Skocz do zawartości

Zero seniorów w godzinach dla seniorów


mac

Rekomendowane odpowiedzi

3 minutes ago, mac said:

Popierdoliło wszystkich.

Nooo :D

Chociaż niektórzy wierzą telewizorowi i premierowi, że to "nowa normalność". Sami nawet tacy "nowo-normalni" już są. 

Jaka znów normalność? Kompletny odlot absurdu. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Imiennik napisał:

Do przychodni pacjenci wejść nie mogą bo korona, ale jak w aptece wszyscy na raz kupują leki to jest git

Demokracja stojąca na głosach 10 mln emerytów.

 

U mnie w aptece maksymalnie 2 osoby, reszta stoi na zewnątrz i czeka, aż się zwolni.

 

Jedyna przychodnia - zamknięta.

 

Urząd gminy - nie działa, sprawy przesunięte, wyjebane.

 

Siłownia - w trakcie rozkminy.

 

Sklep - godziny dla seniorów, zero seniorów.

 

Transport - zatrudnienie wyłącznie emerytów na umowach cywilnoprawnych, połowa mniej kursów do miasta.

 

Ciężkie klimaty i to ostro. Pytanie, kiedy powstanie prawdziwy desperat. Niedługo?

 

@Rnext nawet przed nowo-normalnością nie było o czym rozmawiać z ludźmi. Teraz każdy sam sobie rzepkę skrobie.

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1*RxmPeSybIUtxea4Vh98y2g.jpeg

Ja to mam sąsiadów pisowców i wiecie co? XD
Przyjmują wszystko absolutnie bezkrytycznie i chuj. PIS najlepszy, chwalmy jarosława.

A spróbuj zacząć temat to szybko argumenty się kończą. Znaczy no. Zmieniają się na - a wyjebać ci? 

A PRZYPOMINAM ŻE TO NA OBCZYŹNIE WSZYSTKO XDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mamy proste wytłumaczenie wzrostu zachorowań oraz idącego za tym wzrostu umieralności. Seniorzy zamiast dbać o siebie, swoje zdrowie czy innych, jako grupa najbardziej narażona na zachorowanie, wychodzą na zakupy w godzinach przeznaczonych dla wszystkich, a nie specjalnie dla nich. Jak ostatnio ta godzina była wprowadzona, to z tego co słyszałem od zaprzyjaźnionych handlarzy u siebie na bazarze, to seniorów za wielu w tych godzinach nie było, za to przychodzili w ciągu całego dnia, a jak się ktoś mlodszy nawinął w godzinach dla nich przeznaczonych na zakupach, to opieprzali, zwracali uwagę lub patrzyli się krzywo.

 

Starszych ludzi nie przekonasz za Chiny do pewnych rzeczy. Oni mają swoje nawyki i koniec, uparci momentami jak osły. Historia zasłyszana w weekend: znajomej dziadka brat czy kuzyn miał mieć badania okresowe na wiosnę. Korona szaleje, wszyscy mu mówią, żeby nie szedł do szpitala czy przychodni, bo jeszcze coś złapie, że jest w grupie ryzyka. Nie posłuchał się, on musi i koniec. Poszedł, złapał, po kilkunastu dniach zmarł. Sama znajoma go podsumowała: idiota, dobrze, że jednego mniej.

 

Starsi ludzie są wyjątkowo specyficzni.

Edytowane przez Krugerrand
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Perun82 napisał:

Jak do grudnia to się utrzyma to będzie prawdziwy cud. Testowanie zachowań społeczeństw trwa w najlepsze. 

Przyznam, że mi się w głowie zaczyna przestawiać i to bardziej na agresję, skrajną nienawiść do władzy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Patton napisał:

Mających sentyment do komuny. To się nie może dobrze skończyć. 

Babci po latach (ok. 5 obróbki) wytłumaczyłem, jak świat wygląda i ogląda tylko pogodę w TV. Z paczkomatów korzysta, smartfona, więcej wie niż przez całe życie. Można zmienić seniora, można nauczyć, tylko trzeba zaangażowania. Jeszcze chcę wciągnąć w gry komputerowe, internet i komputer. Na razie widzę opór, ale i pewną nadzieję, bo wszystko, co mówię się sprawdza. Paczkomaty okazały się wygodne. Ktoś z rodziny coś babci zamówi, to nie musi do niej jechać, tylko babcia z paczkomatu wyciągnie. Dla niej to jest, jak szczyt możliwości technologicznych, jakie w życiu widziała. Seniorzy nie rozumieją współczesnego świata, jak dzieci dosłownie. Czysta karta zapełniana najczęściej propagandą.

 

@Perun82 kontroluję ten temat w sobie, jestem dość zintegrowany umysłowo, ale dostrzegam pułapkę agresji i nienawiści, kompletnego zaślepienia. Staram się to równoważyć właśnie przez cięższą pracę nad projektem ewakuacji, obmyślam plany, zapobiegam, relaksuję się. Jakoś ogarniam. Wiem, że tak jest i właśnie nie chcę pójść w żadną skrajność. Myślę.

Edytowane przez mac
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Krugerrand napisał:

Teraz mamy proste wytłumaczenie wzrostu zachorowań oraz idącego za tym wzrostu umieralności.

Może nie powtarzajmy propagandy. Fakty już są znane i odpowiednie kroki są podejmowane poprzez organizacje pozarządowe. Proszę bardzo:

Testy nie wykrywają żadnego koronawirusa, korona ma RNA, test służy do wykrywania DNA. 89-94% testów daje wynik nieprawidłowy. Mamy pandemię testów.

 

Twój znajomy z opowiadania mógł umrzeć na cokolwiek, nawet papaja ma koronę!

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mac napisał:

Staram się to równoważyć właśnie przez cięższą pracę nad projektem ewakuacji, obmyślam plany, zapobiegam, relaksuję się. Jakoś ogarniam. Wiem, że tak jest i właśnie nie chcę pójść w żadną skrajność. Myślę.

Relaks, odpowiednia higiena snu. I witamina D. Jakoś przetrwamy. Jeszcze domowa siłka, by złą energię wyrzucić

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patton a pytałeś, dlaczego tak uważa, czy po prostu rzuca z dupy takimi hasłami?

Teraz, Perun82 napisał:

Relaks, odpowiednia higiena snu. I witamina D. Jakoś przetrwamy. Jeszcze domowa siłka, by złą energię wyrzucić

Wszystko mam. Sęk w tym, że nienawidzę w domu trenować. Teraz spacery, więcej świeżego powietrza, wodę mam blisko, weszła na grubo aszwaganda i bieganie. Plus wysoka kontrola diety, żeby się nie wjebać w zajadanie stresu i paranoicznych sytuacji. Przestawiłem się na robotę i zapierdalam. Wczoraj też jebnąłem od 18 do 1 sesję pracy i jakoś lżej mi się zrobiło. Póki można hajs zarabiać to zarabiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Analconda z tego, co widzę u siebie to emeryci robią zakupy pierwsi, wszystko wybierają, jakby miało zabraknąć. Pieczywa od lat nie biorę, bo obrzydza mnie sama myśl, że ktoś mógł łapami dotykać, a dotykał z pewnością. Podobnie bułki słodkie. Brzydzę się tematem do granic możliwości. Nie mam wielkiego szacunku do emerytów, bo w wielu przypadkach to po prostu niewykształceni idioci bez żadnej wiedzy o świecie. Widziałem emerytów, którzy nie potrafią wózka wyjąć i wsadzić 2 zł do przeznaczonego na to miejsca z jasną instrukcją. To co ten człowiek robił przez 50 ostatnich lat? xD

  • Like 2
  • Dzięki 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mac napisał:

z tego, co widzę u siebie to emeryci robią zakupy pierwsi, wszystko wybierają, jakby miało zabraknąć.

Całe dnie szturmują sklepy. Ale najpierw zebrać manę u szamana w kościele XD.

 

8 minut temu, mac napisał:

Pieczywa od lat nie biorę, bo obrzydza mnie sama myśl, że ktoś mógł łapami dotykać, a dotykał z pewnością.

A jak inaczej może sobie najświeższe bułeczki wybrać?

Rękawiczek foliowych nie nałoży bo musi szybko zapieprzać po resztę bo inne dziady mu zabiorą.

 

10 minut temu, mac napisał:

w wielu przypadkach to po prostu niewykształceni idioci bez żadnej wiedzy o świecie. Widziałem emerytów, którzy nie potrafią wózka wyjąć i wsadzić 2 zł do przeznaczonego na to miejsca z jasną instrukcją. To co ten człowiek robił przez 50 ostatnich lat? xD

Tępi są i tyle. Wózki sklepowe są od wielu lat. Mogli się nauczyć ale oni mają jakąś manie wyższości.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Perun82 napisał:

zakaz dla seniorów od 10 - 12. Wtedy bys miał ich natłok - bo taka działa większość mentalności obywatelskiej.

Jeszcze by było, panie a wpuszczej pan bo nie ryncze za siebie, ja z kościoła wyszedł to na zakupy musze, bo to rodzinna tradycja.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.