Skocz do zawartości

Ketologia po mojemu - słów kilka


UncleSam

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie mi stuka 5 miesięcy na keto, więc chciałbym się podzielić rezultatami.
Poszło ok 11kg smalcu i waga mniej więcej się zatrzymała. Oscyluje +/- 1kg w zależności od poziomu wypełnienia :D
Dodam, że przez pierwszy miesiące 3 miesiące poszło 10kg i nie ćwiczyłem wcale, bo nie miałem na to ani czasu, ani siły.
Zrezygnowałem z konsumpcji alkoholu, jako że głównie były to browary, a przy ketozie to się nie dodaje.

No dobra, ale jest jeden temat który chciałbym przedstawić niedowiarkom.
Wykonałem badania krwi/moczu, ponieważ niedawno mnie nastraszyli, że mogę mieć coś nie tak z nerkami.
Wydałem prawie 400zł na badania, żeby załatwić wszystko i mieć pewność że wszystko jest ok.
Poza tym wracam na siłownię i chciałbym wiedzieć czy nerki i ciało poradzi sobie z dużą ilością białka.

No więc. Wszystkie badania wyszły perfekcyjnie. W porównaniu do badań z przed 7-dmiu miesięcy, wyglądają na badania kogoś innego.
Jedyną anomalią jest lipidogram, ale na ketozie zawsze tak będzie. Mam po prostu stosunkowo więcej każdego z cholesterolów niż prezentuje to norma, ale zachowane są proporcję.
Dodatkowo bardzo ucieszyło mnie badanie testosteronu. 7 miesięcy temu poziom testosteronu szorował po dnie. Dosłownie. Zastanawiałem się wtedy czy nie powinienem wjechać z terapią zastępczą.
Na dzisiaj testosteron prezentuje się w górnej granicy, a testosteron wolny delikatnie przekroczył normę.

Cały organizm idealnie się wyregulował i zrobił to sam z siebie. 
Wszystkie stany zapalne zniknęły. Poziom OB wynosi 2 bo po prostu niżej się już nie da.
Z dodatkowych benefitów, od pół roku nie dostałem migreny, ani nawet aury migrenowej, a ta suka potrafiła mnie wyoutować z życia na dobre 2-3 dni kiedy przyszła.

Od 3 tygodni ćwiczę na siłowni i na razie przyzwyczajam ciało do wysiłku i powoli wracam do moich ciężarów z przed prawie 2 lat.
Jestem zaskoczony bo siła wraca naprawdę szybko.

I z takich rzeczy jeszcze mogę powiedzieć że moja insulinowrażliowość poprawiła się na tyle, że praktycznie obojętne po jakim posiłku, pomiar cukru po godzinie prezentuje się na poziomie 70-75mg/dL. Dla większości taki wynik jest do uzyskania tylko na czczo. A dla zainteresowanych, poziom ketonów oscyluje w granicy 1.5-2.5mmol/L już praktycznie cały czas.
 

Serdecznie polecam każdemu kto chciałby zrzucić zbędne kilogramy.

Jeśli panowie mają pytania to z chęcią odpowiem :) 

  • Like 6
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mogę się wypowiedzieć w tym temacie bo w keto jestem od kwietnia, nie liczę kalorii ani nie sprawdzam poziomu ketonów, ale różnica w samopoczuciu jest znaczna. 

 

U mnie wagowo wygląda to podobnie, stopione smalcu ze 104 na 87 teraz oscyluję w granicach 90/91, od miesiąca trening siłowy 3 razu w tyg., pierwsze tygodnie trening w domu, później kalistenika. 

 

Zauważalne skutki, poprawa poziomu samopoczucia znaczna, powrót do wyregulowanego snu, przez praktycznie 2 lata miałem problemy ze snem w ciągu dnia, popołudniami potrafiłem spać 1-4h i wstawać nieprzytomny dzień w dzień, ten problem zniknął, zdarzają mi się drzemki, max 1h i to nie co dzień. 

 

Co ciekawe efekt poniesienia poziomu testosteronu jest podobny do brata @UncleSam badania z przed dwóch lat wykazywały teścia w dolnych granicach w sierpniu znów robiłem badania i jego poziom znacznie się podniósł. 

 

Praktycznie nie spożywam alkoholu, znikome ilości oraz słodyczy. 

 

Z minusów to praktycznie chyba uzależniłem się od masła orzechowego no i garderoba już po 3 miesiącach do wymiany, także nie mam za bardzo w czym chodzić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Jorgen Svensson napisał:

Również mogę się wypowiedzieć w tym temacie bo w keto jestem od kwietnia, nie liczę kalorii ani nie sprawdzam poziomu ketonów, ale różnica w samopoczuciu jest znaczna. 

 

U mnie wagowo wygląda to podobnie, stopione smalcu ze 104 na 87 teraz oscyluję w granicach 90/91, od miesiąca trening siłowy 3 razu w tyg., pierwsze tygodnie trening w domu, później kalistenika. 

 

Zauważalne skutki, poprawa poziomu samopoczucia znaczna, powrót do wyregulowanego snu, przez praktycznie 2 lata miałem problemy ze snem w ciągu dnia, popołudniami potrafiłem spać 1-4h i wstawać nieprzytomny dzień w dzień, ten problem zniknął, zdarzają mi się drzemki, max 1h i to nie co dzień. 

 

Co ciekawe efekt poniesienia poziomu testosteronu jest podobny do brata @UncleSam badania z przed dwóch lat wykazywały teścia w dolnych granicach w sierpniu znów robiłem badania i jego poziom znacznie się podniósł. 

 

Praktycznie nie spożywam alkoholu, znikome ilości oraz słodyczy. 

 

Z minusów to praktycznie chyba uzależniłem się od masła orzechowego no i garderoba już po 3 miesiącach do wymiany, także nie mam za bardzo w czym chodzić.

Zapomniałem dodać jeszcze, że jako skutek uboczny wystąpiła znaczna poprawa sylwetki, a to dopiero początek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem po pierwszym tygodniu keto. Dużo jajek, boczek z jajecznicą, kiełbasa,masło orzechowe, majonez, śmietana 30%, zjadam ok 3000kcal. Dużo pracy fizycznej, czasem bardzo ciężkiej i jest średnio z energią ale jeszcze pewnie się nie zaadaptowałem, potem powinno być lepiej. Treningu w tym tygodniu nie było, raczej z braku czasu. 

Waga i obwód z pasa schodzi z dnia na dzień. Mam ok 90kg, planuje do końca roku zejść do 80kg. Dieta jest szybka i wygodna, jak na razie mi się podoba. Jeśli będę się czuł na tym dobrze to spróbuję również masowania na tłuszczach po nowym roku. Bardzo łatwo jest nabić kalorii, nawet 5000kcal łatwo by weszło, gdzie z węglowodanami już byłby problem. Ogólnie każdy kto spróbuje keto to zachwala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, MaxMen napisał:

Panowie a ten testosteron to się bada po prostu Testosteron czy testosteron wolny czy jeden i drugi ? I co one nam mówią ? Bo widzę u siebie w labie 20 i 54 zł więc się zastanawiam. No ale doszukam coś u wujka google.

Mówią że testosteron sam może wyjść niedokładnie, dlatego bada się także wolny gdzie już niema możliwości niedokładnego wyniku. Tak przynajmniej wynika z mojego krótkiego researchu który robiłem przed badaniami.

25 minut temu, Jorgen Svensson napisał:

Zapomniałem dodać jeszcze, że jako skutek uboczny wystąpiła znaczna poprawa sylwetki, a to dopiero początek. 

To samo :D czekam aż przyjdą suple i ogień.

 

8 minut temu, Cznel napisał:

Jeśli będę się czuł na tym dobrze to spróbuję również masowania na tłuszczach po nowym roku.

Ja uderzam w rekompozycje na protokole ketogains. Ale czuję że będzie petarda. Jeszcze troszkę jak mi zejdzie z brzucha i poprawię wyniki siłowe, będę wtedy uderzać na keto masę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mac napisał:

Dajcie jakieś materiały dobre dla początkującego, książki, artykuły, cokolwiek. Jak zaplanowaliście, możecie więcej napisać? Nie próbowałem jeszcze tego podejścia. Może ktoś ukierunkuje początkującego powiedzmy

Ketobiblia zdecydowanie. Wszystko wyjaśnia. 

A najlepiej przed Keto biblia przeczytać Fasting by Dr Fung. 

 

"Głodówka" jest dopełnieniem diety ketogenicznej. W praktyce chodzi tylko o to żeby jeść w oknie żywieniowym. 

 

Nie wyolbrzymiając te dwie książki zmieniły moje życie. Obie są dostępne po polsku.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.