Skocz do zawartości

Czy czytacie gazety?


Chains

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, witajcie :)

 

Zastanawiam się ile osób w dzisiejszym zabieganym świecie nadal czyta gazety. 

Może jesteście w stanie polecić jakieś  pisma popularnonaukowe lub o tematyce wojennej?

 

Osobiście co tydzień nabywam tygodnik "NIE", który ma super formę i jest dobrze napisany z dużą dawką czarnego humoru. Tak samo obowiązkową (dla mnie) pozycją jest "Świat Wiedzy". Zawsze ciekawe tematy i ciekawostki. Ogólnie bardzo polecam. 

 

Rozmawiając z moimi rówieśnikami (ok. 20 lat) jest bardzo mało osób, które odrywają oczy od ekranu telefonu i zaglądają do papierowych wersji tygodników czy nawet książek. Szczerze, męczy mnie używanie telefonu przez większą wolną cześć czasu dlatego zaopatruje się w różnej maści magazyny. 

 

A wy? Jak zapatrujecie się na prasę obecnie? 

 

Pozdrawiam. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, popełniłem błąd napisał:

Ja generalnie sięgam do źródeł naukowych, prenumeruję American Scientist, Scientific American, francuską Science et Vie i niemiecki Wissenschaft.

Czepiam się, ale: źródła naukowe są recenzowane i zawierają oryginalne badania. Ww. to gazety popularnonaukowe, które mielą to co opublikowano w czasopismach naukowych jak Nature, Science i milion pomniejszych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z papierowych regularnie

 

Młody technik

**** - gazetę branżową, którą wydaje moje stare koło naukowe. To raczej przez sentyment.

Angorę

Konstrukcje Inżynierskie

MM Magazyn Przemysłowy

 

 

Od czasu do czasu 

Forbs

MensHealth

Science, Nature - przeglądam hurtem raz na jakiś czas zwykle w święta albo majówkę itd. Biorę hasło od kumpla, który ma wykupiony dostęp na uczelni. Zwykle sobie jeszcze coś w Springerze poprzeglądam. Niby płacę podatki na polską naukę, a potem jak chcę przeczytać artykuł to kilkadziesiąt euro muszę zapłacić za każdym razem - nawet jak to artykuł napisany przez pracownika uczelni w moim mieście echh.

 

Więcej nie pamiętam. A przez lata był jeszcze Modelarz. Ogólnie fajnie czasami mieć na półce jakiś tytuł. W internecie często się gubi różne rzeczy. Jeśli chodzi o czytanie w wersji elektronicznej, zawsze można sobie wydrukować interesujący nas konkretnie artykuł. 

 

ps. Dzięki za wątek, spojrzałem i w internecie jest MaleMAN. Był to jeden z nielicznych luźnych tytułów, który kupowałem regularnie. Zniknął jakiś czas temu i mi go brakowało. 

 

 

Edytowane przez Piter_1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Piter_1982 napisał:

Niby płacę podatki na polską naukę, a potem jak chcę przeczytać artykuł to kilkadziesiąt euro muszę zapłacić za każdym razem - nawet jak to artykuł napisany przez pracownika uczelni w moim mieście echh.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Sci-Hub i już nic nie musisz.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.