Skocz do zawartości

Co takiego specjalnego jest w BMW i Audi?


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

Tak po kilku wątkach poświęconych zakupowi Audi czy BMW zastanawiam się, co młodzież widzi w BMW i Audi. Czy nie lepiej za te same pieniądze kupić zamiast używanego BMW jakiś młodszy model Opla, Skody czy Mazdy? Czy na prawdę to jest frajda jeździć 20 letnim przerdzewiałym szrotem z którego rury wydechowej wydobywa się czarny dym? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kleofas napisał:

No ja wiem, że Skoda nie jest może sexi, ale mimo wszystko jest tańsza w utrzymaniu i już dawno przestała być obciachowa. W Skandynawii zarówno Dacia jak i Skoda to bardzo popularne samochody.

Do BMW fapią ci co fapali w gimbazie do adidasów i nike oraz Reebok traktując wszystko inne jak ciuchy dla plebsu. Nie chodzi o samochód a o znaczek. 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sa samochody premium, czyli nowe kosztuja na prawde spory hajs. Sa (a przynajmniej byly) w teorii lepiej wykonane, z lepszych materialow. Wieksze silniki, lepsze wyciszenie, lepsze wyposazenie. I tak dalej i tym podobne.

 

Zadbane BMW i Audi oferuje zupelnie inny komfort jazdy niz taka Skoda czy Opel. W tych drugich nie zaznasz skory czy elektrycznych dodatkow. Tylko o takie samochody trzeba dbac czego wiekszosc uzytkownikow po prostu nie robi. Inaczej nie poczujesz jak to na prawde kiedys jezdzilo.

 

Z drugiej strony pewnie chodzi o IMIDZ. Natomiast dla mnie to nie ma znaczenia, bo nie specjalnie lubie te marki a na pewno nie modele, ktore wiekszosc kupuje.

 

Dobre sa Mki, czy Ski oraz RS od Audi. Zdecydowanie wolalbym cos nowego z Japonii niz uzywane Audi czy BMW. Jeszcze zalezy ktore. Sa jeszcze Merce lub Jag, Lexus. No ale jak wiekszosc sie nie zna na niczym wiecej niz znaczek z Bawarii to zycie.

Edytowane przez Pankoneser
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Kleofas napisał:

[...] Mazdy? Czy na prawdę to jest frajda jeździć 20 letnim przerdzewiałym szrotem

Kolego, Mazdy w to nie mieszaj. Samochody ogólnie super, mało co się w nich psuje, ale karoseria rdzewieje nawet, jak się dba o nią bardziej, niż o swoją babę ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi nawet tyle o BMW czy Audi ale też np Mercedes, Porsche a więc marki te kojarzą się z jakimś prestiżem, luksusem.

Kup w naszym kraju auto tej marki, nie starsze niż 10 lat i jesteś dla większości otoczenia bogol ?

No niestety ale taka jest prawda, że większości ludzi nie stać na ŻADNE nowe auto ale stać na używane, więc jak wybierają z używanych to wybierają coś, co kiedy było NOWE rzeczywiście takim luksusem i prestiżem być MOGŁO ale nie musiało. Warto też wspomnieć o tym, że "niemiecka" marka kojarzy się z niezawodnością, etc.

 

A i jest jeszcze kwestia gustu, mi np dużo samochodów marki Audi się po prostu podoba wizualnie.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Brat Jan napisał:

Ale że "3" z BMW to też premium?

Jak nowe, to jak najbardziej. Mnie te markę obrzydzili jej użytkownicy. Poza tym nie będę doplacal kolejnych 100, 150k by mieć takie wyposażenie jak w obecnym aucie za jakies 60% ceny nowego BMW.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Brat Jan napisał:

Dodaj do tego świetny napęd 4x4

To nie jest Quattro na torsenie tylko Haldex w kolejnej generacji, czyli dolaczany naped. W teorii naped na jedna oś.

 

15 minut temu, Brat Jan napisał:

Ale że "3" z BMW to też premium?

To co obecnie robia odbiega np. awaryjnoscia od starych modeli. Ale w gruncie rzeczy tak, obecna 3 w podstawowej wersji jak popatrzylem ma 2.0 motor z automatyczna skrzynia, cos tam w wyposazaniu. Na pewno dobrze sie prowadzi i jest dobrze wyciszona. Konstrukcyjnie na pewno przemyslana. Wykonana z lepszej jakosci materialow, ale jak juz powiedzialem, te roznice sie zacieraja. Kiedys na pewno o BMW mozna bylo tak powiedziec, bylo lepsze, za cos placiles wiecej.

Edytowane przez Pankoneser
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Generał Szrama napisał:

Mają coś w sobie, kiedyś byłem anty na te samochody bo kojarzyły mi się z dresiarstwem. Teraz sam mam BMW i następnym razem też kupię ten samochód.

Mi tak samo BMW kojarzyło się mocno z dresiarstwem i po prostu wiochą, i do pewnego czasu przez to mocno broniłem się przed tymi autami. Niepotrzebnie, bo to auto po prostu lepiej się prowadzi, to inaczej jedzie. Jak ktoś nie lubi jazdy samochodem i traktuje to jak przykry obowiązek to kupicie Dacię/Skodę i będzie najtaniej. Jednak sami zobaczycie gdy się przesiądziecie z ukochanej fabi, że z jazdy się robi przyjemność. Nie dotyczy to wszystkich modeli BMW i wszystkich roczników. Duża część z nich ma standardowe miękkie zawieszenia itp co prowadzi się jak każde inne auto niestety. Starsze roczniki też pływają po jezdni.

 

55 minut temu, Kleofas napisał:

Czy na prawdę to jest frajda jeździć 20 letnim przerdzewiałym szrotem z którego rury wydechowej wydobywa się czarny dym? 

W takim wypadku zdecydowanie lepiej nowszą skodę. Chociaż jak masz 19 lat i nie potrzebujesz, żeby auto było 100% niezawodne to fajnie sobie pokatować mocniejszym szrotem. Ja żałuję, że gdy miałem 18 lat to nie kupiłem żadnego mocnego szroto E36/E46 do 15k. Zamiast tego całą kasę zawsze odkładałem, niepotrzebnie. Albo starego mercedesa, coś starego ale mocnego w starszym klimacie właśnie.

Edytowane przez Pacman
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Leniwiec napisał:

Zależy o których rocznikach mówimy. Starsze modele, które miały silnik wzdłużnie miały torsen, poprzecznie haldex.

Zgadza sie, mowie o kilkulatkach albo nowych. Chociaz nie twierdze, ze to nie dziala, budowa napedow poszla sporo do przodu. Natomiast nie jest to na pewno symmetrical-awd jak w Subaru.

 

8 minut temu, NoName napisał:

BMW robi po prostu piękne auta. Wszystko mi się  w nich podoba, od kształtów po logo

Nowe grille w BMW wygladaja smiesznie. Calosciowo nowe modele wygladaja na premium i byle dresa na taki woz raczej nie stac. Niestety w PL caly czas BMW ma specyficzny imidz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pankoneser napisał:

Natomiast nie jest to na pewno symmetrical-awd jak w Subaru.

Jest. Tam właśnie jest torsen.

4 minuty temu, Pankoneser napisał:

budowa napedow poszla sporo do przodu.

Moim zdaniem nie. Tam nie ma już co wymyśleć. Od dawna nic specjalnie się nie zmieniło w napędzie 4x4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kleofas po prostu BMW i Audi mają wysoki współczynnik prestiżu :)

 

Krótka definicja z słownika języka polskiego:

prestiż «poważanie i szacunek, jakim ktoś lub coś cieszy się w swoim otoczeniu»

 

Tutaj masz przykładowy ranking (firmy niemieckiej to i marki niemieckie na szczycie):

1_8a0c7ae8560990aaa3540ad712f9de40.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic. Ups, przepraszam, zapomniałem o jednym. Podziw w oczach wszelkiej maści zakompleksionych Polaków, wierzących i powtarzających mantrę, że "Niemiec to Niemiec". Żyjących jeszcze w bańce motoryzacyjnej z lat 90. 

 

Normalne firmy motoryzacyjne. Przeciętne, ale sugerujące że to coś więcej. 

Edytowane przez Bullitt
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpierdala mnie fakt, że dla przeciętnego  polaka taka nówka sztuka  z salonu kijanka stinger z najmocniejszym silnikiem to mniejszy prestiż, niż 5 letnie bmw " trójka".

 

Rozpierdala mnie to, bo  pokazuje jaki jest poziom świadomości  i poziom intelektualny przeciętnego polaka.

 

Mam kolegę który ostatnio zakupił używaną Hondę Legend za około 35 tysięcy złotych, siedząc w tej furze masz wrażenie, że kosztuje 200.

 

Auto z  2007.

 

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.