Skocz do zawartości

Wyjazd za granicę a Covid


Druid

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

W tym roku, w związku z sytuacją "pandemiczno-epidemiczną" nie pojechałem nigdzie za granicę, chciałem lecieć do Chorwacji, 2x byłem, a tym razem nie poleciałem, zrezygnowałem z wczasów. Patrząc na ceny przelotów, oraz ceny wynajmu moteli, hoteli, chciałbym sobie polecieć do Hiszpanii, albo Włoch, ewidentnie na Bałkany. Obawiam się, że jak wykupię przelot, wynajmę sobie pokój w hotelu np. w tych krajach. Obawiam się, że z dnia na dzień rządzący mogą zrobić taki lockdown jak na wiosnę i wówczas mogę mieć taką sytuacje, że mnie zamkną na kwarantannie w obcym kraju, albo jak przylecę do Polski z pobytu np. w Hiszpanii, Włoszech. To każą mi iść na kwarantanne. Czy ktoś tutaj jest teraz na wyjeździe, wczasach, urlopie albo planuje wyjazd ?

 

Gdzie można monitorować sytuację, jaka jest w Hiszpanii, Włoszech, czy krajach Bałkańskich ?

 

Proszę o pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie są aż tacy głupi, żeby znowu ten cyrk odstawiać a przeciwnie, na turystach im zależy, tak że bym się tym raczej nie przejmował. Zobacz jedynie czy oni nie umieścili Polski na swojej czarnej liście, żebyś nie musiał tam spędzać kwarantanny tylko dlatego, że przyjechałeś z kraju nad Wisłą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę tutaj liczba "zakażonych" w tej szopce aktualizowana na dany dzień: https://www.ecdc.europa.eu/en/geographical-distribution-2019-ncov-cases

 

Statystyki nie obejmują liczby zarażonych, których lekarzyna sobie wpisał jako premię do pensji za pracę w warunkach niebezpiecznych...

A co do zamykania granic to każdy rząd musi słuchać przełożonych z międzynarodowej banksterki i jak każą zamknąć to oni z dnia na dzień nie przejmując się losem turystów zamkną.

Tylko to by gospodarkę danego kraju jeszcze bardziej dobiło, ale cóż politycy za to odpowiedzialni mają już ciepłe miejscówki przygotowane, bo za ich działania powinna być egzekucja.

Nawet w przypadku konfiskaty ich majątków pokryje się maksymalnie kilka promili strat...

 

Bandyci z GUS podali, że w Polsce o 40% mniej turystów nad Bałtykiem. Jakoś patrząc na filmiki z nad morza itd. to na oko wychodzi spadek o 70%, ale już z zagranicy ciężej było sfałszować i musieli podać regres o ponad 60%.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.