Skocz do zawartości

Straszny film


$Szarak$

Rekomendowane odpowiedzi

Bohaterem filmu jest Jack Torrance, który wraz z rodziną przeprowadza się do górskiego hotelu, w którym został zatrudniony jako stróż zimowy. Spokój opuszczonego poza sezonem kurortu ma umożliwić mu skoncentrowanie się na twórczości literackiej. Okazuje się jednak, że złowroga atmosfera miejsca stopniowo popycha go w obłęd.

 

Lśnienie Stanleya Kubricka. Genialna rola Jacka Nicholsona, Za kamerą Kubrick i świetna muzyka Pendereckiego.

 

 

Edytowane przez skuti
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, skuti napisał:

Bohaterem filmu jest Jack Torrance, który wraz z rodziną przeprowadza się do górskiego hotelu, w którym został zatrudniony jako stróż zimowy. Spokój opuszczonego poza sezonem kurortu ma umożliwić mu skoncentrowanie się na twórczości literackiej. Okazuje się jednak, że złowroga atmosfera miejsca stopniowo popycha go w obłęd.

 

Lśnienie Stanleya Kubricka. Genialna rola Jacka Nicholsona, Za kamerą Kubrick i świetna muzyka Pendereckiego.

 

 

Może namówię męża, bo sama się będę panicznie bać. :D Jack Nicholson to strach sam w sobie, muzyka cudo.

1 minutę temu, marios27 napisał:

Lśnienie zarąbisty horror ? winchester dom duchów, ciche miejsce

Na pods. Kinga jeszcze Mgła jest niezły, zakończenie zaskakujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Wewerka napisał:

Może namówię męża, bo sama się będę panicznie bać. :D Jack Nicholson to strach sam w sobie

 

Obejrzyj sobie mały trailer. Nicholson idealnie pasuje do demonicznych ról. Tutaj się rozkręca. A to dopiero początek. Poznasz przerażający pokój hotelowy "redrum"

Nicholson tam wejdzie na chwilę. Scena epicka.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, skuti napisał:

Domyślam się że chodzi o Jokera z Phoenixem. Nie oglądałem.

:D Tak, przepraszam, nie zapamiętuję tytułów, autorów. Tak o Jokera.

Jeśli mogę wtrącić i zapytać w tym wątku o inną sprawę, wiecie może gdzie mogę znaleźć tytuły filmów, gdy moje dane są bardzo nikłe? W sensie wiem o czym, kiedy oglądałam, bo może gdzieś da się znaleźć program TV z tego okresu? Praktycznie nie oglądam TV, ale będąc styczniu 2019 na wyjeździe miałam bezsenną noc i z nudów włączyłam Tv, obejrzałam dwa fajne filmy i chciałabym do nich wrócić. Niby znalazłam stronę wyszukiwanie filmów, ale bez skutku moje wypisywanie. Byłabym wdzięczna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Czarownica: Bajka ludowa nowej Anglii
- Autopsja Jane Doe

- Dziedzictwo: Hereditary

 

Przy tym ostatnim to mało się nie zasrałem w majty jak wracałem od dziewczyny do domu. Majstersztyk.

Drugi świetny ale mógłby być trochę lepiej poprowadzony w późniejszej części filmy ale tak czy siak bardzo dobry.

Pierwszy wymieniony klimat na 6+, też ryje nieźle głowę.


Nie obejrzałbym tych filmów kolejny raz, coraz częściej cenie spokój ?.

Edytowane przez Jan III Wspaniały
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę, ja oglądnełam wszystkie interesujące horrory i nie mam co juz oglądać zaczynam od nowszych:

1. Nie stawiałabym go na pierwszym miejscu, osobiście nienawidzę tego filmu ale ludzie go lubią więc go wrzucę: Midsommar. W biały dzień. 

2. Zabawa w pochowanego 

3. Uciekaj!

4. Obecność 

5. Obecność 2 

6. Silent Hill

7. Zejście

8. Niewidzialny człowiek - ale to nie horror, chociaż jest tak kategoryzowany, w każdym razie bardzo fajny film

9. Piąty wymiar - no to to mocno miesza w głowie, pamiętam to do teraz

10. The Tunnel - no uwielbiam, do tej pory meczy mnie co tam było ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam - Dziedzictwo: Hereditary, odjazd. Ledwie skończyłem. Klasyka gatunku chyba w tym momencie. Straszny kurewsko. Nie oglądałem chyba nigdy takiego mocnego.

 

A jak chcesz coś naprawdę mocnego to Serpski film. Ostrzegam, że ryje psychę totalnie. Obejrzałem od początku do końca. Można sobie zniszczyć psychę takim seansem.

 

Hostel, pierwsza część, tez niezły filmon.

 

The Void - mocno mnie wciągnął. Taki powrót (bardzo udany) do horrorów z lat 90, klimat VHS. Świetna fabuła i zakończenie miód malina. Idealne.

 

Zaczyna się niewinnie i z każdą minutą coraz bardziej wciąga w świat szaleństwa.

Edytowane przez mac
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mac napisał:

A jak chcesz coś naprawdę mocnego to Serpski film. Ostrzegam, że ryje psychę totalnie. Obejrzałem od początku do końca. Można sobie zniszczyć psychę takim seansem.

On to jest masakryczny. Może nie aż tak straszny, tylko no po prostu ryje banie. Czasem sobie obejrzę, takie mocniejsze kino. Różne części Piły itd.

Na pewno nie dla każdego są takie filmy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, mac napisał:

Potwierdzam - Dziedzictwo: Hereditary, odjazd. Ledwie skończyłem. Klasyka gatunku chyba w tym momencie. Straszny kurewsko. Nie oglądałem chyba nigdy takiego mocnego.

To było coś tak pojebanie strasznego, że negocjowałem z dziewczyną żeby ze mną wróciła do domu. Schodziłem po klatce i nasłuchiwałem czy coś się nie czai na mnie. Kurwa no porażka, dla reżysera owacja. W domu sam później, już nie pamiętam jak to przeżyłem ale dawno tak na mnie nie wywarł wrażenia jakiś horror.

 

 

Serpski film był zakazany w jakiś krajach, już nie pamietam. Ale banie ryje chyba gorzej od horrorów- bo samo to co się dzieje na ekranie... no ciężko z tym przejść do porządku dziennego. Jak ktoś ma dystans- śmiało. Jak masz słabe nerwy- daj na luz.

  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi podobała się fabuła "Udręczeni", bodaj 2009 rok. Nie był jakiś turbo straszny, ale miał ciekawą fabułę. 

 

"Ouija" i "Ouija 2", bardzo klimatyczne, zwłaszcza druga część. Osobiście polecam oglądać najpierw 2 a potem 1 część, będzie chronologicznie i bezspojlerowo przynajmniej ;)

 

Z całego serca polecam 10 odcinkowy serial "Nawiedzony dom na wzgórzu" od Netflixa. Jedna z, albo nawet najambitniejsze dzieło Netflixa. Świetny pod każdym względem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, $Szarak$ napisał:

Znam to miasto jak własną kieszeń. :)

Mały offtop- zazdroszczę, obok Kazimierza Dolnego najpiękniejsze miasto w Polsce jakie widziałam.  Nawet Toruń ze swoją starówką wysiada :)  Też bym chciała takie miejsce znać na wylot; te morderstwa na tle malowniczego pejzażu :D 

Edytowane przez Wielokropek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wielokropek Jest ładne to fakt, jednak jak się je dobrze zna, to już tak  inaczej. Ciekawostką jest, że bardzo dużo scen z tego serialu, jest kręconych w wioskach obok Sandomierza. Jakbyś jeszcze kiedyś była, to polecam zjeść sobie wspaniałego burgera w Lapidarium na rynku. :) Może kiedyś, jak tam przyjadę na wakacje to zrobię posta i wstawię kilka ciekawych rzeczy stamtąd. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.