Skocz do zawartości

Jaki kolor ubrań nosicie?


Rekomendowane odpowiedzi

Próżne rozważania, w sensie wzorowania się na innych. 

 

Garderoba powinna być dobrana pod kątem własnej sylwetki i innych cech wyglądu jak kolor włosów, oczy, kształt czaszki, wygląd twarzy, a także tzw. samopoczucia w danym stroju.

 

Mam tu na myśli zarówno dopasowanie kroju, stylu jak i kolorystyki ubrań. 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Templariusz napisał:

Nikt nie gustuje w hawajskich kosz

....ach?

 

Raczej długie rękawy i zawsze podwinięte.

 

Kolory to przehujewsze od normalnego ALE TYLKO NA GACIACH.

 

TONACJA powłoki zewnętrznej zazwyczaj 'kameleonistyczna'.

 

GŁÓWNYM NURTEM WIĄDĄCYM są permutacje kolorów bazowych takich jak:

-rdza

-smar

-stal

-trawiasty

 

Natomiast jeśli chodzi o UFOludki to najpopularniejszy jest szary.

 

  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamierzasz zmienić całą garderobę, polecam poczytać o 

 

szafie kapsułowej

mrvintage.pl

 

to na początek. 

 

Pamiętaj, o praktyczności. Np. co z tego, że mam wiśniowe spodnie, jak muszę je prać w pustej pralce, bo wszystko inne zafarbują. Coś takiego potrafi zabrać przyjemność z noszenia najfajniejszego ciuchu. 

 

Bazę mam: granat, szary, czerń (symbolicznie, tak naprawdę nie kupuję już ciuchów  w tym kolorze) i biel. Do tego dodatki, to już do wyboru do koloru. Czapkę raz na rok mogę uprać ręcznie czy szalik. Poza tym ograniczenie ciuchów świetnie wpływa na psychikę i oszczędza masę miejsca. Szafa kapsułowa się kłania ponownie. 

 

Buty brązowe skórzane i pasek, okazuje się, że tak naprawdę bardziej uniwersalne są niż czarne i bardzo dobrze wyglądają. 

 

ps. Granat robi robotę wg. mnie jeśli chodzi o duże powierzchnie. Spodnie, płaszcz czy kurtka. Z brązowymi skórzanymi butami jak dla mnie wygrywa jeśli chodzi o balans między elegancją, a luzem. Oczywiście bez dziwacznych krojów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dominują 3 kolory czarny, jeansowy i biały: czarna czapka, bluza lub podkoszulek, jeansowe spodnie i białe buty. Ze skarpetkami co najwyżej eksperymentuje i czasem coś w stylu jasnoniebieskich ubiorę. Myślę, że wyglądam najoptymalniej w takim zestawie ubrań. Staram się ubierać jak najprościej bez zbędnych napisów czy akcesoriów. Kolorowych ubrań unikam, chyba, że po domu. Gdzieś kiedyś czytałem, że kolory należy dobierać pod karnację, sylwetkę oraz fryzurę. Stąd to nie jest tak, że nagle się ubierze jakiś jasny kolor i będzie super.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.