Skocz do zawartości

Pseudopandemia i jak się przed nią bronić


Jorgen Svensson

Rekomendowane odpowiedzi

Wirusa w ogólnie nie wyizolowano, na podstawie jakichś szczegółów kwalifikują wszystko jako korona, to tak jakby malucha z przyklejonym znaczkiem mercedesa kwalifikować jako mercedes. Testy są wysoce niemiarodajne. Maski szkodzą zdrowiu, zawyża się przez nie poziom CO2 w organizmie, to wszystko co teraz widzimy stanowi przyczynek do postępującego zniewolenia na które nie powinniśmy się godzić.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jorgen Svensson napisał:

Jak się bronić przed słowami: "Nie obsłużę Pana bo nie ma Pan maseczki?"

Zakładając maseczkę. 

A to że dostałeś OPR to już Twój problem. 

Ty masz ból dwunastnicy a ona ryzykuje OPR od szefa, zwolnienie. 

Co ma ją obchodzić twa zafajdana wolność do robienia problemów? 

Mieszkasz może w Wawie, pracujesz w korpo a wywodzisz się ze wsi? 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Libertyn napisał:

A to że dostałeś OPR to już Twój problem. 

Tak.

3 minuty temu, Libertyn napisał:

Ty masz ból dwunastnicy a ona ryzykuje OPR od szefa, zwolnienie. 

Nic mnie jak na razie nie boli, daj Panie dobry Boże jak najdłużej. Oprócz zakwasów ?

4 minuty temu, Libertyn napisał:

Co ma ją obchodzić twa zafajdana wolność do robienia problemów? 

Tyle samo co i mnie jej zwolnienie. 

5 minut temu, Libertyn napisał:

Mieszkasz może w Wawie, pracujesz w korpo a wywodzisz się ze wsi? 

Ani jedno, ani drugie, ani trzecie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Personal Best - Chcesz być niewolnikiem, to sobie bądź, ale @Jorgen Svensson, mnie i innym tego nie wymuszaj. Dla mnie to debilizm narzucać wszystkim maski i pierdzielenie o bezobjawowej chorobie.

BXtM8EX.png

 

LLElOvM.png

 

https://crowdmedia.pl/mial-byc-na-kwarantannie-poszedl-na-posiedzenie-rzadu-dworczyk-musi-gesto-tlumaczyc-sie-z-tego-zdjecia
 

  Władze robią z nas debili, a wy dalej im wierzycie? Reszta ma potulnie 10 dni siedzieć, a tamci po 1 dniu/5dniach sobie wychodzą?
 

Edytowane przez CalvinCandie
  • Like 6
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując nieco od tematu maseczek, a bardziej uogólniając sytuację to moje zdanie identyfikuje się ze zdaniem Pani z filmu wrzuconego przez brata @Egregor Zeta za dużo tu sprzeczności i niespójności w całej tej sytuacji, zero logiki i konsekwencji, można powiedzieć, że wykazała się trzeźwym umysłem i racjonalnym myśleniem. Wprowadzenie lock down'u oraz obowiązku noszenia maseczek nie zmieniło (zmniejszyło) dziennej liczby rzekomych zachorowań, śmiem wątpić w wiarygodność tych danych oraz skuteczność wykonywanych testów. 

 

Bracie @Personal Best tak jest! ? Z fartem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mac napisał:

Przyznam, że sam z koniem wolę się nie kopać.

+ fragment udostępniony przez @Trevor

 

Przyjmuję taką samą postawę w temacie maseczek. Postawa kojarzy mi się z filozofią Judo. Trochę ustąpić żeby zwyciężyć, nie kopać się z koniem, ominąć go.

Tam gdzie już to konieczne to maseczkę założę. Albo tak jak @mac napisał można sobie zrobić maseczki 'oddychające', więc luz. Myślę, że zwracającym uwagę na brak maseczki, lub policjantom, można odpowiedzieć w kulturalnym, uśmiechniętym tonie jakąś anegdotkę i odpuszczą, pojadą dalej.

 

Niestety noszenie maseczki w ciemno jest postawą uległą i taka postawa właśnie wykańcza związki, bo to nie zdany szittest zadany przez rząd. Władza sprawdza na ile może sobie pozwolić a obywatel się dostosowuje: 'no niech im już będzie, uniknę konfrontacji'. Znacie to? Nie przypomina kobiecego schematycznego testowanka?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku twierdziłem , że wszyscy muszą się zmierzyć z tym wirusem. 

Niestety najsłabszych zmiecie z planszy, takie życie. Noszenie masek nikogo nie uchroni przed zakażeniem.

Gdyż zwykłą maskę można porównać do siatki 5x5cm, wirus wtedy ma wielkość komara, o skuteczności pomyślcie sami. Najwięcej wirusa przenoszą dzieci, gdyż nie mają objawów. Znajomi wszyscy chorują, a dzieci mają zdrowe. U mnie w firmy już wszyscy przechorowalismy covida z rónymi objawami i nic, pracujemy dalej. Więc nie wiem po co ta cała panika. Czy ktoś podaje codziennie liczbę chorych na grypę? To jakiś absurd. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż myślę czy sobie nie załatwić takiej maseczki (GP-5) + czapeczka rosyjska (w końcu coraz zimniej), ale bez ZSRR (nie chcę za komucha uchodzić, bo nie mam takich poglądów) i chodzić w tym po mieście/sklepie by się dostosować już do całkiem zdebilonego społeczeństwa :)

 

Sovietsoldier-gp5.jpg

  • Like 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te maseczki to tylko kolejny powód do kłótni i podziałów w społeczeństwie.

 

Teraz jak już wszyscy i wszędzie je mają nosić to ktoś bez maseczki będzie traktowany jak intruz i to niezależnie czy ma przeciwwskazania czy nie.

 

Ja planuję sobie załatwić zaświadczenie od lekarza ale jestem niemal przekonany, że jak będę tak chodził bez maseczki to co chwila będzie się ktoś do mnie przypierdalał. I co? Każdemu co chwilę na każdym kroku machać świstkiem przed oczami? Tylko po to żeby kogoś uspokoić? I te wyzwiska za plecami czy nawet w twarz. Echhh...

 

Chore to trochę ale dla świętego spokoju lepsze chyba będzie już założenie tej maseczki, przynajmniej w sklepie.

 

Taka jeszcze dzisiejsza akcja ze sklepu na B. Ochroniarz przyczepił się do klienta bez maseczki. Zaczęli się wyzywać, w końcu szarpać i ochroniarz wylądował na podłodze z rozwaloną głową. Ktoś wezwał policję jednak wszyscy się rozeszli mając dość czekania na nich.

Co ochroniarz wskórał poza guzem i upokorzeniem? Co klient bez maski wskórał poza wyzwiskami i szarpaniną?

 

Jak tak widzę dzisiaj ludzi na mieście to każdy chodzi w maseczce. Jak ktoś jest bez to od razu wzbudza zainteresowanie reszty, no i komentarze. Podejrzewam, że większość bardziej obawia się społecznego ostracyzmu i mandatu niż samego wirusa. Jak za komuny.

 

 

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cortazar - Ja dla świętego spokoju mogę ubrać w sklepie chustę taką cieniutką w stylu komina z firmy BUFF. Z tym, że nie zamierzam nosić chusty na zewnątrz bo jakiś idiota tak ustalił. 

Jak poczytacie sobie dobrze, to nawet jak będziesz sam na środku HEKTAROWEGO POLA, to też musisz mieć zakryte. Powiedz mi czy to nie jest chore?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, CalvinCandie napisał:

Powiedz mi czy to nie jest chore?

Już napisałem, że to chore. :)

Wolę nie nosić maseczki i mieć w kieszeni zaświadczenie ale jak to zwykle bywa, życie zweryfikuje co będzie lepsze. Ja tam użerać się z debilami nie zamierzam bo dla mnie to zwykła strata czasu i energii. To samo z łażeniem po sądach.

 

I tak dla świętego spokoju trzeba będzie założyć. Bo jak nie to z prostej wyprawy po makaron zrobi się saga sądowa, łażenie po urzędach, szarpaniny z ludźmi, wyzwiska i tym podobne sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę to jeszcze raz - ludzie w Azji w miastach takich jak Hong Kong czy Taipei cały czas śmigają w maseczkach. Młodzi nawet na randki. Nie mają z tym PROBLEMU i nie traktują tego jako ZAMACH NA SWOJĄ WOLNOŚĆ. Są po prostu mniej infantylni bo wiedzą że może nie jest to remedium na CoVid czy inne świństwa ale jeśli każdy założy maseczkę i będzie przestrzegał reguł sanitarnych, to przynajmniej spowoduje nierozprzestrzenienie się tego gunwna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, fernando napisał:

Maseczka nie chroni osoby, która ją nosi, a ludzi, którzy są w otoczeniu tej osoby. Dlatego też tutaj chodzi nie o własne zdrowie, a zdrowie innych ludzi

Dobre, oplułem się.

5 godzin temu, somsiad napisał:

Mówicie panowie pseudopandemia, maseczki złe. Jak zatem skomentujecie lawinowo rosnącą ilość pacjentów covidowych w szpitalach na oddziałąch intensywnej terapi?

Ilu znasz lekarzy w realu ?

 

Ja znam 4.

 

To je bullshit Panie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, CalvinCandie napisał:

Jak poczytacie sobie dobrze, to nawet jak będziesz sam na środku HEKTAROWEGO POLA, to też musisz mieć zakryte.

 

Cytat

ROZPORZĄDZENIE
RADY MINISTRÓW
z dnia 9 października 2020 r.
w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii

(...)

 

§ 27

1. Do odwołania nakłada się obowiązek zakrywania, przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy albo kasku ochronnego (bla, bla, bla):

(...)

1) w środkach publicznego transportu zbiorowego (...)

 

2) w miejscach ogólnodostępnych, w tym:

(...)

 

3. Obowiązku określonego w ust. 1) i 2) nie stosuje się w przypadku:

(...)

12) osoby przebywającej na terenie lasu, parku, zieleńca, ogrodu botanicznego, ogrodu zabytkowego, rodzinnego ogródka działkowego albo plaży;

Rzeczywiście, o hektarowym polu nie wspomnieli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.