, kierownik będzie z nadania partyjnego, PO robiła podobnie, ale chociaż starała się zachować pozory i często te konkursy naprawdę wybierały. PIS nie ma kadr, żeby wszystkie zagarnięte etaty obsadzić, więc będzie dziadostwo zwyczajne, a nie profesjonalna obsługa.

 

Tak więc:

1. prosta i niezmienna ordynacja podatkowa

może i będzie, jeśli się tak zachachmęci, żeby "nasi wygrali" :-) Osobiście jestem zwolennikiem głosowania prze internet, żeby było trudno zrobić przekręt i żeby mogli głosować Polacy zza granicy.

Podatkowa a nie wyborcza.

2. wolne media - zapomnij

Czemu? TW Trwam na multi, jeszcz tylko republika i jest względna równowaga, może nie finansowa, ale na pilocie demokracja - kto chce to włączy.

3. szybkie sądy - sprawiedliwe być nie muszą ;) - też nie, choćby sprawa z Trybunałem

Pisałeś o FIFO (first in first out) - to chyba pierwszy krok do przyspieszenia?

4. proste, jednoznaczne prawo równo traktujące wszystkich, nie zaszkodzi surowe - już Ziobro pokazał, jak oskarżać bez podstaw i skazywać bez podstaw, a Ziobro wrócił, na nieszczęście nasze

Ja tam się cieszę. Próbował rozwalić klany prawników poprzez łatwiejszy dostęp do zawodu i mam nadzieję, że do tego powróci.

 

A jakby ktoś nie skumał te 4 punkty to filary silnego Państwa i to bez znaczenia kto rządzi, byleby nic nie zmieniał w tych tematach...

 

Żeby nie było wszystko na nie, to powiem, że podoba mnie się nowy zestaw do Rady Polityki Pieniężnej, też z PIS'u, chociaż się im trochę dziwię. Byle robili dobrą robotę, mogę się dziwić. ;-)

 

 

Zamiast dedukować z tego że laska ubrała gumiaki, że zalewało jej wodę w piwnicy zrobiłbyś analizę jakie manipulacje stosuje i dlaczego to jest agitator i płatny troll. Przypadek jest wręcz szkolny i banalny.

Zacznę od tego że pierwszą jest wciąganie w bezsensowną dyskusję która nie ma na celu wymiany poglądów i wyciągnięcie wniosków a tylko zaciemnienie tematu i przemycenie swoich informacji. Prowadząc tę dyskusję dajesz się manipulować i obojętnie jakich argumentów byś nie użył przegrywasz. Nawet mając 100% rację.

Zapraszam do przedstawienia swoich wniosków.

Vasco,

co tu wnioskować - znasz jakiegoś chłopa co by się nazwał "kawiatkiem"?

Generalnie wszystko chybione, pomylone pojęcia, i w ogóle bałagan i pustka w argumentacji, a ja uwierz ani trochę się nie przejmuję / stresuję / denerwuję odpisując.

Po prostu warto dać na forum kontrargument choćby ktoś był nie tyle co nieuświadomionym ale nawet trollem, bo inni czytają i chłoną jako prawdę objawioną.

 

Generalnie chcącym ćwiczyć sztukę konwersacji, argumentacji i potyczek słownych polecam dyskusje z osobnikami nie mającymi pojęcia w zagadnieniu a chcącymi coś udowodnić.

Kobiety są do tego idealne. Takie ćwiczenia robią z nas mówców wprawionych co w życiu bardzo się przydaje.

Edytowane przez XYZ
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie umiem odpowiedzieć przy cytowaniu wielokrotnym, więc muszę sobie jakoś poradzić inaczej. ;-)

 

Co do lewicowości PIS'u, to nie jest żadna partia prawicowa, wybacz. Chcą dawać, rządzić jak PZPR. Ja tamte czasy dobrze pamiętam, więc nie dam się zwieźć na zapis w programie czy deklaracje. Rozdawnictwo, przede wszystkim, to jest zwyczajny socjalizm i ręczne sterowanie.

 

Co do tych 500 zł, policzyłem na szybko, że jest 7 mln dzieci w Polsce, po 500 zł miesięcznie, to jest 6 tys. zł rocznie, razem wyjdzie 42 miliardy złotych. Dochodów dodatkowych w tym roku będzie kilkanaście miliardów, ale do 42 miliardów nadal brakuje dużo. Próbowano dowodzić w Unii, że deficyt jest większy, niż jest, Unia nie dała się nabrać na to, więc w deficyt i w dodatkowe obligacje tego się nie wrzuci. Komuś trzeba będzie zabrać te pieniądze, żeby się zebrało po 500 zł na dziecko.

 

Trybunał i przedsiębiorstwa? Coś chyba przeoczyłem myśląc, że sąd ten zajmuje się tylko konstytucją.

No i sprawdź zapisy nowej ustawy autostwa PIS i porównaj z odpowiednikiem niemieckim i się przekonasz, że to niemal "kopia". Więc gdzie te zagrożenie demokracji?

 

Nie patrzyłem na niemiecki odpowiednik, wiem za to, że w Polsce jest już teraz problem z terminowością spraw. Jeśli będzie po kolejności, zrobią się zatory, bo niektóre sprawy można by pchnąć szybko, a tak, nie będzie można. Trybunał rozpatruje bardzo różne sprawy, więc nie wiem, dlaczego może Cię dziwić, że zajmuje się sprawami interesującymi przedsiębiorstwa? Powiem mocniej, ważnymi dla przedsiębiorstw.

 

Dygresja:

Ja pierdole, sędziowie mają emeryturę po 9 latach pracy - fakt, że to same stare dziady ale chyba powinien to być prestiż a nie synekury..

Jak ktoś się zna na prawie dobrze, że może rozwiązywać wątpliwości prawne, dbając o spójność z innym prawem, to musi dobrze zarabiać. Zazwyczaj są to już ludzie wiekowi. Można podyskutować o wysokości emerytur, ale bez wiązania tego z partią.

Dobrze funkcjonujący Trybunał jest konieczny. Były wątpliwości co do sensu istnienia Senatu, ale Senat wyłapuje tyle nieścisłości w prawie, więc już nikt nie mówi o tym, że jest zbędny.
 

Ja tam się cieszę. Próbował rozwalić klany prawników poprzez łatwiejszy dostęp do zawodu i mam nadzieję, że do tego powróci.

 

 

To akurat też popieram i byłem tym zainteresowany mocno. Sprawa jest stara, zaczęło się bodajże w 1995 czy w 1996, ale dobrze, że różni ludzie widzą ten problem.

 

Ogólnie to mnie nie przekonujesz, będzie bałagan, pomimo rozwiązania kilku małych spraw. Jak stracimy przez PIS dofinansowanie dla rolników, to będą bankructwa pewno ponad 100 tysięcy gospodarstw na wschodzie Polski. Niech się więc chłopaki ogarną i przemyślą, co robią, bo dla nich to jest zabawa w "kto silniejszy", a dla rolników jest to być albo nie być.

 

Ja rozumiem, jesteście młodzi, ale tak nie można lekko traktować tych tematów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazik oczywiście uogólnił z tymi prostytutkami-ale rzeczywiście, istnieją osoby-nie nazwę je prostytutkami, ale robiące chałturę, byleby dostać kasę, choćby od rządzących. Szymborska, okrzyknięta wielką poetką, wychwalała Stalina-pytanie, czemu dzieci mają na lekcjach polskiego czytać jej wypociny? Istnieje granica wstydu i hańby. To żenujące. I czemu nie umieszczą tego chłamu w podręcznikach, by poznać prawdę o wychwalaniu pod publiczkę, a tylko jakieś nowe, apolityczne wypociny?

Edytowane przez AdrianoPeruggio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To systemowe ludki, które za hajsiwo są w stanie zrobi dokładnie wszystko. Tak jak modelki-gównojady.

 

Jeżeli przez pryzmat takich patologii będziecie patrzyli na całokształt ludzi parających się muzyką/sztukami plastycznymi/literaturą piękną to jesteście na najlepszej drodze do zabetonowania własnych mózgów i odcięcia się od przyjemnych, pięknych i nowatorskich dzieł.

 

To nie zawód/profesja rodzi patologię tylko brak wewnętrznego kręgosłupa moralnego - a to jest domena WSZYSTKICH grup społeczny gdzie w rachubę wchodzą pieniądze, władza i blichtr.

A więc także: polityków. lekarzy, prawników, kleru, służb mundurowych i wielu wielu innych.

 

To że akurat takie spojrzenie macie na 'artystów' (w większości są rzeczywiście wzięci z koziej dupy) to wynik przede wszystkim tego, że ich widzicie w mediach. A są w mediach bo patologia się kuma z reszta takiej samej patologii.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazik oczywiście uogólnił z tymi prostytutkami-ale rzeczywiście, istnieją osoby-nie nazwę je prostytutkami, ale robiące chałturę, byleby dostać kasę, choćby od rządzących. Szymborska, okrzyknięta wielką poetką, wychwalała Stalina-pytanie, czemu dzieci mają na lekcjach polskiego czytać jej wypociny? Istnieje granica wstydu i hańby. To żenujące. I czemu nie umieszczą tego chłamu w podręcznikach, by poznać prawdę o wychwalaniu pod publiczkę, a tylko jakieś nowe, apolityczne wypociny?

 

To nie uogólnienie a niezwykle rzetelny opis.

Tzw. artyści to ludzie bez właściwości osobowych, bez przekonań, bez przesłania. To zera.

W dodatku te zera dobrze wiedzą gdzie leży forsa. Na czym ją można robić.

Obserwowałem rozwój "karier" kilku z nich mając z nimi dość częsty (a niekiedy ustawiczny) kontakt, jeszcze większą ilość obserwowałem z daleka.

To flegma a nie sztuka.

Nie ma w tym za grosz kreacji, co najwyżej mniej lub bardziej udolne kalkowanie + drobne przeróbki.

"Na głupszych od siebie dobrze się zarabia".

I oto mamy grupę półkretynów zarabiających górę forsy na kretynach pełnych.

Piszę tu o środowisku hipopopo-popowym.

 

"Oni lubią tą legendę, ja też."

I mamy rozmaitych "alternatywnych bądź niszowych ("to muzyka nie dla każdego") tfu!rców odwalających lewacką robótkę. (pozdrawiam Gucia i innych jebanych oszustów :lol: ).

 

Szkoda, że reżyserów i pisarzy znam jakby mniej, to byłby materiał na kolejną opowieść.

 

Tak więc ze słowami Kazika w pełni się zgadzam.

Ci "artyści" to gówno nie ludzie. Nawet jeśli zrobią coś własnego okazuje się to g. warte.

 

Do tej listy nie włączam nieocenionej i niezwykłej Anji Orthodox, ona nie udaje, naprawdę ma nakićkane i dlatego ją lubię choć jak czasem ją poniesie to aż zęby bolą :rolleyes:

Edytowane przez wroński
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To systemowe ludki, które za hajsiwo są w stanie zrobi dokładnie wszystko. Tak jak modelki-gównojady.

 

Jeżeli przez pryzmat takich patologii będziecie patrzyli na całokształt ludzi parających się muzyką/sztukami plastycznymi/literaturą piękną to jesteście na najlepszej drodze do zabetonowania własnych mózgów i odcięcia się od przyjemnych, pięknych i nowatorskich dzieł.

 

To nie zawód/profesja rodzi patologię tylko brak wewnętrznego kręgosłupa moralnego - a to jest domena WSZYSTKICH grup społeczny gdzie w rachubę wchodzą pieniądze, władza i blichtr.

A więc także: polityków. lekarzy, prawników, kleru, służb mundurowych i wielu wielu innych.

 

To że akurat takie spojrzenie macie na 'artystów' (w większości są rzeczywiście wzięci z koziej dupy) to wynik przede wszystkim tego, że ich widzicie w mediach. A są w mediach bo patologia się kuma z reszta takiej samej patologii.

 

To właśnie srodowisko artystyczne jest tym, z którego rekrutuje się największy odsetek lewactwa i politycznej poprawności, słowem lemingozy.

 

To są fakty, wiem od tym od wielu osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.