Skocz do zawartości

Czy e-palenie to lepsza alternatywa?


BlacKnight

E-Papieros Vs Papieros  

52 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy e-palenie to lepsza alternatywa czy jednak nie ?

    • E-Papieros
    • Zwykły Papieros
    • Jedno i drugie to syf


Rekomendowane odpowiedzi

Czołem.

 

Osobiście jestem skłonny za e-paleniem z racji braku substancji smolistych których jest o zgrozo kilka tysięcy.

 

Z drugiej strony jaki jest wpływ olejku nie potwierdzono.

 

A może wogle trzymać się z daleka od palenia ? 
 

Zapraszam do głosowania i opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BlacKnight napisał:

 

A może wogle trzymać się z daleka od palenia ? 

To.

 

Wdychanie rozgrzanej pary, z jakimiś chemikaliami smakowymi (dopuszczonymi niby do żywności, ale nie były przebadane co do skutków długich inhalacji) to raczej mało rozsądny pomysł. Jest na ten temat trochę badań czy programów. Zauważ, że negatywne skutki palenia też nie zostały opisane/nagłośnione przez lata.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, może iQos? Ciekawa sprawa, sam lubię zapalić w trakcie pracy, wyjść na zewnątrz - więc mogę powiedzieć, że lubię, mimo wszystko.

Sprzęt podgrzewa sprasowany tytoń przy temperaturze, która nie spala tytoniu, a wyzwala nikotynę. Ciekawa rzecz, bo tzw. Heet(s)'a można od razu wyrzucić do kosza po użyciu,

a palenie w pomieszczeniu nie jest problemem, jako że zapach nie pozostaje na ścianach, jest czysto. Bez popiołu, delikatny dym, którego za chwilę nie ma.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, BumTrarara napisał:

Zauważ, że negatywne skutki palenia też nie zostały opisane/nagłośnione przez lata.

To jest akurat nie do obalenia.

Imo nie nagłośnione to reklamowane jako zwykły produkt.? Jedne z większych oszustw naszych czasów. 
Z e fajkiem może być podobnie to fakt.
 

8 godzin temu, ZamaskowanyKarmazyn napisał:

polecam iqos

8 godzin temu, Inside napisał:

Dokładnie, może iQos?

Iqos przynajmniej do mnie nie przemawia.
Zrobiony  przez koncerny tytoniowe jako konkurencja dla E-szluga a nie tam żebyś mniej się truł.

Im bym nie wierzył bo $$$ jest najważniejsze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliłem i jedno i drugie, jeszcze gdy do PL weszły powszechniej pierwsze e-papierosy. Nigdy nie wierzyłem, że są w pełni nieszkodliwe dla zdrowia, mimo że było sporo wtedy takich głosów i zero badań na ten temat. Pamiętam te buteleczki z liquidami z trupią czaszką na opakowaniu : ) Wiadomo, że to stężona nikotyna z aromatami smakowymi była i ktoś kto by to wypił jednym haustem, to by zszedł.

 

Jakbym miał wybierać i musiał już coś od czasu do czasu palić, zostałbym przy cygarze albo fajce.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://niespalajsie.wum.edu.pl/node/79

 

Nie wydaje mi się, żeby iqos był zdrowszą alternatywą, zwłaszcza że skutki wieloletniego używania nie są jeszcze dokładnie znane.  To nie tylko nikotyna (która zresztą sama w sobie jest przecież silną trucizną). Powyższy filmik pokazuje tylko różnicę, jaką robi brak substancji smolistych. Wygląd płuc nie jest rozstrzygający, bo niekoniecznie idzie w parze z toksycznością środka.

 

Edytowane przez House
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej nie pal a jak masz problemy że musisz czasami sie zaciągnąć polecam spray z nikotyną.

 

https://aptekazawiszy.pl/nicorette-spray-do-stosowania-w-jamie-ustnej-150-dawek.html

9 godzin temu, ZamaskowanyKarmazyn napisał:

Oczywisice ze e papieros jest zdrowszy, provlem w tym ze większość e palaczy których znam uczepiło się swojego sprzętu i jara go non stop, non stop nacpani nikotyną.

Dla osób nieumiejących się kontrolować polecam iqos, sam korzystam i jest lux.

 

Nie polecam kiedyś miałem. Rozgrzany olejek tryska na wargi są potem poparzone i popękane.  Lepszą opcją jest taki e-papieros co ma kontrolę temperatury zdrowiej wychodzi.

 

Ale najlepiej nie mieć uzależnień wtedy człowiek jest szczęśliwszy.  Znam takich co są do tego podłączeni 24/7 i nie wyglądają na szczęśliwych ani zdrowych fizycznie jak i psychicznie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.10.2020 o 09:53, Koko564 napisał:

Nie polecam kiedyś miałem. Rozgrzany olejek tryska na wargi są potem poparzone i popękane.

Nigdy mi się nie zdarzyło nieważne czy z kontrolą watów (pewnie o to ci chodziło z ta temperaturą) czy nie. Może nieumiejętnie paliłeś :D

Ale masz racje lepiej nie palić w ogóle albo przesiąść się na zerówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliłem ok 5 lat e-fajki, przestałem ok miesiąc temu.

Wnioski po odstawieniu :

- o wiele lepsza kondycji skóry -  gdy vapowałem nie pomagały kremy maski za gruby hajs, po ok 2 tygodniach od zaprzestania znaczna poprawa

- samopoczucie i chęć do życia w górę o 1000 % - wcześniej mimo zdrowej diety, suplementacji, bio hackingu itd po prostu nie czułem się dobrze, dopiero teraz zobaczyłem jak było źle

- Szybciej myślę i przyswajam informacje podczas vapowania częsty brain fog.

- sen znacznie mi się poprawił

 

Mam teorię dlaczego tak się dzieje, nikotyna przyśpiesza pasaż jelitowy i w związku z tym pożywienie nie trawi się tak jak powinno a co za tym idzie jesteśmy pozbawiani cennych substancji odżywczych.

Dodatkowo chemia w liquidach może i zapewne podrażnia płuca i inne narządy.

 

Przerzuciłem się na iqosa i na początku paliłem 2 paczki dziennie i dalej mi było mało, tak bardzo byłem uzależniony od nikotyny, na dzień dzisiejszy idzie mi ok 1,25 paczki.

Reasumując każdemu polecam odejście od e-fajki ponieważ to trucizna.

 

Edytowane przez Sankti Magistri
  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Marek Kotoński zmienił(a) tytuł na Czy e-palenie to lepsza alternatywa?
W dniu 10.10.2020 o 12:25, ZamaskowanyKarmazyn napisał:

Nigdy mi się nie zdarzyło nieważne czy z kontrolą watów (pewnie o to ci chodziło z ta temperaturą) czy nie. Może nieumiejętnie paliłeś :D

Ale masz racje lepiej nie palić w ogóle albo przesiąść się na zerówki.

Zerówki nic nie dają tam i tak czy tak jest chemia nie uzależniasz się od nikotyna a od tego żeby ciągle mieć go w mordzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 11.10.2020 o 23:28, ZamaskowanyKarmazyn napisał:

Mógłbyś wytłumaczyć? Chodzi ci o układ dopaminowy? 

Z tego co czytałem nikotyna uwalnia więcej dopaminy niż seks, więc coś jest na rzeczy. Osobiście wapowałem jakieś 2 lata, (3mg, rzadziej 6mg olejki, powyżej tej dawki to po paru buchach kręciło mi się w bani i dziwnie się czułem). Generalnie pierwsze kilkanaście/kilkadziesiąt zaciągnięć wprawiało w taki lekko poprawiony nastrój, samopoczucie itd. ale im głębiej w las tym było ciemniej (doszedłem do etapu gdzie buszyłem kilkaset razy na dzień). Częste brain fogi, wyższe ciśnienie krwi, robiłem się czerwony na twarzy, wyższy puls, apatia dołączała w międzyczasie i w dodatku nikotyna niwelowała mi uczucie głodu przez co moja waga stała w miejscu albo chudłem. Na angielskich stronkach czytałem jakoby nikotyna spowalniała przyrost masy mięśniowej i utrudniała spalanie tkanki tłuszczowej, ale nie wiem ile w tym prawdy.

 

Według mnie uzależnienie psychiczne od nikotyny jest silniejsze niż nawet od alkoholu, kofeiny, zioła. Przez pierwszy tydzień rozkmina o zabuszeniu była bardzo natarczywa, gdyby nie wyćwiczona silna wola przez nofap to wpadłbym na pewno. Nie wapowałem przez 3 miesiące, pare dni temu przestawiłem się na coweekendowe buszenie CBD i jest znacznie lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Od założenia tematu trochę czasu minęło. Od tego też czasu nie palę tytoniu w jakiejkolwiek postaci tylko e-fajkę.

 

Moje przemyślenia:

 

-Nie wyrzucam z siebie już flegmy o różnych kolorach.

-Żadnych kłuć w klatce.

-Lekko oddycham, żadnego kaszlu.

 

Jedna rzecz mnie martwi, mianowicie pale 12mg i to w sporych ilościach. Zapewne mam przetruty tą nikotyną organizm jeszcze bardziej niż zwykłymi fajami. Tylko tyle że smoły już nie ma.

 

Do meritum, walić e-szlugi zamierzam niedługo i tego się pozbyć. Dobre by rzucić ale nic nic więcej.

 

*Ależ papierosy śmierdzą, i pomyśleć że do ludzi kiedyś wychodziłem po papierosie.

I przez miasto szedłem z fajkiem. Kurwa jak to jebie.🤢🤮😂.

Nie palić młode i stare padawany przed spotkaniem z kimś i w przestrzeni publicznej. 
Najlepiej wogle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej tabakę wciągnąć niż palić.

 

Ogólnie dla mnie takie cygaro raz na miesiąc do whiski jest czymś przyjemnym. 

 

Paliłem niby oryginalne kubańskie. Niby marka sie zgadzała smak też nawet nawet ale kto wie czy nie było coś szponcone przez kogoś :d

 

 Co do tytoniu czasem bardziej dla rytuału kopcenia też sobie zapale do whiski w fajce fajnej. 

 

Czy w siszce ze znajomymi tytoń i nie tylko ale tak też raz na miesiąc może dwa.

 

Wszystko dla ludzi ale z umiarem. 

Edytowane przez Optimus Prime
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2020 o 20:37, BlacKnight napisał:

A może w ogóle trzymać się z daleka od palenia ? 

Paliłem papierosy ponad 20 lat. Od 9 lat vapuję. Czy elektroniczny jest lepszy od analoga? Tak. E-palę w domu, w samochodzie, w swoim biurze. Nie zostawia zapachu, popiołu, nie potrzebuję popielniczek.

Jeśli palisz papierosy, tak, zmień na e. Jeśli nie palisz - nie zaczynaj wcale.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E-papierosy powodują wciąganie nikotyny aż na samo dno płuc oraz niekontrolowane przedawkowanie ilości nikotyny. (papieros się skończy a vapujesz ile chcesz dopóki nie przerwiesz i nieświadomie możesz "łyknąć" zamiast jednego trzy papierosy).

 

Każda forma palenia nigdy nie będzie zdrowa.

 

Nigdy nie paliłem papierosów i nie zamierzam.

 

Palacze okrutnie śmierdzą a całuj babę po papierosie to można porzygać się. Raz pocałowałem palącą i nieeeee, nieeee, nigdy więcej!!!

 

Nie dopuściłem do dłuższej sesji całowania przypominając sobie  jak moja koleżanka po ostrym całowaniu z palaczem porzygała się w bramie kamiennicy i do kosza w parku :D Nie chciałem skończyć jak ona.

 

Jak ktoś kocha papierosy, proszę bardzo, twój wybór. Nie zamierzam zakazywać sprzedaży papierosów :D

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.