Skocz do zawartości

Bracia, szykujcie kamasze


Moriente

Rekomendowane odpowiedzi

Bracia, szykujcie kamasze :)

Kolejne etapy planu w realizacji. 

 

 

 "Jednak plany są ambitne. Na obowiązkowe ćwiczenia wezwanych może zostać nawet do 200 tys. mężczyzn będących w rezerwie. To planowany limit średnioroczny na 2021 rok" 

https://www.money.pl/gospodarka/wojsko-powola-rezerwy-moze-wezwac-nawet-200-tys-osob-6566582822386336a.html

Edytowane przez Moriente
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W artykule nic nie jest wytłumaczone, trochę klikbejt.

Dobrze, że mam kategorię E (trwale i całkowicie niezdolny(a) do czynnej służby wojskowej w czasie pokoju, oraz w razie ogłoszenia mobilizacji i w czasie wojny.)

Chociaż nie ukrywam, że gdyby dali 100% pensji to bym bardzo chętnie pojechał na jakieś miesięczne szkolonko. Ale to nie możliwe raczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Pacman said:

Dobrze, że mam kategorię E (trwale i całkowicie niezdolny(a)

Ja mam "Z" ;)

Na wypadek wojny zostaję zakładnikiem. Nie wiem czyim, ale mam nadzieję, ze wroga ;)

 

Ogólnie to wraca taki PRL że się w pale nie mieści. Wydawało mi się to niemożliwe za kadencji tych, którzy tamto przeżyli a jednak wystarczyło ludowi sypnąć drobnymi i lecą jak świnie do parownika. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Można jakoś legalnie odmówić takiego poboru?

2. Zwłaszcza przy kategorii A? 

3. Jakie są sposoby obniżenia sobie takiej kategorii?

 

EDIT: ale przecież to dla wojskowych i ochotników jest:

Quote

w tej grupie znajdą się rezerwiści powołani na kursy oficerskie i podoficerskie, studenci – ochotnicy w ramach programu Legia Akademicka, a także 12 tys. ochotników do służby przygotowawczej.

 

Edytowane przez manygguh
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Rnext napisał:

Ogólnie to wraca taki PRL że się w pale nie mieści. Wydawało mi się to niemożliwe za kadencji tych, którzy tamto przeżyli a jednak wystarczyło ludowi sypnąć drobnymi i lecą jak świnie do parownika. 

Słuchały dzieci kiedy babcie opowiadały jak za Gierka było cudownie i nawet na wakacje za darmochę jeździły. Ten naród jako masa jest tak głupiutki jak przedszkolak.
Policja już się zachowuje jak milicjanci. Jakby tylko dostali przyzwolenie to zaraz by było pałowanie i nie trzeba by ich zbytnio namawiać.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na wycie feministek i protesty pod WKU czemu nie 100k kobiet i 100k mężczyzn.

10 minutes ago, Rnext said:

Ja mam "Z"

U mnie A, na komisji było zdziwienie że nie załatwiłem sobie jakiejś D (kwestie rodzinne) to mi dali przydział do kawalerii powietrznej :).

W sumie skok kosztuje 1 koła, mogę mieć za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, manygguh said:

1. Można jakoś legalnie odmówić takiego poboru?

2. Zwłaszcza przy kategorii A? 

3. Jakie są sposoby obniżenia sobie takiej kategorii?

 

EDIT: ale przecież to dla wojskowych i ochotników jest:

 

Gdzie jest napisane że dla ochotników? 

 

Ok, niech będzie clickbait, tak samo jak clickbaitem jest wzrost napięć w Europie, coraz większy kontyngent amerykański w Polsce oraz ogólny kurs dyplomatyczny naszego kraju. 

 

Bo Amerykanie nie mają co robić z armią i z nudów relokują coraz większe jednostki do Polin :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, maroon napisał:

Będą biegać w szelkach i garnkach i krzyczeć uraaaaa. Albo zajęcia taktyczne z czyszczenia kibli. 

Eeeeeeeee tam biegać (widzę, że masz ambitne wyobrażenia o wojsku polskim) będą chlać.

Godzinę temu, SławomirP napisał:

Przecież nikt nie będzie walczył za tych pajaców w rządzie i ich durne pomysły.

No co ty!??? Nie chcesz poświęcić swojego życia za polskie Kobiety?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, Revolt said:

No idioci,ile razy można pisać to samo że nikt nie wezmie do wojska na siłe ludzi bez przeszkolenia bo po chuj.

Mojego znajomego, przedsiębiorce po polibudzie z "zerową przydatnością bojową" wzięli parę lat temu na przeszkolenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co roku jest szkolone 100-200 tys rezerwistow.

 

Jedziesz na min. 5 tygodni kolonii na poligonie, marne szanse ze wystrzelisz raz z karabinu.

 

Coś tam płacą, pracodawca musi dać wolne. Gorzej jak masz własną działalność - wtedy masz spory problem.

 

Wstawać trzeba o 7, to bym się wyspal bo zwykle spię do 5, sugerowałbym zabrać dużo książek, gry planszowe na doszkalanie taktyki itp.

 

Pojechałbym, pewnie bym się pochorował bo jestem miękkie jajo, albo po prostu pośmiał z jakim idiotyzmem mamy do czynienia. 

 

Jak ktoś nie chce jechać, wystarczy iść do psychiatry. 

 

PRL, a przede wszystkim socjalizm nigdy w tym kraju się nie skończył, widocznie mieliśmy przez chwilę takie wrażenie.

 

W razie wojny, wyruszę w drogę do mojej jednostki, a że ziemia jest okrągła to właśnie wyrabiam nowy paszport, bo troche strach, że za rok się kończy ważność starego.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.