Skocz do zawartości

Polski system podatkowy trzeci od końca w rankingu Tax Foundation


Dworzanin.Herzoga

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

W szóstej edycji międzynarodowego rankingu konkurencyjności systemów podatkowych, przygotowanym przez

Tax Foundation, polski system podatkowy został oceniony jako trzeci najgorszy wśród uwzględnionych 36 państw OECD.

Gorzej od polskiego ocenione zostały tylko systemy podatkowe Chile i Włoch, natomiast za najlepszy został uznany system podatkowy Estonii.

 

Artykuł na: https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1493461,tax-foundation-polski-system-podatkowy.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter

 

Tutaj wspomniany ranking: https://taxfoundation.org/publications/international-tax-competitiveness-index/

 

Tutaj wynik polski z podziałem na kategorie: https://tax-competition.org/poland

W kategorii Consumption Taxes ostatnie miejsce.

 

Nic nowego, kto ma wiedzieć ten wie, kto pierd***ł bez spojrzenia na szerszy kontekst, jakie to podatki w pl są niskie itd będzie robić to dalej.

 

Nie mam zamiaru z nikim się sprzeczać, wrzucam jako ciekawostkę.

W poprzednim rankingu było 35 miejsce na 36, teraz jest 34, czyli oczko wyżej - ale to detal.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mac W 2017r było badanie wg którego 68% pytanych osób twierdziło, że nie płaci VATu, a 21%, że nie płaci żadnych podatków. 

To co dopiero z super brutto wyjeżdżać niektórym, po zatrybieniu co jest pięć szok poznawczy poskutkowałby taką reakcją:

 

2li4ls.jpg

 

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś tłumaczyłem na imprezie @Dworzanin.Herzoga i nikt mi nie wierzył, że może coś takiego być. Nie dopuszczają nawet, jakimi robakami są w pracy. Jednej Pani tłumaczyłem kiedyś to mnie zjebała, że to niemożliwe :) Ludzie na ogół nic nie rozumieją, co się wokół nich dzieje. Znam wskazane przez ciebie badanie, mocno mnie rozbawiło. 

 

Z doświadczenia wiem, że ludzie nie wierzą i zaprzeczają. Nigdy nie dotrze, że tak jest. Ten mityczny prywaciarz złodziej coś wymyśla. Klasyka. Już politycy i urzędnicy zrobili robotę.

 

Bo w sumie taka prawda, niektórzy w ogóle nic nie płacą. Dostają kasę na łapę i mają w dupie, nic nie wiedzą, nic nie obchodzi. Klasyka. Dla nich podatki nie istnieją, bo płacą ciągle tyle samo, inflacja nie dotyczy, bo przecież on zawsze 10 zł wydaje xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak oni to oceniają, ale chętnie przeniósłbym się z podatkami do Polski. 

 

Tutaj możesz mieć kontrolę w domu i jeśli np. masz drugą, niezgłoszoną łazienkę, domiar. A jak zgłosisz- podatek w górę, bo luksusy w domu.

Basen to już wogóle, kombinacje alpejskie robią żeby ukryć. Dużo takich kwiatków.

Nie widziałem innego kraju, który by tak demotywował, odbierał energię przedsiębiorczości, za to wspierał tych, ktorzy doją socjal.

 

Jeszcze od jutra godzina policyjna, bo covid. 

Żyć, nie umierać do kurwy nędzy

Ostatnio non stop narzekania na forum, jak to w Polsce źle. Dawno bym wrócił gdyby nie sprawy osobiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mac

 

Bo ludzi łatwiej jest oszukiwać niż przekonać, że są oszukiwani. Stąd takie reakcje i robienie z Ciebie wariata, bo co Ty opowiadasz - "podatki muszom być i jusz."

 

Już kiedyś wspominałem ten obraz - powiedz babciom i dziadziom na pokazach garnków, że zrobią ich w uja, to wjadą na Ciebie, zjebią bardziej niż złodzieja. Upokorzysz się i wyjdziesz na idiotę.

 

Kilkadziesiąt lat prania mózgów i do tego każdy myśli, że wie lepiej.

 

 

Co do podatków - w Japonii VAT to 8 i 10%, jak w pracy powiedziałem, że w Polsce jest to 8 i 23, ale są też inne stawki, zależnie od produktu/usługi, to spojrzeli na mnie jak na niewolnika. "Ale jak to?! 23?! To wy tam macie duże te podatki."

 

Plaskacz z możliwie największej dłoni dla tych, co śmią twierdzić, że Polacy płacą niskie podatki. Pomijam kwestię zamrożonej kwoty wolnej od podatku, nie tkniętej od 11 lat, a jeśli już tknięta to tylko o groszowe sprawy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.