Skocz do zawartości

Dot. W skrócie życie, smutne życie..


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.09.2020 o 17:19, Lalka napisał:

@a.jolie Chętnie poczytam więcej Twoich postów o tej tematyce. :) Może osobny temat? 

Dzięki, ale to właściwie wszystko, co wiem, nie mam jeszcze dzieci. To są informacje od fizjoterapeutki ndt bobath (dziecięcej). Co jeszcze

mogę dodać to, aby zabierać niemowlaki i dzieci na przegląd do fizjo dziecięcego i osteopaty. 
 

Ale byłoby super, gdyby powstał temat zbiorczy dotyczący wychowania dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam iż również zalecam już od porodu a nawet przed ( fajnie jakby takie zajęcia były prowadzone np. przy szkole rodzenia) wizytę u specjalisty z zakresu wczesnego rozwoju dziecka. Taka osoba powie jak prawidłowo nosić, przewijać, kąpać czy karmić. W jakich pozycjach wykonywać te czynności i z jakim ułożeniem dziecka. Jest to niezwykle ważne nie tylko dlatego, że dziecko od małego nie będzie uczone złych wzorców ruchowych, ale też dla zwiększenia świadomości jego ciała, prawidłowego napięcia mięśniowego i odpowiedniej motoryki. I najważniejsza rzecz na przyszłość poprzez odpowiednie ćwiczenia budujemy ogromne ilości połączeń neuronalnych u dzieci (neuroplastyczność) co jest niezwykle ważne w przyszłości w Jego rozwoju. 

Co do kolorów na zabawkach dziecko przychodząc na świat ma jeszcze bardzo słabo rozwinięte mięśnie gałki ocznej (często zezuje) i przez kilka pierwszych miesięcy widzi tylko trzy kolory - czarny, czerwony i biały. Stąd też dużo zabawek dla małych dzieci możemy kupić tylko w tych kolorach. 

Jestem za stopniowym zwiększaniem ilości bodźców u dziecka. Na początek zupełny minimalizm jeśli chodzi o zabawki i tak nimi na początku nie będzie zainteresowane. A później sprawdzanie co dziecko będzie interesowało. Zamiast 5 grzechotki może fajniejszą opcją będzie zamknięta plastikowa butelka np. z grochem w środku. Jak dziecko już jest raczkujące to butelka zrobi hałas czyli zaciekawi dziecko, ale i będzie się oddalać od Niego na podłodze ;). 

Dla kobiet w czasie ciąży i po porodzie polecam fizjoterapeutę uroginekologicznego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.09.2020 o 15:18, Mroczek napisał:

Ludzie często nie doceniają tego co mają później właśnie są rozwody, zawody i wkurwienie, że przecież moje życie miało wyglądać inaczej a ta cholerna żona utyla i nie ma już takiego seksu jak kiedyś. 

 

I tak w ogóle to jeden z drugim woli być jednak singlem bo nie wiedział, że życie wygląda tak jak wygląda. 

Zgadzam się, tak jakby wymagali od drugiej osoby super silnej psychiki, braku problemów i załamań na całe życie. A jak się gdzieś sypniesz, coś się stanie to Twoja wina, tak sobie tego nie wyobrażałem/am. Mało być pięknie, idealnie i kolorowo. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.