Skocz do zawartości

Nocny atak na Szkolną 17 i Majora


cst9191

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, Młody_Pelikan napisał:

 uznać się za trwale niezdolną do pracy

Czyli ma otrzymać rentę, najgorsze, jak nigdzie nie pracował, a potem jak poprosi to rentę dostanie. Średnio podoba mi się dawanie pienizy za nic takim ludziom, z drugiej strony jak zostawimy takiego człowieka, to może komuś zrobić krzywdę, albo sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Boromir napisał:

Czyli ma otrzymać rentę, najgorsze, jak nigdzie nie pracował, a potem jak poprosi to rentę dostanie.

 

Od maja zeszłego roku ma zarejestrowaną działalność gospodarczą i płaci na bieżąco składki, podatki itd.

Tutaj przykładowe info: https://aleo.com/pl/firma/major-wojciech-suchodolski-bialystok 

 

Dzisiaj na lajcie, z donejtów po odliczeniu prowizji miał około 1300zł jak na chwilę wszedłem.

Jak na niepiśmiennego analfabetę i nitroholika, zaszedł dosyć daleko. Oczywiście są osoby, które zakulisowo nim sterują i pobierają spory procent dochodu, ale to inny wątek i nie chce mi się go nawet rozwijać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Młody_Pelikan   Podoba mi się, jak przeszedłeś od braku udziału państwa w pomocy Majorowi do próby rozstrzelania przy murze. Tak na serio, to są noclegownie państwowe, gdzie trzeba być po prostu trzeźwym. Więc to nie jest tak, że bezdomni są zostawieni na lodzie, ale wiesz czemu z nich nie korzystają, bo wolą pić i ćpać. Do tego pozarządowe organizacje charytatywne, kościół itp. Uważam, że jak dasz takiemu typowi, to po prostu kasa pójdzie na nitro. Na razie niech to się kręci jak się kręci, czyli gościu dostaje kasę na swoje filmy na YT i nikt nikogo nie zmusza do wpłacania mu. 

 

@Boromir  Chcesz rozdawać każdemu uzależnionemu pieniądze żeby sobie nie zrobił krzywdy? 

Jestem serio zdziwiony, że chcecie lekką ręką rozdawać hajsy który jest "nasz wspólny", w zadłużonym na pokolenia kraju gdzie nie ma hajsu na wypłaty dla pielęgniarki / nauczycieli /ratowników/wyposażenie karetek/wache dla policji itd itp. *(argument cienki, ale serio ja nie kumam jak chcecie taką patologię wspierać jakkolwiek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Miraculo napisał:

. Tak na serio, to są noclegownie państwowe, gdzie trzeba być po prostu trzeźwym. Więc to nie jest tak, że bezdomni są zostawieni na lodzie, ale wiesz czemu z nich nie korzystają, bo wolą pić i ćpać. Do tego pozarządowe organizacje charytatywne, kościół itp. Uważam, że jak dasz takiemu typowi, to po prostu kasa pójdzie na nitro. Na razie niech to się kręci jak się kręci, czyli gościu dostaje kasę na swoje filmy na YT i nikt nikogo nie zmusza do wpłacania mu. 

Major był bezdomnym przez ileś tam lat, więc pewnie by sobie poradził i teraz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minutes ago, Boromir said:

Jakie rozwiązanie widzisz dla takiego człowieka ?

Pisałem już wyżej, pojadę klasykiem "chcącemu nie dzieje się krzywda". Nie wiem dlaczego państwo ma rozkładać parasol ochronny dla ludzi którzy celowo niszczą swoje życie. Można rozważyć pomoc ludziom którzy bez własnej winy znaleźli się w złej sytuacji. Zależy Ci na takim typie, chcesz pomóc? Wpłac pieniądze na pomoc dla organizacji które pomagają narkomanom czy alkoholikom, ale nie wymagaj żebym "ja" czy całe społeczeństwo się składało na jego fatalne wybory. Na "argument", "ale on zaczął ćpać/pić bo go mama nie kochała i miał źle w domu" Przykro mi, współczuje, naprawdę, ale to dla mnie nie powód żeby wyciągać go z tego instytucjami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Major jest spoko, bo jest od lenistwa, picia i ćpania słaby fizycznie i to jest jego strategia na przetrwanie w tym świecie. Śp. Janka uderzył pijanego, więc tkwi w nim kawał uja - z zaskoczenia uderzyć, upokorzyć, zemścić się.

 

Gdy był młody i rabował, ciekawe ilu ludzi miało znacznie gorsze obrażenia niż on teraz...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.