Skocz do zawartości

Prof. Gertruda Uścińska o niedalekiej przyszłości ZUS (dla ludzi o mocnych nerwach)


mac

Rekomendowane odpowiedzi

27 minutes ago, Perun82 said:

Podleje się jeszcze ideologicznym sosem - pasożycie, dziel się mieszkaniami z innymi. 

To będzie raczej coś w stylu "W trosce o dobro wszystkich obywateli posłowie przegłosowali stawkę 0,05% od podstawowego zasobu mieszkaniowego dla polskiej rodziny. Mając jednocześnie na uwadze konieczność zaspokojenia potrzeb socjalnych bla bla bla, wprowadzono stawkę 5% od drugiej i 20% od każdej kolejnej nieruchomości, z wyłączeniem nieruchomości związków wyznaniowych i bla, bla, bla jakiś myk żeby swoich nie ruszać" ;)

Edytowane przez maroon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Imiennik napisał:

@Libertyn Niby jakim cudem mamy się potykać o bezdomnych? Sugerujesz, że polityka socjalna ubogaca nasze kieszenie?

Trzeba być zupełnym debilem by tak rozumować. 

Polityka socjalna kupuje nam spokój. Nie ma nic bardziej odstraszającego klientów jak lump który upatrzył sobie miejscówke przy wejściu do firmy. 

Teraz większość lumpów ma renty i socjal i siedzi u siebie. Zabierzmy socjal to zaraz ci ludzie znajdą się na ulicy. Kij jeśli lump udaje dekoracje ogrodową. Gorzej jak ma mózg zjebany alkoholem tak że potrzebuje mózgotrzepów by funkcjonować i wita każdego rykiem "kurwa, daj na wóde"

 

Cytat

Skoro teraz zostaje nam 15% zarobków bo podatki, to jak mamy zbankrutować gdy zostanie nam 90%? 

Prawo popytu i podaży. Brak socjalu to masa nowej niekwalifikowanej kadry roboczej na rynku a dalej  to jest równe zwiększeniu wymagań i obniżeniu pensji. A dalej spadku konsumpcji co sprawi że nawet przedsiębiorcy będą biedować bo będą musieli obniżać marże by w ogóle  zarobić. 

Cytat

Strajki? Jakim prawem? Bo bieda chce mi do kieszeni zaglądać?

Prawem wolności

Cytat

Won do roboty albo sprzedawać grzyby i tyle.

Won do roboty. Może weź więcej zleceń jak kasy Ci mało. A od grzybów bardziej opłacają się inne substancje. I to te substancje są sprzedawane

Cytat

Na zamieszki wojsko i ostra amunicja, nic nie usprawiedliwia kradzieży.

Jakie wojsko? To samo które ma biedujących krewnych? A może najemnicy? 

 

Tym pomysłem w mych oczach wyrzekłeś się człowieczeństwa

 

 

Edytowane przez Libertyn
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, mac napisał:

Chodzi jej o umowy cywilnoprawne, a klin podatkowy w Polsce niszczy przedsiębiorczość do granic możliwości

Chodzi o wprowadzenie elementu biurokratyzacji i akceptacja przez społeczeństwo.

Docelowo umowy o dzieło najlepiej sporządzane przez jakieś państwowe serwisy. Podobnie jak z zakładaniem spółek przez S24. Niby uproszczenie, ale tak naprawdę bajzel, że w określonych sytuacjach nawet sądy sobie nie radzą. Jest już JPK (info o fakturkach do ministerstwa skarbu) to i będzie info o umowach. Przedsiębiorczość będzie wymagała zatrudnienia dodatkowych osób do obsługi tego cyrku, co da niezłe pole do dodatkowego monitoringu danej firmy. Brak jednoznacznego prawa - będzie kwit na każdego.

O to przecież chodzi.   Wypisz wymaluj, to przed czym ostrzega @absolutarianin

2 godziny temu, Perun82 napisał:

A to by oznaczało, że ZUS jest zbędny

Optymalnie tak - ale do tego trzeba znacząco uprościć przepisy. To co jest teraz to dobudowywanie kolejnych pięter do "wieżowca-potworka". Masa różnych zależności, różnic w podejściu i liczeniu, nowelizacji algorytmów w oparciu o kolejne przepisy...itd

 

Żeby postawić grubą kreskę potrzebny jest odpowiedni gruby mazak. A tu raczej w PL cienkopisy niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Libertyn napisał:

Trzeba być zupełnym debilem by tak rozumować. 

Polityka socjalna kupuje nam spokój. Nie ma nic bardziej odstraszającego klientów jak lump który upatrzył sobie miejscówke przy wejściu do firmy. 

Teraz większość lumpów ma renty i socjal i siedzi u siebie. Zabierzmy socjal to zaraz ci ludzie znajdą się na ulicy. Kij jeśli lump udaje dekoracje ogrodową. Gorzej jak ma mózg zjebany alkoholem tak że potrzebuje mózgotrzepów by funkcjonować i wita każdego rykiem "kurwa, daj na wóde"

Debil płaci haracz za spokój. Super biznes jak nie stać Cię na ochronę.

Chyba do Ciebie nie dociera bądź sobie dopowiadasz. Wiążesz usunięcie socjalu z kompletną anarchią, gdzie postuluję obniżenie podatków z 80 do 10%, to spokojnie wystarczy na wojsko i policję, zarobki wzrosną i ceny spadną z automatu. Pojawi się więcej miejsc pracy, zgodnie z krzywą laffera wpływy do budżetu wystrzelą, a będą potrzebne jedynie na utrzymanie podstawowej administracji i służb porządkowych. Menel na wejściu? Pała na plecy i won z prywatnej posesji. Zawsze mogą zdychać w ziemiankach, wolny wybór. Pajemaju?

17 godzin temu, Libertyn napisał:

Prawo popytu i podaży. Brak socjalu to masa nowej niekwalifikowanej kadry roboczej na rynku a dalej  to jest równe zwiększeniu wymagań i obniżeniu pensji. A dalej spadku konsumpcji co sprawi że nawet przedsiębiorcy będą biedować bo będą musieli obniżać marże by w ogóle  zarobić

Nie odwracaj kota ogonem. Już od dłuższego czasu mam Cię za zatwardziałego socjalistę. Ty serio myślisz, że gospodarka bez ingerencji państwa upadnie. Niestety to przez ingerencję upada, nawet ma to podstawowy wpływ na demografię.

 

Zauważyłeś może, że socjalizm ma się dobrze jedynie w krajach, które wcześniej były bogate? Pokaż mi kraj który dorobił się na socjalu. Wenezuela jest super przykładem, wszystko oparte na ropie, wszystko się zawaliło gdy nikt tej ropy nie chciał kupić, benzyna tańsza od srajtaśmy. Socjalizm zawsze będzie kolosem na glinianych nogach, socjalizm jest zależny od dochodu. Widzisz, gdy jest oparty na zasobach na które jest popyt to działa super, ale ktoś musi to jednak kupować, a wszystko się kiedyś kończy. U nas w Polsce socjalizm oparty jest na kapitale ludzkim, państwo nas okrada, by dać nam pieniądze. Jeśli ktoś jest na tyle głupi by chcieć to utrzymać, to ja przed takim człowiekiem jestem gotowy otworzyć ogień. To zwykły złodziej okradający mnie z energii życiowej.

 

17 godzin temu, Libertyn napisał:
Cytat

Strajki? Jakim prawem? Bo bieda chce mi do kieszeni zaglądać?

Prawem wolności

Postulujesz wolność do kradzieży? To może ja się z Twoją kobietą prześpię? 

Jak dla mnie większego kretyna z siebie zrobić nie można, ogarnij się człowieku i sam siebie przeczytaj. Wolność do zaglądania do cudzej kieszeni? To pozbawienie wolności każdej jednostki. 

17 godzin temu, Libertyn napisał:

Won do roboty. Może weź więcej zleceń jak kasy Ci mało. A od grzybów bardziej opłacają się inne substancje. I to te substancje są sprzedawane

Ja dużo nie pracuję, a pracuję głównie na siebie.

Widzisz, nie będzie mi rozczeniowa hołota mówić co mam robić ;)

17 godzin temu, Libertyn napisał:

Jakie wojsko? To samo które ma biedujących krewnych? A może najemnicy? 

 

Tym pomysłem w mych oczach wyrzekłeś się człowieczeństwa

Nie mówię o obecnym tworze biurokratycznym działającym ostatnio w charakterze straży miejskiej, których jako gojów słusznie wydymano. Mówię o zdrowych formacjach w racjonalnie zarządzanym państwie, w którym szanuje się prawo własności i wolność jednostki. 

 

Co mnie obchodzą Twoje oczy łase na cudze dobra? Jak pasożyt może mi o człowieczeństwie mówić?

 

 

@Perun82

Wow, dostali kasę i nie wydali wszystkiego od razu! To dajmy za darmo wszystkim!

 

Dlaczego nie wspomniano o podjęciu pracy zarobkowej? Dlaczego JA mam kogokolwiek utrzymywać? Może wszyscy usiądźmy na tyłkach i powtarzajmy "DAJ", tylko kto wtedy nam da?

 

Brzydzę się promowaniem słabości.

Edytowane przez Imiennik
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 hours ago, maroon said:

Mając jednocześnie na uwadze konieczność zaspokojenia potrzeb socjalnych bla bla bla, wprowadzono stawkę 5% od drugiej i 20% od każdej kolejnej nieruchomości,

Wszak 2 art. Konstytucji mówi:

"Zasada demokratycznego państwa prawnego

Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej."

 

A czy sprawiedliwe jest gdy kułak ma 5 mieszkań na wynajem gdy robotnica-samotnica z pięciorgiem dzieci gnieździć się w M3 musi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Libertyn napisał:

Ale ja mam tyle do komunizmu co Fryderyk II 

Jestem po ekonometrii, makro oraz mikroekonomii, do tego mam zaplecze z Austriackiej Szkoły Ekonomii + specjalizacja w polityce monetarnej banków centralnych. Czasami, jak cię czytam to nie wiem, skąd ty czerpiesz wiedzę. Posiadam zupełnie inną nabytą godzinami siedzenia przed książkami + krytyczne myślenie. Nawet nie wchodzę do dyskusji.

 

Zaraz pewnie powiesz, że przecież wykształcenie i wiedza to pojęcia relatywne. Rozumiem. Masz poglądy przeciwstawiające się zdrowemu rozsądkowi, krótko mówiąc. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś krzyczał, że "Balcerewicz" musi odejść, nawiedził go niestety samobójca. 

Moźe dlatego teraz nikt nie ma odwagi krzyczeć, że ZUS należy zlikwidować.

 

Ale czy Polak poradzi sobie z odkładaniem na emeryture i gdzie znajdzie prace te 50 tys osób zatrudnionych w ZUSie, które nic nie potrafi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Imiennik napisał:

Debil płaci haracz za spokój. Super biznes jak nie stać Cię na ochronę.

Powiedz mi. W ilu żabkach, salonach fryzjerskich masz ochroniarzy? I

Cytat

Chyba do Ciebie nie dociera bądź sobie dopowiadasz. Wiążesz usunięcie socjalu z kompletną anarchią, gdzie postuluję obniżenie podatków z 80 do 10%, to spokojnie wystarczy na wojsko i policję, zarobki wzrosną i ceny spadną z automatu.

Po czym wnioskujesz że zarobki wzrosną? Chodzi mi tu o wartości realne. 

Ceny zaś są bardzo zależne nie tylko od pensji pracowniczych z ZUSem ale też kosztów transportu, magazynowania czy surowców. Może być bardzo różnie. 

Cytat

Pojawi się więcej miejsc pracy, zgodnie z krzywą laffera wpływy do budżetu wystrzelą, a będą potrzebne jedynie na utrzymanie podstawowej administracji i służb porządkowych.

I będą dalej jojczyć że podatki za duże. 

Pojawi się więcej miejsc pracy jakiego rodzaju? 

Bo jakoś się pojawiały i bez tego. W skali świata my jesteśmy niemal rajem. PIT i CIT są bardzo niskie

Cytat

Menel na wejściu? Pała na plecy i won z prywatnej posesji.

Przyjdzie następny. Zresztą menel może się rozłożyć przy wejściu. I co zrobisz? Pałę możesz sobie wsadzić bo to już będzie publiczne miejsce. 

Cytat

Zawsze mogą zdychać w ziemiankach, wolny wybór.

Zawsze mogą nocą obsrać wejście. Guano wtedy zrobisz. 

Cytat

Pajemaju?

Nie odwracaj kota ogonem. Już od dłuższego czasu mam Cię za zatwardziałego socjalistę. Ty serio myślisz, że gospodarka bez ingerencji państwa upadnie.

Upadnie społeczeństwo. Gospodarka to nie wszystko

Cytat

Niestety to przez ingerencję upada, nawet ma to podstawowy wpływ na demografię.

Ah ta bieda i nędza za Eisenhowera

Cytat

Zauważyłeś może, że socjalizm ma się dobrze jedynie w krajach, które wcześniej były bogate?

Zauważyłeś że te kraje co są bogate to tezy Smitha traktowały jak papier toaletowy, wolność gospodarcza? Wolne żarty. Merkantylizm, protekcjonizm i imperializm. Tym się kierowano od Berlina przez Waszyngton po Tokio. Na tym wyrosło Taipei i Seul czy Singapur

Cytat

Pokaż mi kraj który dorobił się na socjalu. Wenezuela jest super przykładem, wszystko oparte na ropie, wszystko się zawaliło gdy nikt tej ropy nie chciał kupić, benzyna tańsza od srajtaśmy.

Wenezuela to klasyczny przykład monokultury gospodarczej. Mógłbyś mieć tam choćby Pinocheta i lepiej by nie było. Większość PKB idzie z ropy. OPEC ustawił ceny na niskim poziomie. Poniżej kosztów produkcji w Wenezueli, ale też Norwegii i szeregu innych państw. Fun fact. Zrezygnujmy z ropy a Arabia Saudyjska gdzie podatki są Haram stanie się państwem biedaków. 

 

Na interwencjonizmie rządowym dorobił się Singapur, Korea Południowa, Japonia, Taiwan

Cytat

Socjalizm zawsze będzie kolosem na glinianych nogach, socjalizm jest zależny od dochodu.

Cała gospodarka w dowolnym systemie bazuje na dochodach. Nie znam firmy która by się bogaciła na wydatkach

Cytat

Widzisz, gdy jest oparty na zasobach na które jest popyt to działa super, ale ktoś musi to jednak kupować, a wszystko się kiedyś kończy.

To jest fundamentalne. Także w skali mikro. Mam sąsiada zduna co miał firmę jako zdun i piece kaflowe robił jak jego ojciec i dziadek. Takiemu to nawet zerowe podatki nie pomogą. Bo zwyczajnie popytu nie ma. 

 

Masa narzekaczy z firmami głównie cierpi z własnego powodu. Znam kafelkarzy co mają terminy zaklepane na czerwiec. Znam takich co ciągle narzekają. A klienta traktują jak debila. 

Cytat

 

U nas w Polsce socjalizm oparty jest na kapitale ludzkim, państwo nas okrada, by dać nam pieniądze.

Tak zawsze było. Tylko kiedyś okradało a kasy nie dawało. Kiedyś kasa szła choćby do Watykanu lub na przebudowe zamku czy pałacu. 

 

Jak myślisz. Ile złotych by kosztowała budowa takiego Peterhof? 

Cytat

Jeśli ktoś jest na tyle głupi by chcieć to utrzymać, to ja przed takim człowiekiem jestem gotowy otworzyć ogień. To zwykły złodziej okradający mnie z energii życiowej.

Widzisz. Masa ludzi tak samo Cię postrzega

Cytat

Postulujesz wolność do kradzieży? To może ja się z Twoją kobietą prześpię? 

Postuluję wolność do życia. Godnego,  dla każdej osoby która coś od siebie daje na miarę swych możliwości. Postuluje też 7 Druckera

Cytat

Jak dla mnie większego kretyna z siebie zrobić nie można, ogarnij się człowieku i sam siebie przeczytaj. Wolność do zaglądania do cudzej kieszeni?

Wolność do strzelania do ludzi którzy domagają się swoich praw?  Którzy może chcą jedynie być traktowani jak ludzie? 

Cytat

To pozbawienie wolności każdej jednostki. 

Zdefiniuj wolność. Bo 

Cytat

Ja dużo nie pracuję, a pracuję głównie na siebie.

Widzisz, nie będzie mi rozczeniowa hołota mówić co mam robić ;)

I świetnie. Wywalaj od hołoty. Fizycznie. Mnie irytuje że z podatków miałbym fundować Ci przejazd karetką. Wywalaj tam gdzie nie ma publicznych karetek

Cytat

Nie mówię o obecnym tworze biurokratycznym działającym ostatnio w charakterze straży miejskiej, których jako gojów słusznie wydymano. Mówię o zdrowych formacjach w racjonalnie zarządzanym państwie, w którym szanuje się prawo własności i wolność jednostki. 

Coś w rodzaju Kempeitai? 

Cytat

Co mnie obchodzą Twoje oczy łase na cudze dobra? Jak pasożyt może mi o człowieczeństwie mówić?

A co mnie obchodzi twoja egocentryczna chciwość? 

Cytat

 

1 godzinę temu, mac napisał:

Jestem po ekonometrii, makro oraz mikroekonomii, do tego mam zaplecze z Austriackiej Szkoły Ekonomii + specjalizacja w polityce monetarnej banków centralnych.

Wolisz wyciągać wnioski a priori czy a posteriori? Kierować się umysłem i jego projekcjami i czy raczej efektami doświadczeń? 

Cytat

Czasami, jak cię czytam to nie wiem, skąd ty czerpiesz wiedzę. Posiadam zupełnie inną nabytą godzinami siedzenia przed książkami + krytyczne myślenie. Nawet nie wchodzę do dyskusji.

Z Historii. Te wszystkie libertariańskie nawoływania w rodzaju tych  autorstwa @Imiennik żywo przypominają to co się działo przed komunizmem. To co komunizm stworzyło. Gdyby Wilson, czy Lloyd George  i ich odpowiedniki w wielu miejscach nie przyjęły polityki socjalnej to dziś byśmy wszyscy śpiewali międzynarodówkę. Bo zaraz za Moskwą rewolucja by dotknęła Londyn czy Paryż. Szary człowiek ma w nosie hasła. Szary człowiek chce dobrobytu. 

Osobistego. 

 

Rosje dodatkowo pogrążył wolny rynek i brak kartek. 

W UK miałeś kartki na wszystko. W Moskwie miałeś zamrożone pensje i żywność droższą o stoparedziesiąt procent. 

Prawo popytu i podaży rozjebało wszystko. Jeśli w 1913 pracowałeś dzień na 3 bochenki chleba to w 1917 pracowałeś 3 dni na jeden i słyszałeś o jakimś księciu co urządza bal na którym chce odpocząć przy szampanie i kawiorze. 

Problemem ekonomistów jest to że są zbyt oderwani od aspektów społecznych. Tworzą cudowne modele. A potem różnie wychodzi. Afryce doradzał Sachs. Jak było biednie tak jest biednie. W Chile miałeś Chicago Boys, efekty porad których, trzeba było odwracać szybko renacjonalizując kopalnie. 

W Japonii zaś miałeś rządowe agencje sugerujące w co inwestować. W Korei miałeś dyktaty które firmie budowlanej nakazały zająć się elektroniką. W Singapurze miałeś przymus inwestowania w edukacje i oszczędzania. 

Afryka siedzi na fortunie. Ale ta fortuna jest sprywatyzowana za granicą i efektem jest to że za 1,5  $ dziennie zatrudniony górnik kopię koltan sprzedawany potem za kilkaset $ w Europie. Bogacenie jak nic. 

Arabowie mieli podobnie do szoków naftowych i rozwalenia kartelu sióstr  Od tamtego momentu Dubaj czy Abu Zabi przestały być zapyziałymi osadami pośrodku pustyni a stały się metropoliami. 

Cytat

Zaraz pewnie powiesz, że przecież wykształcenie i wiedza to pojęcia relatywne. Rozumiem. Masz poglądy przeciwstawiające się zdrowemu rozsądkowi, krótko mówiąc. 

Mam. Sam miałem styczność z ekonomią w wersji mikro i makro. 

 

Ekonomia to nie nauka ścisła. Nie masz w niej stałych. To nie jest fizyka. Masz za to sporo zmiennych.

To co sprawdza się w USA nie sprawdzi się gdzieś gdzie mentalność jest inna. 

Jaki jest mit założycielski Stanów? Mayflower i pielgrzymi uciekający przed prześladowaniami. Dalej masz eksploracje, walki z Indianami. Farmerów buntujących się przeciw królowi i wspólnie proklamujących niepodległość 

U nas? Jakiś władyka zobaczył gniazdo i dyktatem założył państwo. Potem inny stwierdził że wszyscy jesteśmy Katolikami. 

Potem przez całą historie najlepiej się rozwijaliśmy mając but na karku (Piastowski, zaborców) lub zagrożenie zewnętrzne(Krzyżacy, Litwini) 

Jak mieliśmy wolność i byliśmy silni to siadaliśmy na laurach i pogrążaliśmy się w prywacie. 

 

Jest limuzyna Mercedesa która w Chinach miała mieć wedle modelu super sprzedawalność. Bo to sprawdzało się w innych miejscach. W Chinach jej nie kupowano. Po prostu inaczej niż u nas, tam częściej prowadzi szofer. A samochód gdzie szofer ma mieć lepsze warunki od pracodawcy jest zwyczajnie mało interesujący. 

 

Zaś zdrowy rozsądek aka racjonalizm,  orał już Immanuel Kant w krytyce czystego rozumu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Libertyn sam jesteś egoistą z natury i innym zarzucasz egoistyczną chciwość. Mówisz o aspektach społecznych, ale sam nie traktujesz ich poważnie. Mówiąc, a co mnie obchodzi coś twojego do kolegi Imiennika mówisz jednocześnie, co mnie obchodzi los tych, z którymi się nie zgadzam. Z tobą nie ma dyskusji tak prawdę mówiąc. Jak mówię, jesteś lewakiem, bo relatywizujesz rzeczywistość i sprowadzasz zmienne pod to, co ty uważasz.

 

Miałem rację, że racjonalizujesz. Napisz mi proszę, skąd czerpiesz wiedzę głównie, z jakiej literatury i portali. Wtedy postaram się zrozumieć twój punkt widzenia. Teraz nie bardzo rozumiem, a wręcz mnie przeraża.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Kespert napisał:

Ale zwolnienie z pierwszej nieruchomości byłoby niewychowawcze - raczej będzie coś na kształt planów Warszawy, by abonament parkingowy kosztował 30zł / rok na pierwsze auto... i 1200zł na drugie. Nie może być tak, że ktoś nie płaci....

To wyjątkowe skurwysyństwo, swoją drogą. Ale wpisuje się w ideologię popieprzonych władz stołecznego miasta, dla których kierowca to wróg publiczny. Dwa auta ma, burżuj! Rozkułaczyć!

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, mac napisał:

@Libertyn sam jesteś egoistą z natury i innym zarzucasz egoistyczną chciwość.

"A u Was biją murzynów"

Cytat

Mówisz o aspektach społecznych, ale sam nie traktujesz ich poważnie. Mówiąc, a co mnie obchodzi coś twojego do kolegi Imiennika mówisz jednocześnie, co mnie obchodzi los tych, z którymi się nie zgadzam.

Ah no tak. To kolegi Imiennika interes jest najważniejszy. Skoro mówi że ma mnie gdzieś to ja powinienem przyklasnąć jego prawu do mienia mnie gdzieś i jednocześnie nie mogę się temu sprzeciwiać. Toż to lewackie podejście godne obrońcy Simona Mola. 

Cytat

Z tobą nie ma dyskusji tak prawdę mówiąc. Jak mówię, jesteś lewakiem, bo relatywizujesz rzeczywistość i sprowadzasz zmienne pod to, co ty uważasz.

Z Wami ASEboyami jest podobnie. Ludzkie działanie Misesa i aksjomaty  w nim zawarte są traktowane jak Koran w Arabii Saudyjskiej. Niepodważalna prawda objawiona 

Cytat

Miałem rację, że racjonalizujesz. Napisz mi proszę, skąd czerpiesz wiedzę głównie, z jakiej literatury i portali. Wtedy postaram się zrozumieć twój punkt widzenia. Teraz nie bardzo rozumiem, a wręcz mnie przeraża.

Czego nie rozumiesz i co Cię przeraża? W jakim fragmencie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Libertyn jeszcze raz zapytam. Podaj literaturę i miejsca, z których czerpiesz wiedzę i wtedy się odniosę. Nie zakładam, że ktoś ma rację, czy się myli od razu. Wynika to z bardziej rozbudowanego mechanizmu. Na razie chcę poznać, zrozumieć, jakie masz ulubione pozycje i kto jest twoim autorytetem. A masz na pewno autorytety ludzkie, bo to wyraźnie nie są twoje myśli, a raczej nabyte z pewnej ideologii i scalone wewnętrznie.

 

Ty wierzysz w to, co publikujesz i hejtujesz, że ktoś może się odnosić do innych autorytetów. Akurat nie w moim przypadku, ale znowu dziwaczny argument. Nie widzisz, że sam sobie zaprzeczasz w tym punkcie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.