Skocz do zawartości

Dwie sytuacje z dzisiaj związane z koronawirusem


czachaDymi

Rekomendowane odpowiedzi

Dwie sytuację z dzisiaj związane z koronawirusem:

1) podróż autobusem, klientka ma założoną maskę, oczywix po tym jak wysiadła mijając magiczną barierę przez drzwi gdzie można już przecież zdjąć maseczkę, cała czerwona na twarzy do swojego partnera zrobiła wielkie: Ufff. Cóż za poświęcenie i zadziorność, prawie się kobieta udusiła XD w imię czego? Najpierw beka, ale później jakiś wewnętrzny smutek za to, że dała się porobić niesamowicie prawie się dusząc, no ale maskę trza nosić.

2) zakupy w stonce, ja bez maski, przechodzę obok pracownicy wykładającej towar, gdy ujrzała, że śmigam bez maski wyjebała plaskuna na posadzkę i ucieka przede mną krzycząc: 'dystans 2 metry' oraz 'boję się takich jak pan'. Oniemiałem. O ile ochroniarz na wejściu przypomniał mi o założeniu maski (podziękowałem za przypomnienie i ruszyłem dalej) i nie robił nic więcej w związku z tym, tak reakcja tej kobiety sprawiła po prostu, iż nie wierzę już w ludzi...

Bezrefleksyjne bioroboty, którym łatwo instalować 'nowe oprogramowanie' (poglądy, opinie, zachowania). Chłopaczki z rządu sobie wprowadzili, że każdy ma nosić maskę i uj. Nawet jak masz problemy z oddychaniem to nic, masz nosić i tyle.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co walczyć z tymi ludźmi gdy kieruje nimi strach, a wywołana dezinformacja jest potężna.

 

Teraz jesteś szurem niezależnie od tego czy nosisz maskę czy nie. Ci co noszą to szury-covidianie, a ci co nie noszą to też szury. To jest przegrane i należy sobie z tego zdać sprawę. Zresztą o to chodziło. Polaryzacja społeczeństwa. Im bardziej podzieleni tym słabsi, a im słabsi tym prościej będzie nas dojechać.

 

Winni są ci którzy to zapoczątkowali i ci którzy napędzają pandemię strachu. Co tam ta biedna ekspedientka może.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chodzę (chodziłem bo teraz kwarantanna:() po stonkach bez kagańca i nikt mi jeszcze uwagi nie zwrócił.

A nawet nie widziałem, żeby to kogoś specjalnie zaskakiwało.

Raz w sąsiednim mieście, w galerii sprzedawczyni poprosiła o założenie maseczki, powiedziałem, że nie mam.

Zaproponowała, że mi da. Podziękowałem i powiedziałem, że jak chce mnie zbierać z podłogi za kilka minut to ok.

-czyli pan nie może?

-nie

-zapraszam do kasy.

Są jeszcze normalni ludzie :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy czasem sprzedawca/właściciel sklepu może otrzymać karę, za to, że Ty jesteś młodym zbuntowanym antykowidowcem? Coś czytałem o karach nałożonych na sklepy za brak egzekwowania nakładania maseczek na nos i usta przez klientów. Jeśli to prawda to... Co Ci szkodzi założyć te maskę na parę minut? Fakt, zdarzało mi się nie mieć maseczki (zapomniałem), ale zakrywałem usta koszulką lub przepraszałem i szybko robiłem zakupy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj do banku wbiłem i szukałem pokoju. Wbiłem do pokoju ochroniarzy i się pytam gdzie taki i taki pokój (zaplecze banku). Starszy gość do mnie a gdzie maseczka? I to tak ostro. Miałem w kieszeni. To zaczynam wyciągać. Portfel, identyfikator, jedne klucze, drugie klucze, w trzecie była zaplątana maseczka. Z gościem mieliśmy niezłą bekę. Jak ktoś jest ewidentnym chamem to warto postawić sprawę ostro (choć zależy też od sytuacji) czasem nie warto kruszyć kopii o taką pierdołę. Jak ktoś się boi niech nosi maseczkę cały czas. Ja noszę w kieszeni jak ktoś sobie życzy to zakładam bez większych emocji czy szemrania. Już się przyzwyczaiłem do tego że mi uwagę zwracają praktycznie codziennie. Mam wywalone. 

 

Gdyby wszyscy nosili maseczki to miałoby to sens a że wszyscy nie noszą to to nie ma sensu i nie ma prawa działać.

Edytowane przez Trevor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Baca1980 napisał:

Elegancko sobie w takim kominie chodzę.

Ja to samo - komin + okulary i czapka = brak tożsamości.

 

Dlatego wg mnie nakaz noszenia masek powinien obowiązywać wszędzie po za domem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Trevor napisał:

Powtórzę coś co już dawno napisałem. Nie zatrzymamy tej pandemii. Każdy z nas prędzej czy później to cholerstwo złapie. To jest jak nowa grypa zostanie z nami na lata.

Co nie oznacza że mamy doprowadzić do sytuacji gdy w szpitalach  brak łóżek i stosuje się znany z wojny system kartek:

Zielony: Może poczekać, 

Żółty: Pilny, 

Czerwony: Nie opłaca się leczyć. Trup. 

Im bardziej to powolne, tym lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Libertyn said:

Dlatego mają penalizować jej brak. Jesteśmy indywidualistycznymi lekkoduchami

Raczej w większości durniami i ignorantami, niedopuszczającymi faktów naukowych dla świętego spokoju. Jeszcze trochę a nawet zaczną wierzyć w leśne skrzaty i pluć przez lewe ramię, żeby je tak odpędzić, bo zarażają (pewnie dlatego nie wolno było do lasów wchodzić). Więc nie dziwię się "elitom", że durniów traktują jak durniów, w myśl zasady "trzeba golić, gnać to bydło a jak padnie to na mydło". 

3 hours ago, Libertyn said:

Nic mi to nie szkodzi a innym może pomóc. 

Wręcz przeciwnie, oraz wręcz przeciwnie. Szkodzi, nawet nie wiesz jak bardzo i nikomu nie może pomóc w niczym. Bardziej skuteczny będzie gwizdek w dupie. Też noś. 

Może jak wylądujesz (jak wielu) w szpitalu z posocznicą czy sepsą albo daj Bóg tylko z nieswoistym zapaleniem płuc, pójdziesz po rozum do głowy.

Myślisz, że dlaczego "naczelnicy" państwa nie noszą? Tylko po to żeby pokazać że są z lepszej gliny?

1 hour ago, Libertyn said:

Co nie oznacza że mamy doprowadzić do sytuacji gdy w szpitalach  brak łóżek

Nie rozumiesz zapewne, że dokładnie skutkiem tego, co robią, będzie właśnie brak łóżek. I to nie z powodu wysypu zarażonych. Już w tej chwili ludzie umierają na wyrostki w oczekiwaniu na test covidoschizy. Już w tej chwili polska służba zdrowia jest sparaliżowana. W XXI wieku! Umierają też od noszenia maseczek jak bodaj wczoraj pracownica Amazona w podpoznańskich Sadach. A na swój szczyt, czeka spychana kolejka cukrzyków, nowotworowców itd... którzy boją się trafić do lekarza czy szpitala. 

  • Like 2
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Rnext napisał:

Raczej w większości durniami i ignorantami, niedopuszczającymi faktów naukowych dla świętego spokoju. Jeszcze trochę a nawet zaczną wierzyć w leśne skrzaty i pluć przez lewe ramię, żeby je tak odpędzić, bo zarażają (pewnie dlatego nie wolno było do lasów wchodzić). Więc nie dziwię się "elitom", że durniów traktują jak durniów, w myśl zasady "trzeba golić, gnać to bydło a jak padnie to na mydło". 

A fakty naukowe są jakie? 

3 minuty temu, Rnext napisał:

Wręcz przeciwnie, oraz wręcz przeciwnie. Szkodzi, nawet nie wiesz jak bardzo i nikomu nie może pomóc w niczym. Bardziej skuteczny będzie gwizdek w dupie. Też noś. 

Zacznę jak przybiegniesz ze smyczą do @Fit Daria 

3 minuty temu, Rnext napisał:

Może jak wylądujesz (jak wielu) w szpitalu z posocznicą czy sepsą albo daj Bóg tylko z nieswoistym zapaleniem płuc, pójdziesz po rozum do głowy.

A może jak będziesz miał raka to zmienisz zdanie? 

3 minuty temu, Rnext napisał:

Myślisz, że dlaczego "naczelnicy" państwa nie noszą? Tylko po to żeby pokazać że są z lepszej gliny?

To kwestia mowy. Maseczka mocno zniekształca mowę. To też kwestia tego że czują się bezpieczniej mając dostęp do szpitali MSWiA. 

3 minuty temu, Rnext napisał:

Nie rozumiesz zapewne, że dokładnie skutkiem tego, co robią, będzie właśnie brak łóżek. I to nie z powodu wysypu zarażonych. Już w tej chwili ludzie umierają na wyrostki w oczekiwaniu na test covidoschizy. W XXI wieku!

Ludzie przed covidem umierali w poczekalniach. Czy w oczekiwaniu na badania np. Tomografem. To nie kwestia covidu a ogólnego stanu służby zdrowia w PL która jest chronicznie niedofinansowana i cierpi na braki kadrowe i sprzętowe

3 minuty temu, Rnext napisał:

Umierają też od noszenia maseczek jak bodaj wczoraj pracownica Amazona w podpoznańskich Sadach.

Kwestia maseczki czy kwestia warunków pracy gdzie masz wszystko wyliczane algorytmem i zapierdalasz jak robocik, wiedząc że jak chwycisz coś lewą ręką zamiast prawą to masz jedną dziesiętną sekundy opóźnienia 

3 minuty temu, Rnext napisał:

A na swój szczyt, czeka spychana kolejka cukrzyków, nowotworowców itd... którzy boją się trafić do lekarza czy szpitala. 

A czasem wyjść z domu bo są osobniki które po prostu nie chcą nosić maseczek i dorabiają do tego całą ideologie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Libertyn napisał:

A czasem wyjść z domu bo są osobniki które po prostu nie chcą nosić maseczek i dorabiają do tego całą ideologie. 

Zamiast uderzać w emocjonalny ton odpowiedz proszę merytorycznie.

 

Dość już było wypowiedzi prominentnych osób odnośnie tego, po co mamy nosić maseczki. Dość już było informacji na temat tego, co sobie w tych maseczkach chodujemy i jaki to ma na nas wpływ. Kto chce wyciągnie wnioski.

 

@Rnext
ma rację. Covid dopiero zbierze śmiertelne żniwo, ale nie bezpośrednio tylko poprzez zaniedbanie profilaktyki wszystkich pozostałych chorób. To będzie prawdziwa pandemia.

 

Twój wybór, twoja decyzja i twoje zdrowie. Jeśli uważasz, że ci to pomoże, to noś sobie na głowie nawet wiadro.

 

Wbrew pozorom z szacunkiem.

 

Eru

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, EMKEJ napisał:

Udowodnij proszę. Udowodnij jak możesz innym pomóc noszeniem maski.

Np. mogę pomóc mojej znajomej fryzjerce. Już kilka razy miała kontrolę z sanepidu. Gdyby obcinała kogoś bez maseczki to od razu mandat. Ona musi mieć i klient.

Edytowane przez yrl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2020 o 20:30, Libertyn napisał:

To kwestia mowy. Maseczka mocno zniekształca mowę.

Zgadza się.

Ludziom zniekształca.

Zaś gojom już nie. Sam nie jestem w stanie usłyszeć różnicy między szczekaniem kundla w maseczce czy bez maseczki.

Dlatego jestem za noszeniem maseczek. Dzięki temu od razu widać kto kim jest.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.