Skocz do zawartości

Jaki kolor ubrań nosicie?


Rekomendowane odpowiedzi

Akurat doszło do dyskusji z @Boromir o kolorach w innym wątku, i faktycznie - kolory mają nielichy wpływ na psychikę. Jest to porządnie udowodnione, chociażby w książce Adama Altera "Siła podświadomości".

 

Już dawno sobie obiecywałem, że wymienię kolor ciuchów, ale jestem mega przywiązany do ciemnych kolorów, czyli smutek, depresja, śmierć.

 

I jak tak myślę, to chyba najbardziej podoba mi się kolor zielony. Czerwony za agresywny, żółty i pomarańczowy za bardzo zwraca uwagę, biały kojarzy mi się z piżamą i gaciami, a zielony uspokaja, koi.

 

Ewentualnie niebieski ale ciemniejszy.

 

A jakie wy kolory nosicie i czy chcecie coś zmienić w tym względzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Marek Kotoński napisał:

A jakie wy kolory nosicie i czy chcecie coś zmienić w tym względzie?

Zieleń i tylko zieleń, jak nosisz ciemne ubrania, zielone oczywiście, jak znajdę, to ci wyśle nauki religii dalekiego wschodu Szintoizmu i Taonizmu, nie pamiętam która, wielcy cesarze Chin nosili ten kolor oraz Japonii wyłącznie, to sa stare kultury, tam nie ma żadnego przypadku w tych kulturach, cywilizacjach.

16 minut temu, Marek Kotoński napisał:

Akurat doszło do dyskusji z

Byleś kiedyś u stylisty ? Ja bym tobie polecił koszulki la-coste.

https://allegro.pl/oferta/lacoste-l-modna-super-koszulka-polo-9746190264

https://allegro.pl/oferta/lacoste-l-modna-super-koszulka-polo-9716308724

https://allegro.pl/oferta/koszulka-lacoste-zielona-polo-lacoste-tanio-9746167322

A jeśli na co dzień, to polecam firmy fruit of the loom, świetna bawełna, świetne koszulki na co dzień, do ćwiczeń domowych.

https://allegro.pl/oferta/t-shirt-koszulka-fruit-of-the-loom-clas-olive-l-7830338331

 

Edytowane przez Boromir
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy znajomi mówią mi, że jestem najbardziej empatyczną i sympatyczną osobą jaką znają, właściwie prawie zawsze mogą na mnie polegać. Podobno tak jest, a może kłamią?

A mimo to noszę kolory raczej ciemne - często czerń, odrobinę szarego, często czerwień, ciemny brąz, lubię też biel, ale głównie na butach czy koszulach. Unikam kolorów takich jak żółty, zielony, wydaje mi się, że nie pasują do wizerunku trochę poważniejszego faceta. Nigdy nie ubierałem się na "picasso", bardzo kolorowo. Kiedyś w magazynie modowym przeczytałem, że dla lepszego wizerunku nie powinno się ładować na siebie więcej niż trzy kolory, a koniecznie odradzane były t-shirty z różnymi napisami, sugestia była prosta, że siła tkwi w prostocie. Odrobinę inaczej ubieram się w lato, wtedy mam trochę więcej jasnych kolorów, co ciekawe, ale raczej z tego względu, że w ciemnych ubraniach jest zbyt gorąco i człowiek się poci.

Mimo ubioru czuję się świetnie, nie brakuje mi energii życiowej w absolutnie żadną porę roku i na relacje społeczne nie narzekam. ;) Kolor ubrań może korelować z pewnymi zachowaniami i cechami, ale raczej ich nie powoduje - a raczej nie u wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Messer napisał:

Kolor ubrań może korelować z pewnymi zachowaniami i cechami, ale raczej ich nie powoduje - a raczej nie u wszystkich.

A jaki kolor preferujesz ? Jeśli miąłbyś do wyboru np. T-shirt czerwony, filetowy, zielony, żółty la coste ?

https://allegro.pl/oferta/koszulka-lacoste-zielona-polo-lacoste-tanio-9746167322

W linku masz kolory do wyboru.

Edytowane przez Boromir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja staram się mieć cały strój w jednym kolorze - najczęściej czarny. Oprócz tego niebieski, zielony, pomarańczowy i szary - kilka kompletów.

Co chciałbym zmienić? Dokupić buty, rękawice i maski w kolorach jakich mi brakuje.

Do tego zawsze obowiązkowo - okulary które odbijają światło - by nie było widać oczu.

 

Tshirty, koszule, żadnych pedalskich polówek, rurek, dzwonów czy spodki w kratkę.

Ostatnio noszę też dresy czyli nowość dla mnie - taki sebastyle.

 

Godzinę temu, Marek Kotoński napisał:

ciemnych kolorów, czyli smutek, depresja, śmierć.

Nieee - a co będziesz śmigał w jaskrawych? Słabo to wygląda - mało elegancko.

Jakiś czas temu testowałem - czerwony, żółty, jaskrawy zielony - poszło na śmietnik.

 

Kolory dla faceta - ciemne. 

Ciemne ubrania - nie wyróżniasz się a w nocy lepiej maskują.

Edytowane przez Analconda
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporą część koszulek, kurtek i bluz mam w kolorze czarnym [z białymi lub czerwonymi wstawkami], białym lub szarym.

Chociaż staram się to jakoś urozmaicić i już mniejsza część garderoby niż kiedyś jest w ww kolorach.

 

Jednak przy tym, jeżeli chodzi o ciuchy, to całkowicie unikam turpistycznych, mrocznych lub agresywnych motywów i wzorów.

Jakieś czaszki, szkielety, odwrócone krzyże, pentagramy, szatanistyczne buty dla tępych gojów i inne chujostwa - no pasaran.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolory moich ubrań:

  • czarny
  • ciemny niebieski
  • szary
  • ciemny szary
  • biały (przeważnie koszule do garniturów do pracy/spotkania z klientami).
  • zielony
  • pomarańcz

 

Ja tam nie oceniam po kolorach, jest mi to obojętne. Ważne by ludzie sami się czuli dobrze w tym co noszą, mi nic do tego. 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarne i białe koszulki żeby pasowało brązowe spodnie do czarnego a do białego np niebieskie jeansy czasami ubieram się monokolorystycznie cały na czarno albo na biało. Czarny z czerwonym też dobrze siada ogólnie dwa kolory i prawie wszystko pasuję kolorowe ciuchy też mam ale to bardziej na lato np taka przewiewna koszula w paski z niebeiskim bialym i różem bez rękawów plus białe spodenki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolory takich normalnych ciuchów na codzień to mam stonowane bez fajerwerków. Ale lubię różnorodność w koszulkach polo bo takie właśnie noszę latem, właściwie nie zakładam Tshirtow tylko w formie podkoszulki pod inne ubrania i są z reguły białe. Ale polówki mam w różnych kolorach czasami po 3 odcienie w jednym kolorze. Więc minn mam białą, różową, niebieską, granatową, czarną, czerwoną, bordową, pomarańczową, żółtą, zieloną, kolorowe w paski, we wzorki itp itd  I jeszcze coś by się znalazło, nie zawsze są gładkie czasami są to koszulki z emblematami naszyciami jakichś klubów sportowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Boromir napisał:

A jaki kolor preferujesz ? Jeśli miąłbyś do wyboru np. T-shirt czerwony, filetowy, zielony, żółty la coste ?

https://allegro.pl/oferta/koszulka-lacoste-zielona-polo-lacoste-tanio-9746167322

W linku masz kolory do wyboru.

Nie podoba mi się ta koszulka, nie kupiłbym. Jakbym musiał to najpierw wziąłbym czarną, potem szarą albo jasnoniebieską. 

Na co dzień chodzę ubrany raczej coś w tym stylu, z pewnymi różnicami:

#1 https://trendingcelebsnow.com/wp-content/uploads/2020/02/nemanja-grujic.jpg

#2 https://i.pinimg.com/originals/34/1d/b4/341db447f972a62ea86c64489fd7c94f.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różowe rurki i do tego t-shirt lub bluza w barwach tęczy ???. A co, trzeba iść z duchem czasu ?.

 

 

 

 

 

 

 

 

Nie no - głównie czerń, granat i szary . Jak ruski gopnik trochę?. Po prostu jasne lub jaskrawe kolory nie pasują do mojej czerwonej mordy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Boromir napisał:

Zieleń i tylko zieleń, jak nosisz ciemne ubrania, zielone oczywiście, jak znajdę, to ci wyśle nauki religii dalekiego wschodu Szintoizmu i Taonizmu, nie pamiętam która, wielcy cesarze Chin nosili ten kolor oraz Japonii wyłącznie, to sa stare kultury, tam nie ma żadnego przypadku w tych kulturach, cywilizacjach.

Nosili ten kolor dlatego, ponieważ był najtrudniejszy, czyli najdroższy do uzyskania na tkaninach. Czyli najszlachetniejszy ? 

Akurat ostatnio natrafiłem na jakiś program o barwieniu tkanin i tam było to poruszone ;)

Co ciekawe, barwi się go w moczu.

EDIT: barwiło ! to o starożytnych metodach program był ! ;)

 

Edytowane przez Mattmi
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Marek Kotoński napisał:

A jakie wy kolory nosicie i czy chcecie coś zmienić w tym względzie?

Osobiście mam dużo kolorów:

- czarny

- szary

- ciemnoniebieski

- biały

 

Apropo zielonego, to ostatnio zakupiłem bluzę w tym kolorze :)

Ja nie przepadam za jaśniejszymi kolorami ze względów praktycznych więc ograniczam jasne w zasadzie do białego i jasnego niebieskiego.

Do tego nie czułbym się dobrze w kolorach jasnych, a między innymi z tego powodu też ograniczyłem noszenie czegoś, czego nie czuję.

 

Za polówkami nie przepadam, wolę czyste, bez nadruków t-shirty.

12 godzin temu, Marek Kotoński napisał:

A jakie wy kolory nosicie i czy chcecie coś zmienić w tym względzie?

Osobiście mam dużo kolorów:

- czarny

- szary

- ciemnoniebieski

- biały

 

Apropo zielonego, to ostatnio zakupiłem bluzę w tym kolorze :)

Ja nie przepadam za jaśniejszymi kolorami ze względów praktycznych więc ograniczam jasne w zasadzie do białego i jasnego niebieskiego.

Do tego nie czułbym się dobrze w kolorach jasnych, a między innymi z tego powodu też ograniczyłem noszenie czegoś, czego nie czuję.

 

Za polówkami nie przepadam, wolę czyste, bez nadruków t-shirty.

 

Hmm.. no za jasny kolor można by jeszcze uznać miętowy, kupiłem w takim kolorze t-shirt ale był za duży więc kupię ponownie mniejszy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Marek Kotoński napisał:

Już dawno sobie obiecywałem, że wymienię kolor ciuchów, ale jestem mega przywiązany do ciemnych kolorów, czyli smutek, depresja, śmierć.

Ja tam mam raczej ciemniejszą garderobę, żadnych radosnych, oczojebnych kolorów, a jestem raczej pozytywnie nastawiony do świata i dużo się śmieje. Także to chyba nie zawsze ze sobą koreluje. 

Ps. Z jasnych ciuchów, to tylko białe koszulki, jeśli biały też się liczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Boromir Czy po zdjęciach jesteś w stanie stwierdzić czy podlinkowane przez Ciebie polówki nie są czasem chińskimi podróbkami ? Czy dopiero po odebraniu paczki i obejrzeniu na żywo? Na co zwracać uwagę, żeby nie dać wy***ać? Chodzi mi też o inne  marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zmieniłem właśnie ubiór z ciemnego na kolorowy i kupiłem od razu 5 koszulek z volcano, najbardziej oczojebnych :D

np https://volcano.pl/t-shirt-meski-z-motywem-plazowym-t-playa-pomaranczowy-melanz.html

https://volcano.pl/t-shirt-meski-z-motywem-plazowym-t-playa-zolty.html

jakieś dwie różowe :D

 

do tego kolorowe skarpetki:
https://manymornings.com/skarpety-nie-do-pary-sklep-online/

 

a zielony i niebieski to dalej ciemne kolory ;) 

Edytowane przez radeq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kiroviets napisał:

@Boromir Czy po zdjęciach jesteś w stanie stwierdzić czy podlinkowane przez Ciebie polówki nie są czasem chińskimi podróbkami ? Czy dopiero po odebraniu paczki i obejrzeniu na żywo?

Czym ty się przejmujesz, cały świat przecież jest wyprodukowany w Chinach, czytaj komentarze innych ludzi, którzy kupowali. Tym się sugeruje. Na co zwracać ? Zmierz się cały metrem talia, biodra, długość od szyji etc, tak jak tam jest, opisane, długość od obojczyka do pasa jaki jesteś wymiarowy porównaj się w rubryce.

4 godziny temu, Mattmi napisał:

EDIT: barwiło ! to o starożytnych metodach program był ! ;)

A jeśli chodzi o nauki ezoteryczne ? Tak samo najdroższe perfumy robiło się z odchodów.

5 godzin temu, Messer napisał:

Nie podoba mi się ta koszulka

Dla mnie te obcisłe gacie to już jest przesada, spodnie powinny być obcisłe, ale dopasowane, dla mnie ta dzisiejsza moda to przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gy wychodzę gdzieś bardziej można powiedzieć wyszykowany to głównie ciemne ubrania,(są też bardzo uniwersalne, na każda pogodę, porę roku, porę dnia) najłatwiej je dopasowywać z różnymi częściami garderoby przeplatane z jakimiś detalami w kolorach bardziej przyciągających wzrok (np. bransoletki pasujące kolorem do całości czy jakiegoś detalu, czy zegarek, skarpetki).

Kolory mają na ludzi na pewno jakiś wpływ ale to trudne dobrać je elegancko do garderoby tak żeby nie wyglądać i nie czuć się jak pajac. Jedyne co w przyszłości zechcę zmienić to powoli dodawać co raz więcej kolorów jakie noszę na sobie, nauczyć się je dobierać ze sobą, do okoliczności, sytuacji jakie kiedy założyć no i sprawdzić jak się w nich czuję.

Też a propos kolorów ubrań, taka historia. Znajomy z młodzieńczych lat zakładał na sb kolory zależnie o tego na jakiej pozycji na boisku grał w piłkę nożną, gdy w obronie to jakieś pomarańczowe, a gdy w ataku to fioletowe, bo mówił, że go to pobudza i jest agresywniejszy. Coś w tym jest. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.