Skocz do zawartości

Tworzenie strony internetowej


Rekomendowane odpowiedzi

Hosting z domeną na OVH, do tego Wordpress. Jak ma być względnie prosta to darmowa skórka starczy (są miliony do wyboru) plus podczytać trochę o css żeby dopasować sobie detale, reszta w panelu jest. I rozszerzenia typu galeria czy co tam. Jak bardziej rozbudowana ma być to skórka komercyjna się przydaje - więcej opcji. Ilość możliwości z Wordpresem jest praktycznie nieskończona, kwestia odszukania odpowiednich dodatków w bazie. No i podstawy css się przydają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź sobie najniższy pakiet hostingowy z rejestracją domeny .pl, czy innej, jak ci się podoba. 

 

W pierwszym okresie rozliczeniowym duże promo, nawet do 60%, więc spokojnie rok to praktycznie masz za darmo. Później powiedzmy 100 zł odnowienie domenty rocznie + 200 zł najtańszy hosting w miarę stabilny. Certyfikat SSL standardowo wbudowany to masz za friko, chociażby let's encrypt. To już sprawa konieczna, bo google promuje + RODO i inne pierdy. 

 

Dwa, komercyjny szablon, na themeforest masz do wordpressa w chuj, za 50 dolców bierzesz, są wyjebane, później zmieniasz pod siebie i masz coś unikalnego. Najczęściej po prostu wypierdalasz z kodu to, co ci nie pasuje, wręcz całe pola reklamowe i tak dalej. Wordpress daje już wtyczkami opcję tłumaczenia półautomatycznego, więc nie musisz się babrać oddzielnie. 

 

Skontaktuj się ze mną na priv to ci podam listę wtyczek, które ci ułatwią życie, ewentualnie później ci skopiuję. Co warto zainstalować, żeby zwiększyć poziom ochrony. 

 

Na codecanyon masz wtyczki płatne również rozszerzające możliwości, praktycznie tworzące strony e-commerce, automatyzujące sprzedaż i w ogóle do przeglądania dniami i nocami właściwości. 

 

Na początek to koszty śmieszne, pewnie z 200-300 złotych, no maksymalnie 400 zł za roczne utrzymanie i rozpoczęcie. Szablon płatny lub bezpłatny, jak tam wolisz. Z bezpłatnym szablonem to tylko rejestracja domeny i utrzymanie hostingu. Przez pierwszy rok to wątpię, że ruch ogarniesz do witryny jakikolwiek przez czas indeksacji w Google. A reszta to już zapierdol, inwestycja w pozycjonowanie, artykuły. Zabawy na 3 etaty właściwie, a i tak można się rozjebać xD

 

Też mam stronkę, niedługo ponad 100 artów, cały czas indeksacja, tygodniami się ciągnie czasami, coś ten algorytm zesrany mam wrażenie. No i responsywność obowiązkowo, ale większość szablonów z wbudowaną opcją. 

 

I nie bierz kurwa żadnych jebanych najtańszych hostingów, bo zrobią tak, że nie odnowią domenty w terminie, a później zechcą ci odsprzedać twój adres. Przerabiałem ze skurwysynami. Najpopularniejsze oszustwo w branży. Skieruj się do pewnego hostingu, który ma potwierdzone opinie i od dawna działa na rynku. Ja mam w cyberfolks, dla mniejszego ruchu, średniego, blogowego bardzo dobrze się sprawdza, resztę pominę, bo różne opinie. Support mają najlepszy na rynku, pomagają ze wszystkim w kilka chwil, bez opłat, jest let's encrypt ssl bezpłatny odnawiany, co 60 dni zgodny z Google + czytelny panel do obsługi tego całego gówna ? Ale to już raczej preferencje indywidualne. Siedzę u nich od 10 lat i jestem zadowolony ogólnie. Stawki w miarę ok. I nie oszukują na domenach właśnie, tylko płacisz w terminie i odnawiają. A uwierz, nie chcesz stracić adresu. 

 

 

Edytowane przez mac
  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, mac said:

Co warto zainstalować, żeby zwiększyć poziom ochrony. 

Nic. Dobrze zakodowany motyw jest odpowiednio bezpieczny. Wtyczki od "sekjuriti" nie dadzą bezpieczeństwa przed innymi wtyczkami, które są chujowo zakodowane. Ponadto, one same w sobie mogą być dziurą w bezpieczeństwie.

 

Najważniejsze to aktualizować WordPressa, mieć sprawdzone wtyczki od porządnych programistów i sprawdzony motyw jeśli już ma być jakiś kupny z ThemeForest. Nie wiem jaki bo z takich nie korzystam, jakbym miał strzelać to np. Astra, wiele lat na rynku i w chuj klientów.

 

No i oczywiście normalny hosting :) 

Edytowane przez self-aware
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też pracuję nad własną stronką, ważne żeby na początku wybrać dobry hosting i się jego trzymać, jak nie sprawdzisz ile później za przedłużenie na następny rok to będziesz miał niepotrzebne przejścia z przeniesieniem strony i znów wyborem jakiegoś providera. |Waży też jest sprawny support. Ja zakupiłem porto theme i jestem z niej jak na razie zadowolony chociaż strona nie ma jeszcze pełnej funkcjonalności. Da się dużo zrobić samemu w wordpress, ale wymaga to czasu szczególnie, że nie miałeś z tym wcześniej do czynienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecyduj sie na jakis dobry hosting. Mozesz tworzyc od poczatku samemu witryne, ale jesli zalezy Ci na czasie skorzystaj z jakiegos cmsa - jest ich kilka. Znajomi chetnie wybieraja Joomla albo Wordpress. Chcac zachowac najwyzsze standardy pomysl takze o rwd :) Od razu bedziesz mial responsywna strona do otwarcia rowniez na tablecie, smartfonie - pelen profesjonalizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci @Maninblack na czasie, bardziej niż na "nauczeniu" wordpressa i css, to rzeczywiście cms może wystarczyć. Ja korzystałem z "webwavecms", ale dla stron które trzeba zrobić "już", i nie będą generować kasy. Możesz tam zrobić za free stronkę, prostym klikaniem, dopiero opublikowanie w necie + domena kosztują. Rwd za free, też.

Co prawda nie spotkałem się jak @mac z próbami "sprzedaży" adresu, ale akurat webwavecms sobie dużo liczy $$$ za wygenerowanie kodu do przeniesienia na inny hosting. Sklepu też raczej na cms bym nie postawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.