Skocz do zawartości

Sztangę kupić chcę


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Bracia, sprawa jest tak że mam górę siana :) i marzyłem o sztandze. Trzeba mi z 50kg, bo ona będzie tylko do martwych ciągów, ewentualnie bica i wyciskania na barki i trice, przysiadów robić nie będę z obciążeniem. Na allegro można kupić taki sprzęt tanio, ale ja chcę ładne żeby było. No i jeśli macie jakieś ciekawe spostrzeżenia, to zamieniam się w ucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam na oku jakiejś specjalnej marki, ale z tego co widzę to są na rynku ze 2 standardy

sztangi olimpijskie ok. 20 kilo, z łożyskami itp. o średnicy ok 5 cm

"decathlonowe" to jest średnica chyba 28 mm

 

jesteś pewnie młodszy, a ja zbliżam się do 45 i dopiero w końcówce zacząłem ćwiczyć, ale bym poradził tak:

nie sztanga tylko hantle - poręczne, mniej kontuzyjne (fuck that - na pierdolonej ławce skośnej widziałem że coś jest nie tak z dociąganiem sztangi do cycków, bardziej mi wchodziło do brody, ale nie, musiałem "przezwyciężyć trudności" a potem wiadomo - w tym wieku jak coś się spierdoli to trwa tygodniami, sam jestem zdziwiony bo 20 lat temu goiło się w 3 dni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz ladne to kup gryf olimpijski, on Sam wazy 20 kg I nie odkrecaja sie mocowania blokujace taleze. To jest spoko. Ale ja mam sztange Tania zwykla I do pokoju nie jest taka szeroka. Jak olimpijska. Jesli chodzi o taleze szukaj aukcji 1zl za 1kg, zelazne sa drozsze od plastikowych. Zwracaj uwage na srednice otworu w talerzach, czy jest do olimpijskiej. Czy do takiej zwyklej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te "plastiki" to zapewne obciążenia z tworzywa sztucznego, wypełnionego masą bitumiczną. Według opinii nie są tak trwałe jak żeliwne, albo inaczej, trudno, aby żeliwny krążek się zużył, czego nie można powiedzieć o bitumicznym. Ponadto obciążenia bitumiczne mają większą objętość przy tej samej wadze, co jest oczywistą wadą. Ja postawiłem na trwałość mimo okrojonego budżetu i polecam uczynić to samo.

Edytowane przez Wstydliwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te plastiki w czymś gorsze od żelaza?

 

Spoko, na ławce nie będę robił nią, do klaty mam poręcze.

 

Plastiki są gorsze ponieważ ten plastik to tylko cienka powłoka. W środku masz masę bitumiczną, która się z czasem wykrusza i robi się piaseczek.

W dodatku od zakładania/zdejmowania obciążeń ten plastik się wyciera=robi się dziurka=masz podłogę w piachu.

Ogólnie rzecz biorąc są wkurwiające, szajsowate itd.

Aha, z średnicą dziury bywa różnie = skrobanie= dziura= piasek...

Są tańsze od żeliwnych, fakt. Ale w perspektywie kilku lat używania ni cholery się nie opłacają. Mają też ten plus, że jak spadną na podłogę nie robią wgniecenia w panelach.

 

Z żeliwnymi też bywają jaja, ale od czego pilniczek.

 

Są takie zajebiste, żeliwne obciągnięte gumą. Nie stetu udało mi się za śmieszne pieniądze kupić tylko jeden taki krążek.

 

Marek, przeglądnij oferty na KFD/SFD/OLX i takich cosiach. Może się uda coś tanio kupić.

 

Co do samego gryfu to bym się skłaniał do tego z "sprężynkami". Te nakrętki lubią się luzować a to wkurwia.

Chyba, że kupisz taki ah oh profesjonalny, tam pewnie te gwinty są lepiej zrobione niż w tanich gryfach.

 

Gdybyś kupował jakiś sprzęcik ostrzegam przed firmą Marbo. Nie jestem inżynierem, ale jest tyle niedoróbek, że głowa mała.

Sprzęt im projektował chyba jakiś kulturysta :D

Edytowane przez wroński
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bracia, sprawa jest tak że mam górę siana :) i marzyłem o sztandze. Trzeba mi z 50kg, bo ona będzie tylko do martwych ciągów, ewentualnie bica i wyciskania na barki i trice, przysiadów robić nie będę z obciążeniem. Na allegro można kupić taki sprzęt tanio, ale ja chcę ładne żeby było. No i jeśli macie jakieś ciekawe spostrzeżenia, to zamieniam się w ucho.

 

jakaś kontuzja kolan ? odnośnie tych przysiadów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właściwie po co te obciążanie w przysiadzie? Zawsze mnie po tym bolały plecy, kolana - można mieć silne i muskularne nogi bez obciążeń, a cykliści? Całe dnie pedałują, a nogi umięśnione. Robię głębokie do samego dołu powolne przysiady, żeby przećwiczyć ścięgna, uruchomić staw - bo zaniedbałem nogi niestety.

 

Każdy kogo znałem, a robił przysiady ze sztangą, to im mocniej mnie do nich zachęcał tym mocniej miał poharatane kolana. Ja ćwiczę dla zdrowia i sprawności, a nie bicia rekordów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można mieć silnych nóg bez obciążeń, bo dopóki nie popracujesz siłą, to siły nie stworzysz. Dlatego cykliści mają okresy kiedy ćwiczą na siłowni, ćwiczą podjazdy, krótkie mocne depnięcia na pedały na dużym przełożeniu i inne ćwiczenia pozwalające wytworzyć siłę nóg. Nie znam sportu zawodowego, gdzie nie występowałaby siłownia w treningach. W pływaniu np używa się sztywnych płetw albo zakłada koszulki żeby wytworzyć duży opór. No ale możemy mieć różną definicję silnych i umięśnionych nóg. 

 

Zacząłem teraz zwracać uwagę na technikę na siłce i ogólnie 99% ludzi źle wykonuje ćwiczenia. 

Edytowane przez radeq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, że jest zła technika - ale trzeba trafić na kogoś, kto porządnie tego nas nauczy. A jak źle coś powie? Po kolanach. Trochę za duże ryzyko. Wolę popracować przysiadami dłuższy czas, jest skakanka, sprinty pod górę, pchanie samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bracia, sprawa jest tak że mam górę siana :) i marzyłem o sztandze. Trzeba mi z 50kg, bo ona będzie tylko do martwych ciągów, ewentualnie bica i wyciskania na barki i trice, przysiadów robić nie będę z obciążeniem. Na allegro można kupić taki sprzęt tanio, ale ja chcę ładne żeby było. No i jeśli macie jakieś ciekawe spostrzeżenia, to zamieniam się w ucho.

kup sobie olimpijską,godna firma to hes oraz eleiko(ale tego ferreri chyba bym sam nie kupił.a chuj stać mnie%-) )

Edytowane przez Pikaczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.