Skocz do zawartości

Objawienia w Kościele Katolickim


manygguh

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Xin napisał:

Sporo tego, tak naprawdę z obszarów wszystkich najważnejszych dziedzin nauki płyną takie dowody, które jednak z premedytacją są ignorowane i przemilczane przez ortodoksyjną ateistyczną naukę. Szersze omówienie najważniejszych można znaleźć np. tu: 

http://totalizm.pl/god_proof_pl.htm

Skrót: materiał dowodowy - sekcja #E do #G3.

Nie jestem w stanie skomentować poziomu odrealnienia tego co podlinkowałeś, niestety. Rozmowy z roślinami i zwierzętami? Za pamięć nie odpowiada mózg? Działanie i efektywność magii? 

Serio tyle absurdów nie widziałem bardzo dawno. 

 

7 minut temu, horseman napisał:

To samo możesz powiedzieć o każdym wytworze społecznym jak rodzina czy państwo. A jednak, te trzy systemy, czyli rodzina, państwo czy religia istnieją tylko wzajemnie na siebie wpływają i zmieniają swoją formę, rolę czy funkcje.  

Dokładnie.

9 minut temu, horseman napisał:

Mówisz o upadku "kościoła", a nie zadajesz sobie trudu, by określić jaki to "kościół" Twoim zdaniem upadnie. Rzymscy Katolicy, Prawosławni, Protestanci? 

Każdy

9 minut temu, horseman napisał:

Każdy z tych trzech nurtów przetrwał setki lat wojen i wyniszczeń. W Hiszpanii przetrwał Islamizację, w Rosji Komunizm. Przetrwa i te czasy. Za naszego życia kościół nie upadnie. Dynamika społeczna jasno pokazuje, że im bardziej niestabilne czasy tym ludzie wracają do społęczności takiej jak grupy religijne. A czasy jak widzimy robią się niepewne.  

Nie mówię o czasie rzędu jednego pokolenia tylko o czasach cywilizacji. 

Racja, im większe zagrożenie życia czy dobrobytu tym ludzie bardziej zwracają się w stronę religii.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, cst9191 napisał:

Kiedyś katolicyzm trzymał ludzi za ryj, dzisiaj już masz wolną wolę i ludzie z tego korzystają.

Nie do końca tak było. Chłop jeszcze w XX wieku potrafił całe życie w jednej gminie spędzić. Co mu po biskupie, papieżu i całej hierarchii? 

 

Druga kwestia, sprawdź weź dowolne badania nt religijności polaków sprzed ostatnich 50 lat. Skoreluj to z wydarzeniami politycznymi. Podczas stanu wojennego KK nie trzymał nikogo za mordę, a ludzie tam leźli. Podobnie będzie jak UE czy inna organizacja administracyjna zacznie być bardziej opresyjna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, PrzemAss napisał:

Porównujesz fakt naukowy do objawień? 

Jaki fakt naukowy?! Jaja sobie ze mnie robisz?

Naukowcy nie potrafią nawet wyleczyć do dziś ludzkiego mózgu z zdecydowanej większości schorzeń, skutecznie zalesiać pustyni itd., a mieli by odkryć jak powstał świat?

I pomyśleć, że tacy ludzie wierzący w bzdety typu wielki wybuch wyśmiewają religijne objawienia.

 

Przecież nawet naukowcy mówią, że wielki wybuch to TEORIA, nie FAKT!!!

 

Ewolucja jest FAKTEM (dzieje się na naszych oczach), natomiast teoria ewolucji to tylko TEORIA.

 

@PrzemAss z czego powstał ten wielki wybuch co go zapoczątkowało? Tego żaden ateista nie powie tylko zacznie swój marny bełkot, który banalnie łatwo można obalić.

 

Tutaj masz artykuł wyśmiewający te bzdety o "wielkim wybuchu": http://www.proroctwa.com/wiara-w-cudowna-kropke.htm (czytałem dużo obszerniejsze jeszcze, ale tutaj ten wystarczy :) )

Początek artykułu. Wielki wybuch to po prostu atak na FAKT istnienia Boga.

Cytat

Zastanówmy się poważnie na tym, co świat współczesnej nauki ma nam do zaoferowania.

Istnieją dwie możliwości.

Bóg istnieje i to On stworzył wszechświat, Ziemię i wszystko co nas otacza oraz ustanowił wszystkie prawa, począwszy od praw fizycznych, chemicznych na Prawie dla człowieka skończywszy. Także moralność jest efektem Jego woli twórczej i narzędziem prowadzącym do szczęścia w rodzinie ludzkiej.

Druga możliwość.

Wszystko to uczyniła jedna magiczna kropka, wielkości kropki na końcu tego zdania .

To z niej, na skutek niezwykłej detonacji wszystko powstało. Owa bajka nazywana jest na poważnie... Wielkim Wybuchem.

Jest to jedyna teoria, która próbuje wyjaśnić powstanie wszechświata.

Oto, jak określa ten nonsens Wikipedia - http://pl.wikipedia.org/wiki/Wielki_Wybuch

ww.jpg

Większość z nas doskonale wie, że świat prowadzi coraz zacieklejszą wojnę przeciwko Bogu oraz wszelkim objawią Chrześcijaństwa.

Pojawiają się więc teorie naukowe typu Teoria Ewolucji czy Teoria Wielkiego Wybuchu, które mają nam w 'naukowy' sposób wyjaśnić, że ani wszechświat, ani człowiek nie został stworzony przez Boga.

Najczęściej powtarzanymi argumentami są argumenty władzy i autorytetu. Chrześcijanin posiada Biblię czyli dzieło hebrajskich pastuchów, a oni - naukowcy doskonale wiedzą jak to wszystko powstało i mają oni to wszystko dokładnie naukowo opracowane a nawet udowodnione.

O, a tu magiczna kropka, z której powstał świat patrz:         .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Lukas3k napisał:

Jaki fakt naukowy?! Jaja sobie ze mnie robisz?

I pomyśleć, że tacy ludzie wierzący w bzdety typu wielki wybuch wyśmiewają religijne objawienia.       .

Odkrycie Edwina Hubble'a odnośnie przesunięcia widma promieniowania zdecydowanej większości galaktyk ku czerwieni czyli fundament teorii wielkiego wybuchu. Wnioskując z tego wszechświat nieustannie się rozszerza, więc cofając się można wywnioskować że na początku był w jednym punkcie. Punkcie który stanowi barierę obecnej nauki nazwaną osobliwością czasoprzestrzenną. 

17 minut temu, Lukas3k napisał:

Początek artykułu. Wielki wybuch to po prostu atak na FAKT istnienia Boga.      .

Jedyne co możesz nazywać Bogiem to właśnie osobliwość czasoprzestrzenna, ponieważ na niej kończy się naukowe pojmowanie wszechświata. Możesz mówić co chcesz ale wolę obstawać przy podejściu naukowym i czekać na nowe odkrycia w dziedzinie astrofizyki niż wierzyć w wymyślone historie. 

 

Artykuł który wstawiłeś to po prostu gwałt na nauce dla zelotów wyśmiewających ludzki rozum i jego dokonania. 

 

Błędem było wypowiadanie się w tym temacie, nie spodziewałem się że trafię na takie rzeczy i wiarę w nie. 

 

@Lukas3k Nie musisz się zgadzać z nauką ale znajdź lepsze dowody na istnienie bądź nie istnienie Boga niż te które podsuwa nam właśnie ona. Dlaczego to właśnie Bóg istnieje i stworzył wszystko? Co za tym przemawia? Zaprzecz wszystkiemu czemu dowodzi nauka ale podaj coś co to dobrze zastąpi. Chętnie posłucham Twojej wersji o tym skąd i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, manygguh napisał:

Maryja w objawieniu w 16 wieku mówi o upadku Kościoła i moralności. Pytanie, jak to możliwe, że można przepowiedzieć coś takiego na kilka wieków do przodu i to w czasach, gdy Kościół był mega mocny?

To akurat bardzo prosto, widząc, że wszystko się rozwija, nie trzeba było być jasnowidzem, że pozakulisowe rozgrywki w Watykanie ujrzą światło dzienne.

7 godzin temu, manygguh napisał:

To samo w Fatimie przepowiedzenie rewolucji w Rosji?

Tego nie wiem, musiałbym doczytać i się zorientować w sprawie.

 

Dziwne jest i nie wiem, kto takie zmyłkowe info podaje, że np:

Ostatnio trafiłem na fb na jakiś fp, gdzie była mowa o jakimś nastolatku, którego zwłoki cudownie się nie rozkładają a został beatyfikowany/bądź uznanym świętym - nie pamiętam, mniejsza o to.

W każdym razie wyszło w tym artykule, że ktoś jakby specjalnie przekręcił pewne dane, bo nawet pewien ksiądz wyraźnie zaznaczył, że te zwłoki są w dobrym stanie ale tylko dlatego, że była w nie ingerencja.

 

Nie jestem jakimś zwolennikiem owej religii ale staram się zawsze podchodzić do sprawy obiektywnie, więc to zaznaczam.

Co do przepowiedni, to sprawy pisane bardzo ogólnie są na tyle elastyczne, że do wielu wydarzeń można je dopasowć, patrz -> horoskopy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W księgarni znanego toruńskiego rekina biznesu jest nie lada promocja,  bieżcie bo rozchodzi się szybciej niż karp w Lidlu: 

 

https://splendor24.pl/pl/p/Swiat-maryjnych-objawien/14872

 

Jeszcze wam mało zachłanne skurczybyki no to myk kolejna zwalająca z nóg promocja: 

 

https://splendor24.pl/pl/p/Rozaniec-srebrny-z-Noca-Kairu/12890

 

i jeszcze jedna: 

 

https://splendor24.pl/pl/p/Srebrny-rozaniec-papieski/13671

 

KOSZMAR Rydzyka! Duchowny prosi o POMOC. Sytuacja jest BARDZO poważna -  Super Express - wiadomości, polityka, sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, Quo Vadis? said:

To akurat bardzo prosto, widząc, że wszystko się rozwija, nie trzeba było być jasnowidzem, że pozakulisowe rozgrywki w Watykanie ujrzą światło dzienne.

Chodzi o to, że w 16 wieku widzieli jak wszystko się rozwija? I że na światło dzienne wyjdą różne fakty? W 16 wieku? I jak zgadli, że będzie to 20 wiek, a nie np.: 19, albo 18?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, horseman napisał:

Chłop jeszcze w XX wieku potrafił całe życie w jednej gminie spędzić. Co mu po biskupie, papieżu i całej hierarchii? 

Dokładnie. Nawet w XXI w. chłop swoje wie i wie więcej niż jakiś tam papież. Co tam chłop. Wystarczy popatrzeć na polskich hierarchów kościelnych, czy rządzących polityków. Słowa papieża mają sobie za nic. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę nic mówić ale w biblii stoi jasno napisane że Ci którzy przyjdą po mnie i bedom czynić różne sztuczki(po jezusie krystusie), to będą czynić magiczne statnistyczne sztuczki i mają być ubrani w purpurę, także ten.

Jest też napisane że "nie będziesz miał cudzych bogów przede mną" - w tym obrazków, podobizn, krzyży i innych witraży, a co mamy w kościołach ?(Tak wiem, zaraz mi ktoś wyjedzie że to było w starym testamencie - tjaa, Ci od nowego są zapewno lepsi ;) )

Jezus miał mieć monopl po chodziu po palach, reszta to sataniści i tyle.

Jak ktoś wyżej wspomniał buk miał nie ingerować w życie ludzi, bo Ci mają "wolną wolę", choć buk wie wszystko, a więc zna i przyszłośc(determinizm), a więc tak naprawdę to nie ma "wolnej woli" itd.

Same sprzeczności w tej nieziemskiej książce(Jak we filmie Terminator, czy Powrót do Przyszłości) ;) 

P.S.

Jakby książka do matematyki była tak napisana i tłumaczona to smartfona byście dzisiaj nie mieli ino maczugę w jaskini ;) 

Pozdro

 

Edytowane przez Bohun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Quo Vadis? napisał:

Ostatnio trafiłem na fb na jakiś fp, gdzie była mowa o jakimś nastolatku, którego zwłoki cudownie się nie rozkładają a został beatyfikowany/bądź uznanym świętym

Jesteś pewien że nie chodziło o Włodka Lenina?

 

Ahh, faktycznie to nie on, przecież jeszcze go nie uznali świętym.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, częściowo w temacie, ale czy ktoś był po mocnych stanach narkotycznych kiedyś? Byłem w depresyjnym stanie po czymś mocnym lata temu to widziałem rzeczy, których nie ma w rzeczywistości.

 

Miałem kiedyś chorobę, dwa tygodnie bezsenności. Jak siedziałem w przychodni to widziałem obrazy, morze na jednej ścianie, pustynię przed sobą, a z boku gwiazdy. Ciągle kręciło mi się w głowie, jakbym latał. Gdybym jeszcze tydzień tak pochodził to pewnie zostałbym świętym i doznał wniebowstąpienia. To, co ludzki umysł potrafi + wyobraźnia rozszerzona odpowiednimi specyfikami to czysta bajka.

 

W samej medytacji miałem stany wizji geometrycznych, jakbym się przesuwał pierścieniami po rzeczywistości siedząc w miejscu. Doszedłem do nieskończoności siedząc w pokoju xD I ktoś zaprzeczy temu, co widziałem w głowie?

 

Wizje, ja tam w wizje wierzę oczywiście, bo miewałem i miewam, natomiast sprowadzanie wszystkiego do głosu Boga, czy czegoś takiego to raczej nieporozumienie. Szczególnie, że spisywać wizję może osoba faktycznie wiedząca, co się dzieje od środka w instytucji, mistrz pióra, ktokolwiek decyzyjny, odpowiedzialny za prowadzenie dialogu. Czy kościół do wiernych wypuszcza prawdę? Nie sądzę.

 

Ciekawostka tak, wiara ślepa nie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Bohun napisał:

Jak ktoś wyżej wspomniał buk miał nie ingerować w życie ludzi, bo Ci mają "wolną wolę", choć buk wie wszystko, a więc zna i przyszłośc(determinizm), a więc tak naprawdę to nie ma "wolnej woli" itd.

Same sprzeczności w tej nieziemskiej książce(Jak we filmie Terminator, czy Powrót do Przyszłości) ;) 

Wolna wola jest tylko złudzeniem. Bóg wykorzystuje ludzi do różnych celów, przecież są jego własnością.

Najbardziej jaskrawym przykładem na to w Biblii jest Faraon. Bóg najpierw miał ogromny wpływ na jego decyzje. Mówiąc kolokwialnie ogłupił go, tak aby wyjście z Egiptu nie było łatwe. Gdzieś w Biblii można znaleźć takie słowa o Faraonie: jam cie po to zrodził, żeby pokazać moją moc i chwałę.

Co do wolności. Jaka to wolność, skoro w każdej chwili Bóg może mnie ogłupić? Wykorzystując do swoich, mi nie znanych celów. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, balin napisał:

Wolna wola jest tylko złudzeniem. Bóg wykorzystuje ludzi do różnych celów, przecież są jego własnością.

Najbardziej jaskrawym przykładem na to w Biblii jest Faraon. Bóg najpierw miał ogromny wpływ na jego decyzje. Mówiąc kolokwialnie ogłupił go, tak aby wyjście z Egiptu nie było łatwe. Gdzieś w Biblii można znaleźć takie słowa o Faraonie: jam cie po to zrodził, żeby pokazać moją moc i chwałę.

Co do wolności. Jaka to wolność, skoro w każdej chwili Bóg może mnie ogłupić? Wykorzystując do swoich, mi nie znanych celów. 

 

Wiem to, w tej bajce same sprzeczności, także ten.

;) 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2020 o 20:59, Yolo napisał:

@Bohun

Tak myślę, że zwrócę się do Ciebie z prośbą o korepetycje.

Wybitnego biblistę od razu poznać:)

Drogi @Yolo, własnie o to się rozchodzi że od stworzenia nowego testamentu mineło kilkaset lat(o ile nie więcej niż tysiąc) do utworzenia wszelkiego rodzaju biblistów, teologów, interpretatorów i innych ekspertów z jakimiś doktoratami.

Wyobraź sobie że biblię napisali jacyś pastuchowie natchnieni przez boga, a dla kogo to niby było kierowane ? Dla ludzi z doktoratem, kórzy po przeczytaniu setek książek są w stanie zrozumieć głębię tejże bardzo mądrej książki?

Kto tą książkę miał czytać w tamtych czasach - bibliści, eksperci jacyś ?

Co z szarymi ludźmi niepiśmiennymi?

Jestem prostym człowiekiem i lubie zadawać proste pytania ;) 

Czemu bilblia była w indeksie ksiąg zakazanych, a mein kampf nie ?

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Bohun napisał:

Jestem prostym człowiekiem i lubie zadawać proste pytania ;) 

Nie wiem czy jesteś prosty, a cytowane przez Ciebie słowa były odpowiedzią na Twój post utrzymany rzeczywiście w dosyć prostackim tonie. 

 

Z tego co piszesz wynika że wiara jest Ci obca, nie masz wiedzy w temacie, ale próbujesz za wszelką cenę go obśmiać. To tak średnio zachęca do poważnej dyskusji.

Warto się czasem zastanowić wyśmiewajac, bo można się samemu narazić na śmieszność. 

 

A bibliści i inne osoby studiujące tę wiedzę są potrzebne m.in. po to, żeby zrozumieć język tamtych czasów, sposoby tłumaczeń i wieloznaczność niektórych słów, zwyczaje, odniesienia, kontekst historyczny, religijny czy nawet obyczajowy i poprzez to spojrzeć na treść Biblii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Yolo napisał:

(..)

A bibliści i inne osoby studiujące tę wiedzę są potrzebne m.in. po to, żeby zrozumieć język tamtych czasów, sposoby tłumaczeń i wieloznaczność niektórych słów, zwyczaje, odniesienia, kontekst historyczny, religijny czy nawet obyczajowy i poprzez to spojrzeć na treść Biblii. 

No dobra, nie odniosę się do wszystkiego, tylko zapytam prosto w moim stylu - kto miał dostęp do biblii w tamtym czasie gdy powstała i kto ją rozumiał, kto znał choćby 10 przykazań - kto, chłop co pasł owce ?

Jak niby przestrzegać przykazań których się nawet nie usłyszało ?

Lubie zadawać pytania, jak ktoś  mądrze mi mówi jestem w stanie zmienić swoje zdanie, nie ma sprawy ;) 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bohun napisał:

Lubie zadawać pytania, jak ktoś  mądrze mi mówi jestem w stanie zmienić swoje zdanie, nie ma sprawy ;) 

Pozdro

Jeśli Cię to rzeczywiście interesuje, poczytaj nt. pierwszych gmin chrześcijańskich, tego jak funkcjonowały. To tam kształtowały się początki.

Przeczytaj listy apostolskie, one były kierowane do tych gmin jeszcze przed powstaniem Ewangelii i pokazują m.in z jakimi problemami się wtedy spotykali, co sobie przeazywali.

 

Nie jestem specjalistą od historii chrześcijaństwa, jeśli interesuje Cię coś konkretnego, poszukaj w necie na specjalistycznych stronach. Ja mogę Cię wprowadzić w błąd.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yolo

Zrozum, dla mnie religia nie istnieje, gdybym o niej nie usłyszał nie było by żadnej dyskusji.

Jak dla mnie, jak ktoś w coś wierzy, to sobie wierzy i gówno mi do tego i kogoś to sprawia, pod warunkiem gdy taki ktoś nie zagląda mi do garnka (nie mam na myśli Ciebie) ;)

Najzwyczajniej w świecie przeszedłem standardową drogę edukcji i lubię zadawać pytania jak coś mi się nie zgadza i tyle.

Pojawił się akurat tu wątek o religii, to się pytam ;) 

Dzięki za wysyłanie mnie do tego typu wiedzy, ale mnie to życia nie potrzebne i nie mam zamiaru tego czytać ;) 

P.S.

Ja muszę wiedzieć, a nie wierzyć - taki już mam sposób postrzegania świata, toteż wszystko poddaję w wątpliwość, tak na wszelki wypadek;) 

Pozdro

15 minut temu, Yolo napisał:

Jeśli Cię to rzeczywiście interesuje, poczytaj nt. pierwszych gmin chrześcijańskich, tego jak funkcjonowały. To tam kształtowały się początki.

Przeczytaj listy apostolskie, one były kierowane do tych gmin jeszcze przed powstaniem Ewangelii i pokazują m.in z jakimi problemami się wtedy spotykali, co sobie przeazywali.

 

Nie jestem specjalistą od historii chrześcijaństwa, jeśli interesuje Cię coś konkretnego, poszukaj w necie na specjalistycznych stronach. Ja mogę Cię wprowadzić w błąd.

 

 

 

Bardzo Ci dziękuje za wyczerpującą wypowiedź, ale nie skorzystam - serio to piszę bez żadnego sarkazmu ani ironii;) 

We wątku było pytanie o objawienia, co idzie w sprzeczności z tym co uczono na religii - toteż wykazałem kilka błedów logicznych które widzę w tym wszystkim.

P.S.

"Poganinem" jestem od urodzenia i dla beki lubię mówić że wierzę w swaroga albo potwora spagetti - no niech no mi ktoś wykarze że swaróg to gorszy bóg od boga ;)

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.