Skocz do zawartości

Stojak na worek bokserski w domu


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Jeden z moich radiosłuchaczy wkleił coś takiego, co ma w domu:

 

c2291f7d14e18.jpg

 

To by mi bardzo pasowało kupić, ponieważ mój worek bokserski jest podłączony do sufitu, ale dotyka ziemi - boję się że wyrwie kawał sufitu, waży już nie wiem, 60, 80kg, zważę go dzisiaj.

 

Ma to sens w domu? Nie będzie się gibać na boki? I wytrzyma bardzo ciężki worek? Piszą że max obciążenie to do 20kg w takich systemach :(

 

No i czy te "wystające przy podłodze "rogi" nie przeszkodzą w kopnięciach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mechanicznego punktu widzenia nie powinno się gibać, pod warunkiem że nie uderzysz w rury z tyłu. Tu to wiadomo zależy od siły i miejsca. Trzeba by zważyć wszystkie elementy. Ale jak kopniesz w logo na górze siła skierowaną idealnie do tyłu to poleci. 

 

Na moje oko wygląda tak, że środek ciężkości worka porusza się po wycinku sfery, który jest zdecydowanie poniżej środka ciężkości stojaka (czy jak to nazwać). Ograniczenie masy może właśnie wynikać z momentu siły jaki powstaje, co innego jak niesiesz w ręku reklamówkę, a co innego torbę (jak rozbujasz torbę to dość łatwo może cię przewrócić, nawet jak staniesz na rozkraczonych nogach,  a reklamówką z jogurtem to musiałbyś naprawdę wywijać).

 

Rogi są prawdopodobnie po to by robiła się tam dodatkowa dźwignia. 

 

Podsumowując dla mnie to taka wańka wstańka, układ raczej dąży do stabilności, więc jeśli intencjonalnie nie wywrócisz to sam od uderzeń w worek powinien być stabilny. Ograniczenie masy nie wynika z udźwigu, a właśnie z momentu siły jaki powstaje. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem że taki stojak to chujówa straszna. Nawet. A siłowni gdzie jest dużo miejsca a worek powiesili na sekcji crossfit owców na jednym z ich stelaży.

 

Jeśli niema swobodnego dostępu do worka z 360* to szybko się okaże jak taki worek uprzykrza życie. Tylko montaż sufitowy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.