Jump to content

Recommended Posts

Siema,

Ostatnio zauważyłem że jak sobie zarzucę rano fajny kawałek to się pozytywnie nakręcam (oczywiście bez przesady) i dzień jakoś lepiej idzie. Dzisiaj padło na to:

Czego słuchacie z rana? Jakie macie poranne rytuały które dobrze nastrajają? U mnie 135 pompek w 3 seriach (oddzielonych o 30 min) po 45 na razie, i relaks przy internetach :)

W radiu ostatnio jak jechałem do pracy często puszczali (niby takie głupawe trochę ale fajnie nastraja):

Wychodzę na krótki spacer z rana zawsze, spojrzeć na naturę, odetchnąć świeżym powietrzem. A sesję zaczynam od muzyki z Wieśka 3, a później cały dzień i noc vocal trance z najlepszych lat. Nigdy się nie nudzi. Przy projektach bardziej skomplikowanych Mozart i muzyka klasyczna. Mozart daje motywacyjnego kopa, często medytuję przy tym właśnie. Odpływam po prostu. 

Czasami też piję kawkę i patrzę na las w oddali. Widzę bezpośrednio z okna. Coraz bardziej doceniam miejsce, w którym żyję. Leśne powietrze czuć cały czas praktycznie. Bardzo mnie uspokaja taka krótka medytacja nad pięknem przyrody. 

No i z rana najczęściej gadam o bieżących sprawach z przyjaciółmi. Motywujemy się, jakaś krótka beka i do dzieła. Krótkie rozmowy raz na jakiś czas, żeby się pośmiać. Ogólnie lubię od śmiechu zacząć dzień. Do kogoś zadzwonię, sprzedam suchara, rozłączę się i później beka ? 

Spoko masz rytuał ogólnie, jak energetycznie się czujesz? 

• Like 1
4 hours ago, mac said:

Spoko masz rytuał ogólnie, jak energetycznie się czujesz? 

Bywa różnie (rano czasem wychodzę do pracy zmęczony, ale potem jak zaczynam to już jest ok) ale ćwiczenia zdecydowanie pomagają w konkretnym podejściu do całego dnia. W pracy też czasem przerzucam ciężkie paczki więc zawsze coś tam sobie poganiam z tym. Końcówka dnia zmęczony, ale po powrocie z pracy jeszcze 45 pompeczek do zrobienia i 20 razy zgięcia ze sztangą 20 kg - ze 2-3 godz. przed spaniem (żeby nie było problemów ze snem). Chciałem dołożyć podciągnięcia ale z tym u mnie zawsze słabo było przez źle usadzoną w stawie kość ramienną. Nie przesadzam z niczym generalnie nie mam żadnych zakwasów ani bóli. Jedyny cel to to żeby robić te ćwiczenia codziennie - z czasem dokładam sobie po 5 sztuk powtórzeń (jak jest ciężko to 2 szt.). Weekendy sobie odpuszczam (chyba że w piątek nie zrobię ostatniej wieczornej serii - to robię w sobotę albo w niedziele gdzieś tam przy okazji). Od kwietnia to już trwa (nie licząc tygodnia przerwy ostatnio), i generalnie widzę różnicę w sile. Klatka się wyraźnie rozrosła. Nie trzymam żadnej diety (choć staram się jeść mało) ani się nie spinam na cokolwiek. 

• Thanks 1
  • Similar Content

• By Machine Boy 44
      Pomyślałem, że spłacę swój dług wobec Marka Kotońskiego i Was drodzy bracia! Zatem opowiem Wam swój sposób na podniecanie niewiast...

Ewolucja tak wyposażyła kobiety, że kiedy kobieta czyta jakąś treść na ogół używa obu półkul mózgowych - tej odpowiedzialnej za logiczne myślenie i tej odpowiedzialnej za emocję. My używamy na ogół tylko tej logicznej przy czytaniu tekstu. Kobiety potrafią odczuwać emocje, o których nam się nie śniło... Tak samo jak widzą więcej barw, tak samo czują więcej rodzajów emocji! Moje przemyślenie jest takie, że w komunikacji między ludzkiej dużą rolę odgrywają emocje i mowa ciała. Mogę np. uśmiechnąć się do kogoś i powiedzieć: "Witaj!" mając jednocześnie zwężone oczy (agresja!), a mogę powiedzieć: "Witaaj!" przedłużając to ciepłym głosem i rozszerzyć oczy jak emotikona: ^^. Jedno i drugie ma ten sam sens logiczny, ale wypowiedziane na różne sposoby da inną wiadomość odbiorcy! I właśnie mniej więcej tak czują kobiety różne komunikaty. Mam teorię, że takie wyjątkowe myślenie pomaga im lepiej zrozumieć dziecko! Kiedyś przeprowadziłem z kobietą taką rozmowę:

- Ooo! Mój bobo zrobił gu gu ga ga! Chce jeść!
      - Skąd to wiesz? Przecież ono często mówi gu gu ga ga!
      - A skąd Ty wiesz czego chce Twój pies?
      - Wydaje inne rodzaje szczeknięć i inaczej układa uszy... Ale to gu gu ga ga brzmi zawsze tak samo!
      - Ale jest w nim inna emocja!

Mniej więcej tak rozmawialiśmy. Ogólnie wydaje mi się, że kobiety po prostu muszą odczuwać jakieś, różnorodne emocje niczym roślina targana na wietrze! A różne stany emocjonalne można wywołać w człowieku pokazując mu film (telenowele), książkę czy opowiadając o nich! Przy czym aby nasz przekaz był lepszy wypada udawać te emocje mową ciała czy przekazywać je gestami! Nie raz jakiś opis potwora lub zjawy w książce przeraża nas, wywołuje w nas gęsią skórkę! Jednak w realnym świecie ta istota nie istnieje... Drukowane słowo wywołuje emocje!

Innymi słowy warto wywoływać w kobietach emocje! Moim zdaniem muzycy nie pociągają kobiet za swoją kasę tylko za to że wywołują w nich emocje oraz często tłum ich słucha (samiec alfa?). Znam serio średnio zamożnych muzyków czy komików, którzy zmieniają swoje damy. Podejrzewam, że gra na gitarze może wywoływać dwuznaczne skojarzenie związane z ruchami przy kobiecej masturbacji... W każdym razie potrafię rozgrzać kobiety za pomocą piosenek (pokażę dwie) - przy czym ja śpiewam to wkładając w nie spory ładunek emocji (sporo serca!) oraz moduluję głos aby był przyjemny.

I tak to mniej więcej jest... Ludzie mnie też od zawsze słuchali, bo świetnie opowiadam różne historie o bohaterach czy mity. Zwłaszcza świetnie to wychodzi nocą przy ognisku niczym szaman! Kiedyś czytałem też tekst, wg którego kobiety miały kilka głównych fantazji jak np.:  wampir, wilkołak, pirat, milioner. Wilkołaki były wzorowane na nordyckich berserkach, a ja nieco z aparycji i zachowania przypominam przybysza z północy - też jestem nieustraszony! Ponadto czasem w lecie noszę szalo-kominiarkę w taki sposób, że przypominam pirata w chuście...

Pozdrawiam Was serdecznie i mam nadzieję, że moje porady na coś się Wam przydadzą! Darz bór!
    • By Optimus Prime
      Polecam jego materiały, Spobodały mi się jego wyprawy na Białoruś, Ukrainę czy Tajlandię. Mówi czemu kobiety lecą na polaków z Filipin czy Tajlandii. Opowiada o tym że w sercu polacy tęsknią za swoją wschodnią duszą przyjeżdżając na Białoruś czuł się jakby u siebie. Ogólnie chłopak ma fajne przemyślenia I sposób postrzegania świata. Teraz się ożenił z Tajką zobaczymy w którą stronę pójdą jego idee

Lwów jak tam jest naprawdę

Białoruś jak tam jest naprawdę

Moskwa jak tam jest naprawdę

Białoruś bez wizy

Filipiny jak tam jest naprawdę

Tailandia jak tam jest naprawdę

• By BrainlikePennylooklikeAmy
      Czy macie jakieś piosenki, które wywołują u Was mocne emocje, ciarki nawet łzy? Jestem ciekawa, może odkryje coś co jeszcze nie znam i będę miała co przeżywać przez kilka kolejnych dni. Od siebie wysyłam na zachętę :

• By ewelina
      Niedawno trafiłam przypadkiem na piosenkę Michaela Jacksona "Do You Know Where Your Children Are", której nigdy wcześniej nie słyszałam. Tytuł mnie zaintrygował, więc ją sobie przesłuchałam. No i bardzo się zdziwiłam. Nie sądziłam, że król popu (bo chyba nadal nim jest) poruszy w swoim utworze tak poważny temat. Dla chętnych wrzucam piosenkę z tekstem po polsku.

Ojciec wraca z pracy do domu
      I jest śmiertelnie przerażony
      Matka płacze w kuchni
      I czyta list
      Ojciec biegnie do stołu i pyta: "Co się dzieje?"
      Matka płacze z niedowierzaniem: "Nasze maleństwo zniknęło!"

Czy wiesz gdzie są twoje dzieci?
      Bo już wybiła północ
      Jeśli są gdzieś na ulicy,
      Wyobraź sobie jak bardzo muszą być przerażone (x2)

Napisała, że ma już dość ojczyma, który ją wykorzystuje
      Opowiada, że coś jej kupi,
      Kiedy w międzyczasie ją molestuje
      Wyobraź sobie, że ona jest sama,
      Gdzieś tam na ulicy
      Jak ta dziewczyna przetrwa? Przecież ona nie ma nic do jedzenia!

Bo już wybiła północ
      Wyobraź sobie jak bardzo muszą być przerażone (x3)

Ocal mnie, od tego piekielnego życia
      Ocal mnie, bo to jest to, co zamierzam zrobić
      Ocal mnie, bo jestem zmęczony i niewsparty
      Ocal mnie, bo to z twojego powodu
      Ocal mnie, bo jestem na łóżku
      Ocal mnie, bo nie chcę już więcej
      Ocal mnie, bo nastał terror
      Ocal mnie

Teraz ona jest w drodze, jedzie do Hollywood
      Powiedziała, że chce zostać gwiazdą,
      Słyszała, że można dobrze zarobić
      Wychodzi z dworca,
      Lecz ten facet już tam czeka
      "Pokażę ci, gdzie są pieniądze."
      "Dziewczyno, tylko rozpuść włosy."

Zabiera ją na ulice Sunset Boulevard
      Sprzedaje swoje gorące ciało, "Mała, dzięki temu zajdziesz daleko."
      Policja przyjeżdża w ten zaułek,
      Ktoś ich wezwał
      Aresztują tą małą dziewczynkę, ona ma tylko 12 lat!

Bo już wybiła północ
      Wyobraź sobie jak bardzo muszą być przerażone

(Dzieci są)
      Bo już wybiła północ
      (Czy wiesz, gdzie są twoje dzieci?)
      (Czy wiesz? Pilnuj swojego dziecka)
      Wyobraź sobie jak bardzo muszą być przerażone
      (Pilnuj swojego dziecka, pilnuj swojego dziecka!)  Koniec

Ciekawa jestem, czy ktoś z Was słyszał tę piosenkę wcześniej.

Postanowiłam przesłuchać trochę jego piosenek zwracając uwagę o czym śpiewa. Wprawdzie jako dziecko bardzo lubiłam muzykę MJ, ale nie znałam wtedy angielskiego, więc nawet nie wiedziałam o czym jest.  No i znów zostałam zaskoczona. Wiele jego utworów porusza poważne, nietrywialne tematy. Niesie jakieś przesłanie, coś mądrego przekazuje. 
      Podam kilka przykładów z tłumaczeniem po polsku:

Dodatkowo przyjemnie się słucha.
      Czemu jestem taka zaskoczona? Bo piosenki gwiazd popu zazwyczaj nie są jakoś bardzo ambitne (ale biorę też pod uwagę opcję, że to ja się nie znam).
      Macie jakieś przemyślenia w tym temacie?
    • By leto
      Kilka zajebistych przemyśleń skompresowanych w króciutkim materiale, polecam.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.