Skocz do zawartości

Alienacja rodzicielska - protest pod Sejmem teraz !


Personal Best

Rekomendowane odpowiedzi

@Personal Best dobrze, że to wrzucasz na forum.

 

Kilka dni temu poświęciłem kilka godzin na ogarnięcie tematu, również wspomnianego profilu na FB. W wielu krajach zachodu alienacja rodzicielska jest traktowana jako przemoc i wiadome jest że szkodzi dziecku. Ale oczywiście Polska to co innego. W ogóle co to za skurwysyństwo, że jeden rodzic jest faworyzowany bez powodu, a drugi ma co najwyżej zapieprzać na alimenty, a dzieciaka i tak nie zobaczy.

 

Gdzieś czytałem(może to w poniższym artykule było), że facet z dobrym wykształceniem pracował jako magazynier(prawdopodobnie magazynier), a w sądzie został skazany na alimenty przekraczające znacznie pensję którą otrzymywał. Uzasadnienie? Ludzie z takim wykształceniem jak on zarabiają znacznie więcej. Nie ważne że nie pracował w zawodzie. Doczytałem, tak chodzi o nasz cudowny kraj:

Cytat

 Np. w powiecie szydłowieckim, gdy bezrobocie sięgało 28 proc., jeśli mężczyzna miał wykształcenie magisterskie w niszowym kierunku, to mógł mieć zasądzone 3 tysiące złotych alimentów, a pracować na magazynie za 2 tysiące. Bo jako magister mógłby zdaniem sądu zarabiać 5 tysięcy. Część dłużników alimentacyjnych bierze się właśnie z takich wyroków.

 

Merytoryczny i warty przeczytania artykuł o dziwo na ... 

https://natemat.pl/260391,mezczyzni-w-polsce-sa-dyskryminowani-wywiad-z-rzecznikiem-praw-mezczyzn#

 

Sam byłem dzieckiem które było poddane alienacji rodzicielskiej. O ile faktycznie mój stary nie był do końca zrównoważony psychicznie, to krzywdy nigdy mi nie zrobił, a matka mnie nim straszyła, że chce mi zrobić krzywdę.

 

Wstrętne jest to, że dziecko wysyła się na front jakiejś osobistej zemsty.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, cst9191 napisał:

Gdzieś czytałem(może to w poniższym artykule było), że facet z dobrym wykształceniem pracował jako magazynier(prawdopodobnie magazynier), a w sądzie został skazany na alimenty przekraczające znacznie pensję którą otrzymywał. Uzasadnienie? Ludzie z takim wykształceniem jak on zarabiają znacznie więcej. Nie ważne że nie pracował w zawodzie. Doczytałem, tak chodzi o nasz cudowny kraj:

Chciałem właśnie napisać post jak to w Polsce jest super, że jeszcze jest tak wielka szara strefa i z majątkiem to można się ukrywać bardzo łatwo i przeżyć w ten sposób całe życie gdy ma się zasądzone nieuczciwe alimenty.

Doczytałem jednak, że przepisy się zmieniły i niby można iść do więzienia za to i nawet na pierwszej stronie google wyskakują mi już poradniki jak doprowadzić do tego, żeby facet poszedł siedzieć. No nie dziwi mnie to już, bo wiem jak bardzo kobiety potrafią nienawidzić lub gardzić delikwentem. Z własnych obserwacji tylko dodam, że nie spotkałem się jeszcze żeby komuś cokolwiek przykrego zasądzili. Jak pracowałem w Polsce to koledzy mieli obowiązek alimentacyjny i nigdy nie mieli przez to problemów, wpłacali 50 zł w miesiącu żeby był jakiś wpływ, w pracy na umowie zlecenie stówa i jazda do przodu.

Edytowane przez Pacman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.