Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako ludzie często szukamy różnych rzeczy. Szukamy na przykład pożywienia, pracy, ciekawego filmu na jesienny wieczór albo ciepłych kapci, co by się ten film milej oglądało. Zdarza się nam też , że szukamy takich rzeczy jak miłość, prawda, sens, dobro i szczęście. Ktoś może na przykład powiedzieć:

-W życiu szukam miłości, ponieważ tylko ona ma sens oraz jest dla mnie dobra, a w konsekwencji daje prawdziwe szczęście.

Ktoś taki może szukać miłości, sensu, albo szczęścia w życiu nie zadając sobie nigdy pytania: Czy to czego pragnę i szukam istnieje?

 

Do napisania tego zainspirowały mnie ostatnie tematy na forum odnośnie miłości i sensu życia dlatego chciałbym wam zadać kilka istotnych pytań.

 

Jakiej konkretnej rzeczy pragniecie w życiu? Co się dla was naprawdę liczy w tym świecie? Czy istnieje jakaś rzecz, która jest na tyle dla was wartościowa, że możecie za nią oddać życie?

Proszę o konkrety i faktyczne przykłady, bez mętnych pojęć.

 

 

Edytowane przez Lucjusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę się całkowicie poświęcić swojej pracy i jeśli uda mi się zrealizować swoje cele, będę społecznie użyteczny i zarabiał ciężkie pieniądze to będę ukotentowany. 

Chce mieć realny i pozytywny wpływ na życie innych ludzi jak osiągnę to co chciałem to mogę umrzeć. 

Edytowane przez Mroczek
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.10.2020 o 00:41, Lucjusz napisał:

Jakiej konkretnej rzeczy pragniecie w życiu? Co się dla was naprawdę liczy w tym świecie? Czy istnieje jakaś rzecz, która jest na tyle dla was wartościowa, że możecie za nią oddać życie?

Konkretnie to łaknę stabilności i szczęścia, dla siebie i moich dzieci. Najbardziej liczy się dla mnie to, by oboje wyrośli na szczęśliwych dorosłych, i zdecydowanie za nich oddałabym życie (ale jakby mi zabójca kazał wybierać między nimi to nie umiałabym wybrać, więc proszę mi takich trudnych pytań z rana zwłaszcza nie zadawać?). Chciałabym móc rozwijać się w zawodzie, który lubię (obecny, dość stabiljy, aczkolwiek przez Covid już nic nie jest takie stabilne na jakie wygląda) możliwe, że dorzucę do niego kolejny, który da mi niezależność (w przeciągu kilku lat) i będę mogła wreszcie używać papierka, który uwiarygodni moją wiedzę w temacie, co wykorzystam w pracy dla ludzi najbardziej poszkodowanych przez los, co w tej chwili robię, ale bez uprawnień by się pod tym podpisać ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.10.2020 o 00:41, Lucjusz napisał:

Jakiej konkretnej rzeczy pragniecie w życiu? Co się dla was naprawdę liczy w tym świecie? Czy istnieje jakaś rzecz, która jest na tyle dla was wartościowa, że możecie za nią oddać życie?

Proszę o konkrety i faktyczne przykłady, bez mętnych pojęć.

 Szczęścia dla mojej córki i dla mojego, tylko oni się dla mnie liczą, oddałabym za nich życie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Lalka napisał:

Szczęścia dla mojej córki i dla mojego, tylko oni się dla mnie liczą, oddałabym za nich życie. 

Ryzykowna sprawa. Nie można wyłącznie żyć dla kogoś, trzeba też żyć dla siebie. Trzeba odnaleźć równowagę między życiem swoim własnym życiem i dla siebie, a życiem dla innych.

 

Życie wyłącznie dla innych, nawet dla najbliższych, różnie się może skończyć. Nie mówię, że zawsze źle. Mówię tylko, że to cholernie ryzykowne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.10.2020 o 00:41, Lucjusz napisał:

 

Jakiej konkretnej rzeczy pragniecie w życiu? Co się dla was naprawdę liczy w tym świecie? Czy istnieje jakaś rzecz, która jest na tyle dla was wartościowa, że możecie za nią oddać życie?

Proszę o konkrety i faktyczne przykłady, bez mętnych pojęć.

Wiesz czego nie można dostać a jeśli tego nie ma to nawet często pieniądze ci nie pomogą? A jak to tracisz to zdajesz sobie sprawę co jest tak naprawdę ważne? Czego ludzie najbardziej pragną? Zdrowia. 
Niestety przekonujemy się o tym gdy faktycznie, ktoś ciężko choruje. My albo bliscy. 
Potem za zdrowie bliskich jesteśmy w stanie poświecić swoje, bylibyśmy w stanie oddać za nich życie. 
Potem pojawia się reszta, pieniądze plus dobra fajna praca, marzenia, zdrowe dzieci, dom itd. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.