Skocz do zawartości

Narobisz bombelków i co z tego będziesz miał?


Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, JoeBlue napisał:

Dajesz swoim rodzicom kasę?

Pomagam przyznam, również załatwiałem sprawy administracyjno-prawne dla oszczędności i wiele innych rzeczy, całkowicie dobrowolnie, bo wiem, że niektórzy ludzie sobie nie radzą w rodzinie.

 

Pomagam, ale tylko najbliższym. Dalszą rodzinę mam głęboko w dupie. Dla mnie to obcy ludzie.

 

Jak zajdzie potrzeba to stanę na wysokości zadania. Mam nadzieję, że zdrowie pozwoli. Pomagam i odciążam, dla mnie to naturalne. Kocham i szanuję najbliższych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Ace of Spades said:

Dokładnie, gościu mam prawo domagać się od dzieci kasy, kiedyś pracował albo alimenty na nich płacił.

To tak nie działa. Eks np. odmówiła płacenia na ojca, mimo że MOPS taką prośbę wystosował, ale też ojciec na nią nie płacił. Szach-mat. 

 

Takie historie zasadniczo nigdy nie są czarno-białe, a prawda jest też taka, że nigdy do końca nie wiadomo, po czyjej stronie jest prawda. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 hours ago, maroon said:

To tak nie działa. Eks np. odmówiła płacenia na ojca, mimo że MOPS taką prośbę wystosował, ale też ojciec na nią nie płacił. Szach-mat.

Zdziwisz się, ale tu nie ma szach-mata tylko jedynie mat dla ciebie.

Nawet jeśli rodzic opuścił cię gdy byłeś mały może na starość wystąpić o alimenty z twojej strony, bo sam nie może się utrzymywać.

Niekoniecznie wygra, ale sądy często postępują w ten sposób, że gdy widzą że ktoś ma pieniądze zasądzają od niego na to czy tamto, bo wiedzą że sobie poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsekwencje zmian społecznych/postępu. Rozpad tradycyjnego modelu wielopokoleniowej rodziny.

Z drugiej strony, teraz bąbelki, tak na serio, nie są potrzebne... nie masz pola do obrobienia, a nawet jak masz to nie obrabia się go bąbelkiem, no i jest to też nielegalne :P. Państwo ich potrzebuje, żeby je potem opodatkować i miał kto robić. Tylko, że to też na krótką metę. Jak się nie sypnie cywilizacja to... no właśnie  za ile lat, cała ta rewolucja przemysłowa 4.0,, spowoduje likwidację większości zapotrzebowania na pracę żywą?

Nieźle po d**** dostaną te kraje które sobie imigrantów do roboty nasprowadzały, bo zapotrzebowania na pracę nie będzie a wymagania zostaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, JoeBlue said:

 może na starość wystąpić o alimenty 

No właśnie. On może, czy z urzędu mops? Bo jak on, to teraz sobie wyobraź starych schorowanych bez grosza ludzi, często z problemami typu alko, jak się bujają z sądem. Dla mnie to taki pic na wodę. Co z tego jak jest możliwość, jak i tak mało kto się podejmie. 

 

Dodatkowo jest aspekt moralny. Jak ktoś się na Ciebie wypiął, to z jakiej racji masz mu coś potem świadczyć? Np. w ogóle ojca na oczy nie widziałeś, a on potem myk alimenty od Ciebie. Albo mamusia. 

Edytowane przez maroon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bombelki są potrzebne aby :

 

-być kolejnymi niewolnikami systemu jakiegoś państwa, trybikami maszyny, niewolnikami ,

-być członkami różnych organizacji religijnych: chrzciny, śluby, komunie i inne cyrki,

-przedłużyć gatunek ludzki, genom konkretnej rodziny,

-nadać sens życia rodzicom i potencjalnie zabezpieczyć ich na starość, na co każdy rodzic po cichu liczy,

-odziedziczyć majątek po rodzinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.