Skocz do zawartości

Czy zmieniać pracę w czasie Covid ?


Druid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Ostatnio czuje się można powiedzieć "wyeksploatowany, wypalony zawodowo" swoją pracą, przeglądam portale z ofertami pracy, widzę dużo konkretnych ofert, gdzie można lepiej zarobić, jako np. kierownik, asystent, specjalista etc..., mam predyspozycję, dobrze napisane Cv, cały czas rozwijam się zawodowo, uczę się jeszcze jak mam czas 3 języków obcych. Tylko jest jeden mankament, straszą kolejnym Lockdownem, w sobotę cała Polska będzie żółta strefą. Obawiam się, że jak zmienię pracę, mogę zostać zwolniony, albo dostanę mniejsze wynagrodzenie niż tam, gdzie pracuje obecnie, z drugiej strony na razie w u mnie w firmie jest kryzys, a są oferty w wielu zakładach bardzo interesujące.

 

Zastanawiam, czy zacząć szukać nowej pracy, czy raczej przeczekać tą pandemię czy jak zwał covid i spróbować na wiosnę, lato w przyszłym roku, jak się to wszystko lepiej unormuje.

 

Jaką decyzję podjęlibyście ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniam, co zaskoczylo mojego pracodawce - jakies pomysly z dziwnymi umowami bo covid nie przekonaly mnie, znalazlem inna prace w  dwa tygodnie.

 

Z mojej perspektywy negocjacje i poszukiwania przebiegaja jak zwykle.

 

Caly czas mysle nad wlasnym biznesem, jesli dam.rade w czasie pandemii to pozniej tylko z gorki(?).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Boromir

Jak masz poduszke finansową to uderzaj, ja mogę spokojnie bez pracy siedzieć w domu pół roku, w trybie super ekonomicznym bylo by to około roku. 

 

 

Jak masz ogarnięte finanse to nic złego Ci się nie stanie, może właśnie trafisz na fajne stanowisko bo każdy się "bał" i nie mieli kogo przyjąć? 

 

 

Kryzysy rodzą okazję ?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Turop napisał:

@Boromir

Jak masz poduszke finansową to uderzaj,

Zasobów nie mam, 6 lat temu, jak byłem młodszy w ciągu roku zmieniłem chyba 5x razy prace, i bardzo nie fajnie to wygląda u mnie w CV, nie chcę szukać czegoś, co nie będzie konkretne. Zobacz co wymyślają z tym Covid-em , że mają wprowadzać stan wyjątkowy, gospodarka ma się skurczyć o 10% do stanu z zeszłego roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.